Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 4, 2011

Jurkemik aj Molnár ostávajú na lavičke ružomberských tímov

RUŽOMBEROK (mfkruzomberok.sk) - Obaja slávni Ladislavovia úspešne zvládli záchranu ružomberských tímov v dvoch najvyšších futbalových súťažiach v uplynulej sezóne

 
 
 
 
Ladislav Jurkemik ako tréner MFK Ružomberok v úvode sezóny Corgoň ligy 2010/2011. Trnava, 2. októbra 2010.

V piatok 3. júna sa dotiahli diskusie ohľadom obsadenia trénerských pozícií pri oboch mužských celkoch MFK Ružomberok. Vo svojej práci pri A mužstve, keď v minulej sezóne pohodlne zachránil naše mužstvo, bude pokračovať majster Európy z roku 1976 Ladislav Jurkemik. Rodák z Jacoviec viedol v minulej sezóne naše mužstvo na jeho začiatku a následne ho prebral po neúspešnej anabáze trénera Milojevića. Predĺženie zmluvy na nasledujúci ročník je logickým vyústením jeho úspešnej záchranárskej misie, ktorú ocenili aj ružomberskí fanúšikovia pamätným kolesom záchrany (tréner ho dostal po víťazstve v Nitre, ktoré znamenalo definitívnu záchranu).

Prvým asistentom trénera Jurkemika ostáva Viliam Hyravý, pozíciu druhého asistenta bude zastávať tréner druholigovej rezervy Ladislav Molnár. Pri B mužstve, ktoré bude reprezentovať náš tím v druhej lige (ide o bývalú I. ligu, ktorá na základe rozhodnutia riadiaceho orgánu - ÚLK - zmenila svoj názov na II. ligu), sa realizačný tím nezmenil, na asistentských pozíciách teda zostávajú Vladimír Chovanec a Ľubomír Repa.

K zmene však došlo v realizačnom tíme A mužstva, keď trénera brankárov Milana Penksu strieda bývalý reprezentačný brankár a rodák zo Žiliny Branislav Rzeszoto. V A mužstve Slovenska odchytal tento brankár 3 duely, vo svojom dlhej brankárskej kariére obliekal dresy tímov MŠK Žilina, FC Spartak Trnava, FC Tescoma Zlín, ŠK Slovan Bratislava, APOEL Nikózia, Vysočina Jihlava, FC Senec a DAC Dunajská Streda.