Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 24, 2013

Jarná časť Corgoň ligy sa bude hrať s novou loptou

BRATISLAVA (SITA) - Z tlačovej besedy Únie ligových klubov

 
 
 
 

Na stredajšej tlačovej konferencii Únie ligových klubov (ÚLK) zástupcovia tejto inštitúcie dvoch najvyšších slovenských futbalových súťaží informovali, že prezident ÚLK Dušan Tittel bude opätovne kandidovať do funkcie vo výkonnom výbore Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ). Na konferencii Slovenského futbalového zväzu 28. septembra 2012 v Banskej Bystrici delegáti hlasovaním nepotvrdili prezidenta ÚLK do funkcie viceprezidenta SFZ pre profesionálny futbal. Dušan Tittel tým prišiel o miesto vo výkonnom výbore SFZ.

"Výkonný výbor ÚLK sa na svojom utorňajšom zasadnutí zaoberal blížiacou sa konferenciou Slovenského futbalového zväzu. Na tej minuloročnej nepotvrdili prezidenta ÚLK ako štatutára, čo bolo pre nás veľké prekvapenie. VV ÚLK jednohlasne schválil opätovnú kandidatúru Dušana Tittela, takže 20. februára ho predstavíme ako kandidáta za ÚLK do VV SFZ," povedal pred zástupcami médií riaditeľ ÚLK pre Corgoň ligu Dušan Huňady. Najbližšia konferencia SFZ sa bude konať 20. februára v Liptovskom Jáne.

Šéf ÚLK D. Tittel tiež avizoval konkrétne plány, ktoré chce únia zrealizovať počas jarnej časti tohto ročníka. "Aj v jarnej časti budeme pokračovať v tých programoch, ktoré sme začali minulý rok. Mám na mysli boj proti rasizmu a násiliu. Na záver ligy plánujeme tradičné vyhlásenie víťazov dvoch najvyšších súťaží a pred začiatkom novej sezóny by sme chceli usporiadať slávnostné vyhlásenie Corgoň ligy, na nej zverejníme mená najlepších hráčov, ideálnu jedenástku, trénera i rozhodcu," uviedol Tittel a dodal, že z každého corgoňligového kola by v spolupráci so súkromnou televíziou chceli odvysielať až dva zápasy, jeden v piatok a jeden v sobotu.

Zástupcovia ÚLK ďalej informovali, že potvrdzovanie súpisiek corgoňligových tímov sa uskutoční 25. februára o 10.00 h a schválenie súpisiek účastníkov druhej najvyššej slovenskej súťaže (II. ligy) je na programe 5. marca o 11:00.

Prvé kolo jarnej časti CL 2012/2013 je naplánované počas prvého marcového víkendu, odvetná časť II. ligy sa začne 20. kolom o týždeň neskôr (9.-10.3.). Novinkou bude, že v jarnej časti sa bude v oboch súťažiach hrať s novou loptou. "Je to model, ktorý použijú na Pohári konfederácií FIFA 2013 a tiež zrejme o rok neskôr na majstrovstvách sveta v Brazílii," uzavrel Dušan Tittel.