Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 26, 2012

Komisia rozhodcov SFZ uznala dve zo štyroch sťažností Trnavy

BRATISLAVA (SITA) - V zmysle prijatých záverov KR SFZ učinila opatrenia, pre ktoré sa hlavný rozhodca duelu Trnava - Žilina Mário Vlk neobjaví v nominácii na nasledujúce corgoňligové stretnutia

 
 
 
 
Radoslav Cypris z Trnavy a Martin Dúbravka (na zemi) zo Žiliny v súboji o loptu počas zápasu 13. kola Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava - MŠK Žilina, ktorý sa skončil výsledkom 1:2. Trnava, 20. október 2012.

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) sa na svojom štvrtkovom zasadnutí zaoberala sťažnosťou Spartaka Trnava voči výkonu rozhodcov v stretnutí 13. kola Corgoň ligy s MŠK Žilina (1:2). Komisia uznala sťažnosť Trnavčanov v dvoch zo štyroch bodov ako opodstatnenú.

"Sťažnosť ohľadom situácie z 56. min duelu, keď hráč Žiliny Ceesay úmyselne stúpil na ležiaceho hráča Trnavy Čvirika sme uznali ako oprávnenú. V tomto prípade mala byť faulujúcemu hráčovi za hrubé nešportové správanie udelená červená karta," povedal pre agentúru SITA šéf komisie rozhodcov Dušan Krchňák. Členovia KR SFZ sa zhodli aj na oprávnenosti protestu ohľadom spornej situácie z 84. min stretnutia, keď po centrovanej lopte vrazil hráč Žiliny Angelovič do Trnavčana Vyskočila. "Za toto vrazenie zozadu mal byť nariadený pokutový kop," uviedol pre agentúru SITA Krchňák.

Šéf komisie rozhodcov následne tlmočil rozhodnutie KR SFZ v ďalších dvoch prípadoch, ktoré však podľa zistení komisie boli v súlade s pravidlami. V 71. min duelu Žilinčan Piaček po strete s Trnavčanom Vyskočilom neporušil pravidlá. O dve minúty neskôr brankár Žiliny Dúbravka po zahrávanom rohovom kope spadol s loptou do bránky, predtým sa však Trnavčan Ciprys dopustil nedovolenej hry. "Bolo veľmi zreteľné, že hráč Trnavy nehral v súlade s pravidlami," informoval šéf komisie rozhodcov.

V zmysle prijatých záverov KR SFZ učinila opatrenia, pre ktoré sa hlavný rozhodca duelu Trnava - Žilina Mário Vlk neobjaví v nominácii na nasledujúce corgoňligové stretnutia.