Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 22, 2011

Majerník: "Naše výsledky nie sú pre mňa žiadnym prekvapením"

BRATISLAVA (SFZ) - Rozhovor s kapitánom Zlatých Moraviec o remíze ViOnu na Slovane a dobrom štarte jeho tímu do sezóny 2011/2012

 
 
 
 
Kapitán FC ViOn Zlaté Moravce Pavol Majerník v novinárskej mixzóne po skončení zápasu 6. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce, ktorý skončil bezgólovou remízou. Bratislava, 21. augusta 2011.

ViOn Zlaté Moravce je príjemným prekvapením doterajšieho priebehu Corgoň ligy. Zverenci trénera Juraja Jarábka dokázali získať z prvých troch zápasov sezóny plný počet bodov a po troch kolách viedli corgoňligový pelotón. Pomohli im k tomu domáce výhry 1:0 proti Ružomberku, 2:1 proti DAC a o gól vyhrali "ondrejkovci" aj v Nitre (1:0). Po remíze 1:1 z košického Čermeľa však prišlo 5. kolo a v ňom prekvapivé domáce zaváhanie proti Tatranu Prešov. Z prehry sa mužstvo rýchlo spamätalo a následne dokázalo zabodovať priamo na pôde úradujúceho majstra. Po zápase Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce (0:0) hovorí o doterajšom úspešnom ťažení kapitán mužstva – Pavol Majerník.

Vaše mužstvo si vezie z Bratislavy cenný bod a vy z toho máte evidentne radosť.

"Kto by nemal? Získali sme bod. My sme ho veľmi potrebovali. Predchádzajúci domáci zápas s Prešovom sme nezvládli a potrebovali sme nadviazať na predošlé výsledky. Potrebovali sme sa opäť chytiť a podarilo sa. Každý z hráčov siahol dnes na dno svojich síl a disciplinovanou hrou sme sa dopracovali k priaznivému výsledku."

Tréner Juraj Jarábek opäť naordinoval mužstvu správnu taktiku.

"Pripravil nás dobre na zápas a myslím, že by mohol sám potvrdiť, že sme splnili do bodky všetko, čo od nás pred zápasom vyžadoval. Vymyslel to dobre, odchádzame spokojní."

Do akej miery zohral úlohu štvrtkový duel Slovana proti AS Rím? Neboli Bratislavčania unavení? Navyše ich čaká už vo štvrtok odveta v Ríme.

"Myslím si, že pre súpera bolo naozaj ťažké motivovať sa na po výhre nad AS Rím na Zlaté Moravce. Na druhej strane, o výsledok sme sa zaslúžili v prvom rade my sami kvalitným, disciplinovaným a obetavým výkonom a zaslúžene si odvážame bod."

Vaše mužstvo príkladne bojovalo, Marek Janečka niektoré situácie emocionálne neuniesol,  až  si vykoledoval  žltú kartu. Nechceli ste ho ako kapitán mužstva na ihrisku trochu upokojiť a predísť kartovému napomenutiu?

"Je síce impulzívny, ale netreba ho krotiť. Vie kde má svoje hranice, ponoril sa do zápasu a nevidím v tom problém."

Kto bol najnebezpečnejším mužom v drese Slovana?

"Nebezpeční boli všetci. My sme stavili na dôrazné bránenie Filipa Šeba a Juraja Halenára."

A naopak, koho vyzdvihnete z vášho tímu?

"Každý sa o výsledok pričinil rovnakým dielom. Hráme kolektívne a ani dnes to nebolo o jednotlivcoch v červeno-modrých dresoch. Každý, kto videl zápas, by mi dal za pravdu."

V klube ste od sezóny 2009/10. Poznáte pomery v klube. Sú doterajšie výsledky mužstva a súčasné tabuľkové postavenie pre vás prekvapením?

"Nehovoril by som o veľkom prekvapení. Už dlhší čas máme konsolidované mužstvo, bez výrazných zásahov do hráčskeho kádra. Je dôležité, že sa dlho poznáme, mužstvo dozrieva a je dobre poskladané. Z tohto pohľadu to pre mňa prekvapenie nie je."

Kam teda siahajú ambície ViOnu v tejto sezóne?

"Je predčasné hovoriť po 6. kole o ambíciách. Pôjdeme skromne od zápasu k zápasu tak ako doteraz a uvidíme, čo z toho bude na konci sezóny."

Aký futbal vám osobne lahodí? Máte obľúbené mužstvo v niektorej poprednej európskej lige? 

"Najlepšie sa mi pozerá na hru FC Barcelona. Preferujem technický, futbal a v podaní Barcelončanov si prídem vždy na svoje."

Vedeli by ste teraz v tejto chvíli z voleja vybrať najkrajší moment vašej kariéry?

"Pekných momentov bolo viac. Tých gólov som veľa nedal, tak poviem, že každý dosiahnutý gól a samozrejme reprezentačný štart. Bol síce jediný a krátky, keď som bol na ihrisku iba 25 minút, ale počíta sa."

Vizitka - Pavol Majerník

dátum narodenia

31.12.1978

miesto narodenia

Piešťany

post

stredopoliar

klub

ViOn Zlaté Moravce

číslo dresu

19

Hráčska kariéra

2003

ŠKP Devín

2003-2004

ŠK Senec

2004-2005

Steel Trans Ličartovce

2005-2008

MFK Košice

2008-2009

Olympiakos Volos

2009-

ViOn Zlaté Moravce