Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 10, 2013

Košičania s cieľom udržať sa v prvej polovici tabuľky a prilákať ešte viac divákov

KOŠICE (TASR) - Z tlačovej besedy klubu MŠK Košice pred začiatkom sezóny 2013/2014

 
 
 
 
Tlačová konferencia futbalového klubu MFK Košice pred novým ročníkom Corgoň ligy 2013/2014. Na snímke vpravo tréner mužstva Jaroslav Galko, vľavo športový riaditeľ Ivan Kozák. 10. júla 2013, Košice.

Corgoňligový futbalový klub MFK Košice vstupuje do novej sezóny 2013/2014 s novým realizačným tímom a cieľom hrať v prvej polovici tabuľky. Tím z metropoly východu povedie Jaroslav Galko, ktorý nahradil vo funkcii nového reprezentačného trénera SR Jána Kozáka st. Jeho asistentom sa stal Bohumil Andrejko, ktorý bude zároveň aj hlavným trénerom treťoligovej rezervy MFK.

"Už na sústredení v Rakúsku si nový tréner Jaroslav Galko mužstvo pripravoval sám. Tréner Kozák už iba dohliadal, upozorňoval a komunikoval s hráčmi i novým kormidelníkom. Takto to bolo pripravené a nás teší, že tréner Kozák povedie reprezentáciu," uviedol športový riaditeľ Ivan Kozák, podľa ktorého je rozpočet klubu 1,5 milióna eur. "Pomaly sa napĺňa a budeme sa ho snažiť dodržať." 

Košický klub sa posilnil o dvoch legionárov, Bosniaka Nermina Haskiča a Srba Lazara Djordjeviča. Z B-tímu prišli Ľubomír Korijkov a Lukáš Urban. Ešte skôr sa vrátil z hosťovania z francúzskeho FC Tours Erik Pačinda. "Už na sústredenie v Rakúsku sme odišli s hráčmi, s ktorými sme počítali do jesennej časti CL. Z nových hráčov máme dobrý pocit a dúfame, že sa tu dobre cítia. Haskič strieľal v príprave góly a bol nebezpečný," konštatoval Kozák. Družstvo po sezóne opustili Uroš Matič, ktorý si to namieril do Portugalska, Kamil Karaš a Peter Gál-Andrezly nepredĺžili zmluvy s MFK. Karaš si napokon našiel angažmán v českom Olomouci.

Na pozícii brankárskej jednotky zostal Darko Tofiloski, ale gólmanskú pozíciu ešte chce klub doplniť. "V príprave sme skúšali troch brankárov, teraz tu je Bulhar Kirev a o tom, či zostane, by sa malo rozhodnúť do týždňa," informoval tréner Galko. "Z obrany neodišiel nikto, navyše sme túto formáciu doplnili a tak by nám to mohlo klapať. V strede poľa by mali dostať po odchode Matiča a Karaša viac príležitostí mladí chlapci, ktorí menej hrávali. Mňa najviac potešil príchod ofenzívnych hráčov Pačindu i Haskiča, tí by mali zvýšiť konkurenciu v útočnej fáze, lebo na jar sme dávali málo gólov." 

Piaty tím uplynulej sezóny má pred sebou výzvu a rád by si udržal svoje postavenie v prvej šestke i v tej nasledujúcej. "Latka sa nemá podliezať. Samozrejme sme realisti, chceli by sme hrať v prvej polovici a prilákať ešte viac divákov. S predchádzajúcou sezónou sme boli spokojní, pretože sme sa dostali do semifinále Slovenského pohára a pritiahli divákov do Čermeľa. Dúfam, že budeme v trende, teda tej futbalovosti, ktoré mužstvo v minulej sezóne zanechalo, pokračovať. Aj tie typy hráčov, ktoré sem prišli, by nám mali k tomu pomôcť," povedal Kozák

"Žlto-modrí" odohrali dovedna sedem prípravných duelov s bilanciou štyri víťazstvá, jedna remíza a dve prehry. Z toho štyri zápasy absolvovali v rakúskom Windischgarstene, kde si zmerali sily s gruzínskym FC Torpedo Kutaisi, rakúskym nováčikom bundesligy SV Grödig, chorvátskym NK Zadar a ukrajinským FK Volyň Luck. Generálkou na CL bol víťazný dvojzápas v Čermeli s tímom DVSC Debrecín. "Letná príprava prebehla tak mala, sme s ňou spokojní, no nemôžeme ju preceňovať, ani podceňovať," dodal Kozák. 

V sobotu 13. júla v úvodnom kole CL privítajú Košičania na domácom ihrisku Zlaté Moravce (17.00).

Káder MFK KOŠICE v nadchádzajúcej sezóne 2013/2014: 

BRANKÁRI: Darko Tofiloski, Matúš Ružinský

OBRANCOVIA: Mikuláš Tóth, Peter Bašista, Peter Kavka, Ivan Ostojič, Boris Sekulič, František Pavúk, Ľubomír Korijkov, Lazar Djordjevič, Tomáš Huk

STREDOPOLIARI: Martin Bukata, Peter Šinglár, Mojmír Trebuňák, Jozef Skvašík, Miroslav Viazanko, Juraj Hovančík, Ondrej Duda, Lukáš Urban, Boris Gál

ÚTOČNÍCI: Oumar Diaby, Karim Coulibaly Diaby, Nermin Haskič, Erik Pačinda

Príchody: Nermin Haskič (BaH), Lazar Djordjevič (Srb.), Ľubomír Korijkov (B-mužstvo, návrat z hosť. v Michalovciach), Lukáš Urban (B-mužstvo), Erik Pačinda (návrat z hosť. v FC Tours/Fr. II.)

Odchody: Uroš Matič (Benfica Lisabon/Port.), Kamil Karaš (Olomouc/ČR), Peter Gál-Andrezly, Roland Repiský)