Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 21, 2011

Marek Kaščák definitívne prestúpil do Trnavy

TRNAVA (SITA) – Do slovenského futbalového Ríma okrem skúseného stredopoliara prichádzajú aj ďalšie posily

 
 
 
 
Sprava: Hráč Slovana Erik Grendel a hráč Spartaka Marek Kaščák počas zápasu 8. kola Corgoň ligy 2010/11 medzi ŠK Slovan Bratislava a Spartak Trnava. Bratislava, 12. september 2010. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Futbalový corgoňligový klub FC Spartak Trnava angažoval stredopoliara Marka Kaščáka, ktorý podpísal dvojročnú zmluvu. Dvadsaťosemročný stredopoliar v kádri trnavského klubu hosťoval na jeseň ako kmeňový hráč SK Sigma Olomouc, už dlhšie sa však predpokladalo, že sa jeho pobyt v slovenskom Ríme predĺži. Ako informuje internetová stránka spartak.sk, detaily transferu by sa na klubovej úrovni mali doladiť v závere januára. Trnavský klub ďalej na dva a pol roka získal do svojich služieb lotyšského stopéra Naurisa Bulvitisa, na krátkodobé polročné tzv. študentské hosťovanie by mal prísť tiež kreatívny stredopoliar Lukáš Kováč.

"Spartak je veľká výzva, také ponuky sa neodmietajú. Na slovenské pomery ide o veľkoklub s bohatou tradíciou. Príprava je tvrdá, ide o veľký skok. Treba však zaťať zuby, prehryznúť to a zamakať," povedal študent prvého ročníka Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Lukáš Kováč si naposledy obliekal dres FC Slovan Galanta. Na skúšku prichádza do Trnavy 21-ročný univerzál, Nemec Denis Mangafic, ktorý môže hrať na pravej strane obrany alebo stredovej formácie. Začiatkom januára 2011 absolvoval krátky test v ŠK Slovan Bratislava, kde ho neangažovali.