Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 11, 2011

MFK Košice nedostane od mesta žiadne financie

KOŠICE (SITA) - Richard Raši (primátor Košíc): "Nie je nám ľahostajný osud futbalu v našom meste, ale momentálne nemáme pre MFK finančné prostriedky."

MFK Košice sa bude musieť nateraz zaobísť bez finančnej podpory mesta. "Nie je nám ľahostajný osud futbalu v našom meste, ale momentálne nemáme pre MFK finančné prostriedky. Teraz je pre nás prioritné zabezpečiť chod organizácií spadajúcich pod magistrát...," cituje utorkové vydanie východoslovenského denníka Korzár primátora Košíc Richarda Rašiho.

Prezidenta košického MFK Blažeja Podoláka vyhlásenie prvého muža mesta nijako neprekvapilo. "Takéto informácie som mal, takže som to očakával. Verím však, že nájdeme nejaké riešenia na financovanie základných potrieb klubu. No aj bez finančnej podpory mesta máme toľko peňazí, aby sme jarnú časť súťaže dohrali. Z existenčného hľadiska bude jar pre nás taká ťažká, ako bola predošlá sezóna či roky predtým. To sa opakuje stále. Bohužiaľ, v takejto situácii nie sme sami, financie chýbajú každému," povedal pre spomínané periodikum Blažej Podolák.