Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 27, 2011

Pokuty pre Slovan, Trnavu a Nitru, Šebo s Čarnotom predvolaní pred disciplinárku

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Disciplinárna komisia SFZ vo štvrtok opäť trestala

 
 
 
 
Zľava: Michal Piter-Bučko z 1. FC Tatran Prešov, Peter Hoeferica z MFK Ružomberok a David Čep z 1. FC Tatran Prešov v 6. kole Corgoň ligy medzi 1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok. Prešov, 20. august 2011.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala na svojom pravidelnom štvrtkovom zasadnutí hráča Tatrana Prešov Michala Pitera-Bučka trestom v troch stretnutiach nepodmienečne za vylúčenie v dueli 6. kola Corgoň ligy proti MFK Ružomberok (1:1). V jednom súťažnom zápase si nezahrá ani ďalší Prešovčan David Čep, ktorý bol vylúčený v rovnakom dueli, ale po druhej žltej karte. DK SFZ na základe správy delegáta - pozorovateľa rozhodcov (DPR) zastavila na jeden zápas nepodmienečne činnosť obrancovi ŠK Slovan Bratislava Martinovi Dobrotkovi za zmarenie sľubnej akcie po predchádzajúcom obdržaní osobného trestu napomenutia žltou kartou.

DK SFZ tiež pozvala na zasadnutie, ktoré sa uskutoční 8. septembra, za účelom náležitého objasnenia okolností útočníka Slovana Bratislava Filipa Šeba za jeho zákrok voči hráčovi súpera v stretnutí 4. kola Corgoň ligy proti Spartaku Trnava (2:1). Doterajšie klubové a reprezentačné povinnosti zapríčinili nemožnosť konfrontácie oboch zúčastnených strán. Na zasadnutie sú prizvaní aj faulovaný hráč Trnavy Patrik Čarnota a tréner Spartaka Pavel Hoftych. Kouč Trnavčanov vo veci hrubého nešportového konania voči prvému asistentovi hlavného rozhodcu.

Spartak Trnava dostal pokutu 1000 eur za nešportové správanie svojich fanúšikov v zápasoch so Senicou a Slovanom. Klub navyše musí do 30 dní predložiť doklad o vysporiadaní vzniknutej škody na majetku ŠK Slovan.

Corgoňligový klub FC Nitra dostal od DK SFZ pokutu 500 eur za vniknutie divákov na hraciu plochu s následným napadnutím člena usporiadateľskej služby. Ešte vyššiu pokutu (600 eur) zaplatí ŠK Slovan Bratislava za previnenia v stretnutí proti Trnave (7. augusta).