Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 25, 2011

Ladislav Jurkemik sa vracia na lavičku Ružomberka

RUŽOMBEROK (SITA) - Piaty návrat futbalového internacionála do klubu pod Čebraťom

 
 
 
 
Ladislav Jurkemik ako tréner MFK Ružomberok v úvode sezóny Corgoň ligy 2010/2011. Trnava, 2. októbra 2010.

Staronovým trénerom futbalistov slovenského corgoňligového klubu MFK Ružomberok sa stal Ladislav Jurkemik. Vo funkcii hlavného kouča strieda Srba Gorana Milojeviča. Dohoda zainteresovaných strán znie do konca tohto súťažného ročníka s možnosťou uplatnenia opcie. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka momentálne 10. mužstva v tabuľke najvyššej domácej súťaže. Asistentmi kouča zostávajú Viliam Hyravý a Jozef Šino. Majster Európy z roku 1976 Jurkemik odchádza s hráčmi už na prípravné stretnutie do Krakova, kde sa Ružomberok v sobotu 26. marca o 14.00 h stretne s miestnym tímom Cracovia. Rodák z Jacoviec Jurkemik viedol mužstvo MFK do 11. kola sezóny 2010/2011, od 12. kola sedel na lavičke Milojevič.

"Vedenie klubu ma oslovilo, či prídem pomôcť s udržaním mužstva v najvyššej súťaži. Vyžiadal som si určitý čas na rozmyslenie a prijal som to. Situácia je vážna, ale ja sa tejto výzvy nebojím. Všetkým je nám jasné, že máme pred sebou záchranárske práce. Nemôžeme sa pred tým schovávať, sme neodškriepiteľne v tomto pásme tabuľky. Napriek niektorým veciam z minulosti zostali naše vzťahy dobré a ja mám k ružomberskému futbalu hlboký vzťah, veď ide prakticky o moje piate pôsobenie v tomto klube. Výhodou je práve aj fakt, že hráčov dobre poznám," povedal 57-ročný Ladislav Jurkemik pre agentúru SITA a dodal: "Pricestoval som do Ružomberka dnes. Zajtra ma oficiálne uvedú do funkcie. Budeme mať rozcvičku a po nej sa presunieme na prípravný zápas do Poľska."

Tímu MFK Ružomberok sa na jar pod Milojevičovým vedením nedarilo. V piatich kolách získal klub spod Čebraťa z pätnástich možných iba štyri body a jeho hráči strelili iba jediný gól (skóre 1:8). Hoci Ružomberčania začali odvetnú časť tejto corgoňligovej sezóny domácim víťazstvom nad Nitrou 1:0 (úspešný zásah zaznamenal v 86. min Tomáš Chovanec), nasledovala séria neuspokojivých výsledkov: vysoké prehry v Zlatých Moravciach (0:3) a v Senici (0:4), domáca bezgólová remíza so Spartakom Trnava a naposledy tiež v domácom prostredí neúspešný rezultát proti Tatranu Prešov (0:1). Tieto neuspokojivé výsledky znamenali, že MFK Ružomberok figuruje po 23. kole v tabuľke Corgoň ligy s 24 bodmi (bilancia: 6 - 6 - 11, skóre: 15:30) na nelichotivom 10. mieste iba s päťbodovým náskokom pred poslednou a momentálne "zostupovou" Dubnicou. A práve s Považanmi si Ružomberčania zmerajú sily v najbližšom 24. kole najvyššej futbalovej súťaže, a to v sobotu 2. apríla v Dubnici.

Ladislav Jurkemik prichádza do Ružomberka štvrtýkrát do pozície hlavného trénera, v sezóne 2009/2010 pôsobil v klube na poste športového riaditeľa. V aktívnej hráčskej kariére si obliekal dresy Interu Bratislava a Dukly Banská Bystrica, následne účinkoval vo Švajčiarsku v tímoch FC St. Gallen a FC Chur. Ako tréner začal práve v spomenutom Chure, nasledovali jeho zastávky v rakúskom Sturme Graz, Spartaku Trnava, opäť v rakúskom tíme z Kapfenbergu, neskôr bol v Rimavskej Sobote, Ružomberku, Senci a Žiline. Potom nasledovala v Jurkemikovom prípade anabáza pri národnom mužstve Slovenska a následne aj pri tíme SR "21", opätovný návrat do Žiliny, neskôr do Interu Bratislava, MFK Ružomberok, 1. FC Slovácko a teraz opäť pod Čebrať.