Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 27, 2013

Obranca Banskej Bystrice Martin Poljovka ukončil kariéru

BANSKÁ BYSTRICA (SITA) - Bývalý kapitán A-tímu Dukly sa z kabíny definitívne presunie o jedno poschodie útrob tribúny na Štiavničkách vyššie, bude pokračovať vo funkcii športového riaditeľa

 
 
 
 
Martin Poljovka

Slovenský futbalový obranca Martin Poljovka pôsobiaci v minulej sezóne Corgoň ligy v tíme FK Dukla Banská Bystrica definitívne ukončil aktívnu činnosť. Skúsený 38-ročný zadák zastáva od jarnej časti ročníka v Dukle aj funkciu športového riaditeľa. "Kumulovaná funkcia nebola úplne bežným riešením, ale skôr vynúteným. Bola mi ponúknutá úloha, za ktorú som veľmi vďačný, a na ktorú sa teším, ale zároveň sme nemali istotu obsadenia stopérskeho postu. Aj teraz som rozhodnutie odďaľoval, pretože nám odišli obrancovia, ale všetko nasvedčuje tomu, že by to malo byť v poriadku a dotiahneme prestupy, ktoré sú v hre. Preto som sa rozhodol, že sa už budem venovať len funkcionárskej práci," povedal Poljovka pre webovú stránku Banskej Bystrice.

Bývalý kapitán A-tímu Dukly sa z kabíny definitívne presunie o jedno poschodie útrob tribúny na Štiavničkách vyššie. "Bolek" označil prácu v teréne za najzaujímavejšiu súčasť svojej funkcie: "V tejto práci sa vidím, pasuje mi a takto som si to predstavoval po ukončení kariéry. Funkcia ma oslovila a mám veľké šťastie, pretože profesionálnych hráčov je kopa a možno aj úspešnejších, ako som bol ja, ale nebola im ponúknutá takáto vysoká funkcia."

Martin Poljovka začal s futbalom v Partizáne Banská Bystrica a v roku 1995 si pripísal svoj prvý štart v najvyššej slovenskej súťaži práve v drese Dukly. V rokoch 1999 - 2007 pôsobil v Trnave, odkiaľ sa následne vrátil pod Urpín. "Bolek" má na konte dva reprezentačné štarty a často bol označovaný za jedného z najlepších obrancov ligy vôbec. Poljovka sa stal prvým hráčom najvyššej slovenskej súťaže, ktorý pokoril hranicu 400 odohraných zápasov. Jeho štatistika sa napokon zastavila na čísle 403 štartov, rovnako ako u jeho bývalého spoluhráča z Trnavy Miroslava Barčíka. Ten po uplynulej sezóne už nepokračuje v corgoňligovej Žiline.