Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 19, 2013

Polícia pátra po chuligánoch, ktorí spôsobili zranenia deťom

BRATISLAVA (TASR) - Polícia pátra žiada o pomoc pri pátraní

 
 
 
 

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po páchateľoch, ktorí na nedeľňajšom futbalovom zápase 6. kola Corgoň ligy na bratislavských Pasienkoch medzi domácim Slovanom Bratislava a MFK Ružomberok spôsobili zranenia trom osobám, z toho dvom maloletým deťom. Zranené osoby zasiahla explózia neznámeho predmetu, ktorý páchatelia hodili medzi divákov.

Incident sa stal na zápase medzi Slovanom Bratislava a MFK Ružomberok v nedeľu večer. Podľa doterajších zistení polície neznámi páchatelia v čase okolo 21.20 h hodili do sektoru pre hosťujúcich fanúšikov dosiaľ neznámy predmet, ktorý explodoval a úplne poškodil a rozmetal po okolí dve plastové sedadlá v XII. rade. Explózia spôsobila zranenia dvom deťom a jednému dospelému divákovi. "So zatiaľ neustálenými zraneniami boli do nemocnice na bratislavské Kramáre prevezené dve deti z Ružomberka - 9 ročné dievčatko spolu so svojim 13-ročným bratom," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného Zboru (KR PZ) v Bratislave Tatiana Kurucová. "Úraz hlavy, pomliaždenie ľavej časti hrudníka a ľavej časti brušnej steny s predpokladanou dobou liečenia sedem dní utrpel aj 22-ročný muž z Ružomberka," dodala hovorkyňa.

Kurucová uviedla, že podľa doterajších informácií polície, bola páchateľmi s najväčšou pravdepodobnosťou skupina približne 20 fanúšikov Slovana. "Osoby, ktorú sú z činu podozrivé, boli oblečené v čiernych tričkách a bielym nápisom na hrudi "PSYCHO BOYS" a na chrbte s nápisom "Trnávka" a presne nezistenými číslami," spresnila Kurucová

Prípad polícia vyšetruje ako zločin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu.

V tejto súvislosti sa polícia obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri pátraní po páchateľoch. Akékoľvek poznatky, či informácie, ktoré by polícii pomohli stotožniť, či vypátrať páchateľov uvedeného trestného činu, je možné oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle polície 158, alebo na ktoromkoľvek policajnom oddelení.