Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 2, 2013

Podolák uvoľnil Kozáka bez problémov, Košice povedie Galko

KOŠICE (SITA) - Blažej Podolák (prezident MFK Košice): "Ján Kozák je veľmi dobrý kouč a psychológ, reprezentácii určite pomôže"

 
 
 
 
Tréner MFK Košice Ján Kozák počas 15. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - MFK Košice. Trenčín, 3. novembra 2012.

Novým trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie sa stal v utorok po zasadnutí výkonného výboru SFZ a následnom jednoznačnom hlasovaní exekutívy (desať členov bolo za, jeden sa zdržal, dvaja - Dušan Tittel a Ivan Nemečkay - neboli prítomní, pozn.) Ján Kozák, ktorý dosiaľ sedel na lavičke MFK Košice. Päťdesiatdeväťročný kormidelník sa s vedením zväzu dohodol na kontrakte od 2. júla 2013 do 30. novembra 2015. "Trochu nám to zamotalo hlavy a situáciu v našom klube pred blížiacim sa štartom nového súťažného ročníka 2013/2014. Veď len nedávno sme sa s Jánom Kozákom dohodli na predĺžení spolupráce o dva roky," uviedol pre agentúru SITA prezident MFK Košice Blažej Podolák.

Šéf košického klubu však nerobil nijaké problémy s uvoľnením "svojho" kormidelníka pre potreby reprezentácie. "To absolútne nie. S Kozákom máme dobré a korektné vzťahy, a tak to bolo aj v tomto prípade. Samozrejme, že ma predtým oslovil aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Povedal som mu, že nebudem mať problémy s Kozákovým uvoľnením," skonštatoval B. Podolák a pokračoval: "Už v minulosti som sa s Jánom Kozákom rozprával aj na reprezentačnú tému. Vravel som mu, že je dobrým typom na post trénera A-mužstva SR. Určite mu doprajem, že sa teraz stal koučom národného tímu, zaslúži si tento post. Želám mu veľa úspechov v neľahkej práci."

Slovenskej futbalovej reprezentácii sa nedarilo pod vedením dvojice Stanislav Griga, Michal Hipp. Pre spomenuté duo sa stala osudnou júnová kvalifikačná remíza 1:1 vo Vaduze s domácim Lichtenštajnskom, po ktorej sa účasť SR na budúcoročnom záverečnom turnaji majstrovstiev sveta v Brazílii posunula už len do teoretickej roviny. Grigu s Hippom odvolali členovia exekutívy SFZ na mimoriadnom zasadnutí 13. júna, odvtedy bol národný tím bez trénera. "Ján Kozák je veľmi dobrý kouč a najmä výborný psychológ, reprezentácii určite pomôže. Myslím si, že najmä psychicky sa musí dať národné mužstvo dokopy. Kozák by mal byť toho zárukou," doplnil Blažej Podolák

Po angažovaní Jána Kozáka vyvstala otázka, kto by mal skúseného kormidelníka nahradiť vo funkcii šéfa realizačného tímu v MFK Košice. "Do tejto pozície sme pasovali Jaroslava Galka, ktorý bol doteraz Kozákovým asistentom. Uvidíme, ako to jemu i mužstvu pôjde v novom ročníku Corgoň ligy. Nehľadali sme ďalšieho trénera. Na Galka dal odporučenie aj Ján Kozák, takže do sezóny vstúpime pod jeho vedením," dodal prezident MFK Košice.