Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 6, 2012

Miroslav Karhan najlepším hráčom Corgoň ligy 2011/2012

SENEC (SITA) - V hoteli Senec vyhlásili najlepšiu jedenástku najvyššej súťaže, najlepšieho hráča, trénera a objav sezóny

 
 
 
 
Miroslav Karhan v drese trnavského Spartaka zahráva pokutový kop počas zápasu 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava - AS Trenčín. Trnava, 28. augusta 2011.

Tridsaťšesťročný futbalista FC Spartak Trnava Miroslav Karhan sa stal najlepším hráčom Corgoň ligy v sezóne 2011/2012. Za najlepšieho trénera na piatkovom slávnostnom galavečere v Senci vyhlásili rovnako ako pred rokom Stanislava Grigu z FK Senica (medzitým si už sadol na lavičku reprezentačného výberu SR, pozn.). Objavom minulého ročníka bol talentovaný 20-ročný mládežnícky reprezentant a stopér FK Dukla Banská Bystrica Norbert Gyömbér. Cenu pre fankluby, ktorú udelili za špeciálne fanúšikovské projekty v najvyššej futbalovej súťaži, dostali fankluby MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava.

V Jedenástke ostatnej corgoňligovej sezóny má najväčšie - trojnásobné zastúpenie - úradujúci majster a víťaz Slovnaft Cupu (národného pohára) MŠK Žilina a štvrtý tím ligovej klasifikácie a finalista domáceho pohára FK Senica. Dvaja hráči sú z ŠK Slovan Bratislava, jedného futbalistu "dodali" FC Spartak Trnava, AS Trenčín a MFK Ružomberok.

Laureáti v spomenutých anketách vzišli z hlasovania dvoch desiatok futbalových odborníkov - 12 hlavných trénerov corgoňligových klubov (Frans Adelaar / Žilina, Pavel Hoftych / Trnava, Vladimír Weiss / Slovan, Stanislav Griga/Senica, Adrián Guľa / Trenčín, Aleš Křeček / Ružomberok, Juraj Jarábek / Zlaté Moravce, Ladislav Jurkemik / Nitra, Štefan Zaťko / Banská Bystrica, Sergij Kovalec / Prešov, Ladislav Šimčo / Košice, Krisztián Németh / Dunajská Streda), svoj hlas pridali aj prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Dušan Tittel, reprezentačný tréner A-mužstva Michal Hipp, technický riaditeľ Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Greguš, kouč slovenskej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád, člen výkonného výboru SFZ Milan Lešický, predseda trénersko-metodickej komisie SFZ Ladislav Borbély, riaditeľ ÚLK pre Corgoň ligu Dušan Huňady a riaditeľ ÚLK pre II. ligu Dušan Keketi

Najväčšou osobnosťou uplynulého corgoňligového ročníka sa stal Miroslav Karhan (nar. 21. 6. 1976), ktorý výraznou mierou prispel k vicemajstrovskej pozícii Spartaka Trnava. Rodák zo Šulekova a rekordér v počte štartov v najcennejšom drese (za SR nastúpil 107-krát a strelil 14 gólov) začínal s "veľkým" futbalom v Trnave, do Spartaka sa po dvanásťročnej anabáze v zahraničí vrátil vlani v lete. Karhan pôsobil aj v španielskom Betise Sevilla (1999-2000), tureckom tíme Besiktas Istanbul (2000-2001) i nemeckých mužstvách VfL Wolfsburg (2001-2007) a 1. FSV Mainz 05 (2007-2011).

Dnes už spolu s Michalom Hippom kormidelník slovenského národného tímu Stanislav Griga zopakoval v "corgoňligovej" ankete svoj primát zo sezóny 2010/2011, a to opäť na lavičke senického klubu. "Záhorákov" priviedol Griga až do finále domáceho pohára, v Corgoň lige s tímom obsadil 4. priečku, čo znamenalo opäť účasť v európskych pohároch. 

V spomenutej Jedenástke uplynulého ročníka Corgoň ligy figuruje iba päť slovenských futbalistov (Piaček, Karhan, Kóňa, Masaryk, Majtán), ale až poltucet legionárov: Túto šesticu zahraničných futbalistov tvoria Bolek z Česka, Bagayoko z Pobrežia Slonoviny, Gorosito z Argentíny, R. Nunes z Portugalska, L. Peltier z Trinidadu a Tobaga a Milinkovič zo Srbska. Iba Bolek a Milinkovič obhájili svoje pozície v corgoňligovej jedenástke z corgoňligovej sezóny 2010/2011. 

Piatkový športovo-kultúrny galavečer v hoteli Senec pri Slnečných jazerách pripravila Únia ligových klubov (riadiaci orgán dvoch najvyšších slovenských futbalových súťaží) v spolupráci s marketingovým partnerom UFA Sports Slovakia, partnermi Corgoň ligy a tohto podujatia. Organizátori ním dali slávnostnú bodku za uplynulým ročníkom najvyššej domácej súťaže 2011/2012 a zároveň aj "otvorili" novú corgoňligovú sezónu 2012/2013. V programe, ktorý moderovali Marcel Forgáč a Milan "Junior" Zimnýkoval, vystúpili aj spevák Peter Cmorik a tanečná skupina Ladylicious.

Prehľad laureátov a ocenených futbalistov za uplynulú corgoňligovú sezónu 2011/2012 (vyhlásenie sa uskutočnilo v piatok 6. júla 2012 na slávnostnom galavečere v hoteli Senec pri Slnečných jazerách):
Najlepší tréner: Stanislav Griga (FK Senica)
Najlepší hráč: Miroslav Karhan (FC Spartak Trnava)
Objav sezóny: Norbert Gyömbér (FK Dukla Banská Bystrica)

Jedenástka Corgoň ligy 2011/2012:

Petr Bolek (FK Senica) - Mamadou Bagayoko (ŠK Slovan Bratislava), Jozef Piaček (MŠK Žilina), Nicolás Gorosito (FK Senica), Ricardo Nunes (MŠK Žilina) - Miroslav Karhan (FC Spartak Trnava) - Lester Peltier (AS Trenčín), Tomáš Kóňa (FK Senica), Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava) - Pavol Masaryk (MFK Ružomberok), Tomáš Majtán (MŠK Žilina)

Jedenástka Corgoň ligy 2011/2012 podľa postov:

brankár: Petr Bolek (Senica)
pravý obranca: Mamadou Bagayoko (Slovan)
strední obrancovia (stopéri): Jozef Piaček (Žilina), Nicolás Gorosito (Senica)
ľavý obranca: Ricardo Nunes (Žilina)
defenzívny stredový hráč: Miroslav Karhan (Trnava)
pravý stredový hráč: Lester Peltier (Trenčín)
ofenzívny stredový hráč: Tomáš Kóňa (Senica)
ľavý stredový hráč: Marko Milinkovič (Slovan)
útočníci: Pavol Masaryk (Ružomberok), Tomáš Majtán (Žilina)
Projekt fanklubov: Fankluby MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava