Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 1, 2012

Nitra očakáva peknú jar

NITRA (SITA) - Z tlačovej besedy klubu FC Nitra pred začiatkom jarnej časti sezóny 2011/2012

 
 
 
 
Nitra: Tlačová konferencia FC Nitra 

Jozef Petráni generálny manažér klubu (vpravo) počas tlačovej konferencie FC Nitra pred začiatkom jarnej časti najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2011/2012. Nitra, 1. marec 2012. Foto: SITA/Martin Havran

Futbalisti FC Nitra vstupujú do jarnej časti najvyššej domácej dlhodobej súťaže pod vedením nového trénera Ladislava Jurkemika zo siedmej priečky v tabuľke šesť bodov za šiestym Ružomberkom, radi by si ju aspoň udržali. "Každé vyššie umiestnenie ako terajšie bude pozitívom. Máme dosť veľké bodové manko na čelné pozície, ale zároveň relatívne dostatočný odstup od spodných priečok, ktorým sa chceme vyhnúť. Dôležité budú prvé zápasy, v ktorých nás čakajú silní súperi. Možno už tam sa ukáže, na čo mužstvo má," predznamenal na prezentačnej tlačovej besede generálny manažér klubu Jozef Petráni a dodal: "Azda nás čaká pekná jar. Máme nového trénera a verím, že mužstvo je dobre pripravené."

V porovnaní s jesennou fázou Corgoň ligy 2011/2012 už nie sú k dispozícii stredopoliar Ivan Hodúr a nemenej skúsený útočník Róbert Rák. "Hodúr odviedol pre klub dosť, rozhodol sa odísť do Zaglebia Lubin a my sme mu nebránili. Rák tiež odviedol maximum, ale vek sa nedá zastaviť. Rozhodli sme sa pre mladých hráčov, chceme im dávať viac priestoru, a preto sme Ráka uvoľnili na hosťovanie do Michaloviec. Pre oboch stále máme otvorené dvere a verím, že raz sa do Nitry vrátia na nové pozície," uviedol J. Petráni.

Kormidelník mužstva spod Zobora Ladislav Jurkemik skonštatoval: "Príprava bola dobrá, podmienky doma i na sústredení v Dolnom Kubíne vyhovujúce, hoci sme sa museli popasovať s počasím. Výsledky prípravných stretnutí neboli zlé, mohli sme však dať viac gólov. Trochu nás brzdili zranenia Šimoneka, Mikuša, Kroupu či Kolmokova, prišli však noví hráči - Murín na hosťovanie, Cléber, Soumah. Verím, že mužstvo bude predvádzať futbal, ktorý pritiahne divákov na tribúny."

Nový kapitán Nitranov Miloš Šimončič priblížil atmosféru v kabíne: "Príprava bola špecifická pre mrazy. Každý tréner má svoje metódy a našou úlohou bolo čím skôr si zvyknúť. Na jeseň sa nám darilo viac vonku. Dúfam, že na to nadviažeme a zároveň by sme chceli získavať viac bodov doma."

Nitra vstúpi do jarnej časti Corgoň ligy v sobotu 3. marca o 14:30 v Senici, ktorej patrí štvrtá priečka. Vlastným fanúšikom sa premiérovo predstaví v piatok 9. marca o 17:30 proti momentálne vedúcej Žiline a následne ju čaká cesta do Trnavy za teraz tretím Spartakom. Začať pritom mala doma proti majstrovskému Slovanu Bratislava, ale toto kolo pre nepriazeň klímy napokon odložili.

Odchovanec Nitra Ľuboš Kolár má na konte 99 ligových štartov. V prípade, že v Senici nastúpi, stane sa v 22 rokoch členom "Klubu stovkárov", pripomína web klubu.

Káder FC Nitra pre jarnú časť sezóny 2011/2012

BRANKÁRI: Lukáš Hroššo, Martin Chudý, Matej Kopecký

OBRANCOVIA: Marián Kolmokov, Martin Tóth, Martin Boszorád, Ján Harbuľák, Petr Kaspřák, Ján Čirik, Igor Kotora, Ondřej Murín

STREDOPOLIARI: Ľuboš Kolár, Igor Držík, Miloš Šimončič, Patrik Kemláge, Filip Moravčík, Filip Bakule, Cléber Silva Nascimento, Seydouba Soumah, Vratislav Gajdoš

ÚTOČNÍCI: Matúš Mikuš, Andrej Ivančík, Arnold Šimonek, Matúš Paukner, Karel Kroupa

Realizačný tím

Tréner: Ladislav Jurkemik
Prvý asistent: Marián Šuchančok
Druhý asistent: Michal Kuruc
Tréner brankárov: Igor Mesároš
Vedúci mužstva: Igor Demo
Lekár: Ivan Štefanov
Fyzioterapeut: Dagmar Zahustelová
Masér: Štefan Balla

Prípravné zápasy

Šaľa - Nitra 1:3 (góly Nitry: Boszorád 2, Šimončič)
Nitra - Šamorín 2:1 (Gajdošík, Bakule)
Nitra - Mattersburg 1:1 (Hadžič)
Nitra - Zlín 0:0
Liptovský Mikuláš - Nitra 1:3 (Kroupa, Kaspřák, Ivančík)
Dolný Kubín - Nitra 2:1 (Paukner)
Slovácko - Nitra 2:1 (Kolár)
Nitra - SFM Senec 3:1 (Gajdoš, Tóth, Paukner)
Bohemians 1905 - FC Nitra 2:1 (Murín)
Nitra - MTK Budapešť 2:1 (Držík, Gajdoš)