Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 14, 2014

Pokyny pre návštevníkov zápasu 22. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava

BRATISLAVA (TASR) - Sumár pokynov Krajského riaditeľstva PZ v Trnave a zástupcov ŠK Slovan Bratislava

 
 
 
 
Fanúšikovia Slovenska na futbalovom zápase. Bratislava, 11. august 2010.

Na derby Slovan - Trnava bude môcť vycestovať 1200 fanúšikov hostí

Vedenie futbalového klubu Slovan Bratislava uvoľnilo na derby zápas 22. kola Corgoň ligy 2013/2014 proti Spartaku Trnava 1200 vstupeniek pre fanúšikov hostí.

"Sme presvedčení, že čím viac fanúšikov oboch táborov príde na zápas, tým lepšiu atmosféru dokážu fanúšikovia vytvoriť. V prvom rade sa hrá futbal pre fanúšikov a o to nám všetkým musí ísť. Práve z tohto dôvodu náš klub vyhovie žiadosti Spartaka Trnava. Mohli by sme trvať na povinných 5% z celkovej kapacity štadióna, čo predstavuje zhruba 580 miest, avšak toto nie je v záujme samotného futbalu," uviedol na klubovom webe majstrovského Slovana projektový manažér a koordinátor pre styk s fanúšikmi Stanislav Kramarič.

Tradičné derby veľkých rivalov je na programe v nedeľu 16. marca na Pasienkoch. V úvodnom vzájomnom stretnutí tejto sezóny boli úspešnejší "belasí", ktorí zvíťazili v 11. kole v Trnave 3:1.

Pred zápasom Slovan - Trnava príjmu adekvátne bezpečnostné opatrenia

Krajské riaditeľstvo polície v Trnave vydalo upozornenie najmä k nadchádzajúcemu futbalovému zápasu medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava, ktorý sa odohrá v nedeľu 16. marca na štadióne Pasienky v Bratislave. Robí tak v súvislosti so zmenami v zákone o organizovaní verejných športových podujatí. Organizátor označil duel tradičných rivalov za rizikový, preto aj polícia bude prijímať adekvátne bezpečnostné opatrenia. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová

V súvislosti so zmenami v zákone sú účastníci povinní dodržiavať pokyny organizátora, príslušníkov polície a zdržať sa všetkého, čo narušuje verejný poriadok alebo pokojný priebeh podujatia. "Majú sa zdržať požívania alkoholických nápojov počas podujatia, ak obec vydala zákaz predaja, podávania alebo požívania alkoholických nápojov na podujatí a požívania omamných látok alebo psychotropných látok počas podujatia. Takisto strpieť úkony ako napríklad na vyzvanie preukázať totožnosť, podrobiť sa bezpečnostnej prehliadke, tiež zaobstarať si vstupenku vystavenú na meno a priezvisko do sektoru vyčleneného pre divákov podporujúcich družstvo alebo jednotlivca," uviedla hovorkyňa. 

Účastníkovi podujatia sa zakazuje požívať alkoholické nápoje počas premiestňovania sa na miesto konania podujatia alebo z miesta konania podujatia v priestoroch verejnej dopravy a hromadných dopravných prostriedkov. Tiež navštevovať podujatie pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok, vnášať alkoholické nápoje na rizikové podujatie s obsahom alkoholu vyšším ako 4,1 objemových percent alkoholu. "Zakázané je aj vnášanie a používanie pyrotechnických výrobkov, strelnej zbrane alebo vecí, ktoré možno použiť pri útoku," uviedla hovorkyňa. Fanúšikovia nesmú mať zakrytú tvár spôsobom sťažujúcim alebo znemožňujúcim jeho identifikáciu, používať alebo vnášať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov znevažujúcim spôsobom alebo iným spôsobom, ktorým možno podnecovať k narušeniu verejného poriadku alebo ohrozeniu riadneho priebehu domáceho podujatia a vstupovať v čase konania podujatia do priestorov športoviska alebo vhadzovať do nich predmety. 

"Zároveň krajské riaditeľstvo polície v Trnave dáva do pozornosti, že v zmysle tejto zákonnej úpravy je účastníkom podujatia nielen fyzická osoba, ktorá sa zdržiava na mieste konania podujatia alebo v jeho blízkosti, ale aj osoba, ktorá sa premiestňuje k miestu konania podujatia alebo odchádza z miesta konania podujatia. V prípade porušenia povinností alebo zákazov možno teda účastníkovi podujatia uložiť pokutu až do výšky 1000 eur a zákaz účasti na určených podujatiach až na 5 rokov," dodala Kredatusová.