Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 19, 2013

Kováčik: "Takýchto ľudí je nutné zo štadiónov všetkými prostriedkami eliminovať"

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Policajti intenzívne pátrajú po páchateľoch, ktorí hodili medzi divákov neznámy predmet, pričom ten ublížil dvom maloletým deťom a dvom dospelým osobám.

 
 
 
 
Fanúšikovia ukazujú zábery na zničené sedačky po výbuchu pravdepodobne delobuchu počas zápasu Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 18. august 2013.

Futbalovými Pasienkami otriasol zhruba desať minút pred koncom nedeľňajšieho stretnutia 6. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok (3:2) silný výbuch z delobuchu v sektore hostí.

"Policajti intenzívne pátrajú po páchateľoch, ktorí hodili medzi divákov neznámy predmet, pričom ten ublížil dvom maloletým deťom a dvom dospelým osobám. Podľa doterajších zistení dosiaľ neznámy predmet úplne poškodil a rozmetal po okolí dve plastové sedadlá. Následkom explózie diváci utrpeli zranenia. So zatiaľ neustálenými zraneniami boli do nemocnice na bratislavské Kramáre prevezené dve deti: 9-ročné dievčatko spolu so svojim 13-ročným bratom, obe z Ružomberka. Úraz hlavy, pomliaždenie ľavej časti hrudníka a ľavej časti brušnej steny s predpokladanou dobou liečenia sedem dní utrpel 22-ročný muž z Ružomberka," informovala agentúru SITA hovorkyňa KR PZ v Bratislave Tatiana Kurucová

Podľa doteraz vykonaných úkonov a získaných informácií má výbuch na svedomí s najväčšou pravdepodobnosťou skupina približne 20 fanúšikov Slovana. Oblečení boli v čiernych tričkách s bielym nápisom na hrudi "PSYCHO BOYS" a na chrbte s nápisom "Trnávka". Ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania. Vyšetrovateľ PZ začal v trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu. 

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu sa bude incidentom zaoberať na svojom riadnom zasadnutí vo štvrtok 22. augusta. V prípade, že všetky požadované dokumenty a záznamy budú k dispozícii najneskôr v utorok, bude DK zasadať mimoriadne už v utorok. Do úvahy bude brať stanovisko Policajného zboru SR, správu delgáta, správu pozorovateľa rozhodcov, stanoviská bezpečnostných manažérov oboch klubov, záznamy z kamerového systému i lekárske správy o zraneniach a predpokladanej dĺžke liečenia.

Oficiálna reakcia prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika: "Som šokovaný z toho, že niektorí ľudia, ktorí sa tvária ako futbaloví fanúšikovia, sú schopní vedome a premyslene ohrozovať zdravie svojich spoluobčanov. To, čo sa stalo na zápase Slovan – Ružomberok, sa už nikdy nesmie zopakovať. Budem trvať na čo najpodrobnejšom vyšetrení celej udalosti a taktiež aj na čo najprísnejšom potrestaní vinníkov. Budem žiadať Asociáciu fanúšikov Slovenska, všetky kluby a futbalovú verejnosť aby dali jasne a jednoznačne najavo, že tu nejde o fanúšikov, ale o ľudí, ktorých je nutné z futbalových štadiónov nekompromisne všetkými prostriedkami eliminovať."