Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 24, 2014

Pokyny pre návštevníkov zápasu 23. kola Corgoň ligy FK Senica - Spartak Trnava

SENICA (fksenica.eu) - Správa FK Senica k dnešnému zápasu proti Trnave. Správu zverejňujeme v plnom znení, bez redakčných úprav

 
 
 
 

Pôvodná správa na stránke fksenica.eu

Senickí fanúšikovia odrátavajú hodiny do jubilejného 15. krajského derby v Corgoň lige. Zápas FK Senica – Spartak Trnava je na programe v pondelok o 18:30 v priamom prenose televízie DIGI Sport.

Všetkým vám, ktorí sa chystáte na futbal, chceme pripomenúť, že zápas je označený ako rizikový a sú s nim spojené prísnejšie bezpečnostné opatrenia. Tie musia ísť ruka v ruke s novým Zákonom o organizovaní verejných športových podujatí (2014/001). Okrem tradičných zvýšených opatrení prináša i novinky, ktoré tu doteraz neboli.

Zákaz vstupu detí do 14 rokov bez sprievodu dospelej osoby

Podľa spomínaného nového zákona nemôže usporiadateľ na rizikové podujatie vpustiť dieťa do 14 rokov bez sprievodu dospelej osoby. Žiadame všetkých fanúšikov, aby toto nariadenie rešpektovali. Pre overenie veku si, prosím, zoberte na futbal i občiansky preukaz či iný doklad totožnosti.

Zákaz požívania alkoholických nápojov

Žiadame všetkých fanúšikov, aby rešpektovali nariadenie mesta Senica o zákaze predaja a požívania alkoholických nápojov na podujatí. Na futbale sa bude čapovať len nealkoholické pivo.

Zakázané predmety

Žiadame všetkých fanúšikov, aby sa nepokúšali preniesť do areálu štadióna zakázané predmety. V zmysle nového zákona sú to pyrotechnika, strelné zbrane, chladné zbrane (napr. nôž), alebo iné predmety, ktorými možno útok proti telu spraviť ešte dôraznejším (napr. dáždnik, sklené či plastové fľaše a pod.).

Zákaz mať zakrytú tvár

Nový zákon takisto udeľuje povinnosť usporiadateľskému klubu, aby zamedzil zakryté tváre fanúšikov. Tí si ju veľmi radi zahaľujú napr. kuklami. V prípade, ak si tvár zahalíte, usporiadateľ je povinný vás upozorniť, aby ste si ju odhalili. Ak sa tak stane, prosím, rešpektujte príkaz usporiadateľskej služby.

Vstup na "C" tribúnu klasicky cez "C" bránu

Toto usmernenie priamo nesúvisí so zákonom. Na stretnutí Senica – Trnava bude mať "C" tribúna svoju premiéru. Vstup na ňu bude klasicky cez vstup C pri zimnom štadióne. Cena vstupenky je nezmenená, teda 3 eurá.

Brány štadiónu sa otvárajú o 17:00

Hodinu a pol pred krajským derby si môžete kúpiť vstupenku na všetkých pokladniach. 

V prípade porušenia zákona hrozí pokuta nielen jednotlivcovi, ale aj domácemu klubu. Žiadame vás pre to, nech si o zákone myslíte hocičo, rešpektujte ho, aby ste nespôsobili zbytočné komplikácie sebe i klubu, ktorý podporujete.

Ďakujeme!