Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 23, 2011

Prešov túži poskočiť v tabuľke vyššie

PREŠOV (SITA) – Tlačová beseda Tatrana Prešov pred jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011

 
 
 
 
Zľava: Kapitán Ján Papaj, športový riaditeľ Erik Bogdanovský, generálny riaditeľ Jozef Petrík a tréner Ladislav Pecko počas tlačovej konferencie 1. FC Tatran Prešov pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy 2010/11. Prešov, 23. február 2011.

Cieľom 1. FC Tatran Prešov pred jarnou časťou najvyššej slovenskej futbalovej súťaže je posun v tabuľke zo súčasnej predposlednej jedenástej pozície smerom nahor. Túto ambíciu deklarovali na stredajšej tlačovej konferencii generálny riaditeľ Prešovčanov Jozef Petrík, športový riaditeľ klubu Erik Bogdanovský, hlavný tréner Ladislav Pecko aj kapitán mužstva Ján Papaj. Na tlačovke sa okrem spomenutých zúčastnila aj zimná posila "zeleno-bielych" Martin Vyskočil. Prešov má po jeseni len o dva body viac ako posledná Dubnica.

Prešovčania disponujú celoročným rozpočtom 2,5 milióna eur. "Pre nás bude jarná časť ligy veľmi ťažká, ale urobíme všetko pre to, aby sme postúpili v tabuľke vyššie," vyhlásil na stredajšej tlačovej konferencii Jozef Petrík a doplnil: "Klub je pripravený na to, aby sa mohla začať jarná časť. Rozpočet sme stanovili no, zhodou okolností, ani na tento rok sme nedostali od mesta ani cent. Takýto prístup nie je dobrý."

Počas zimnej prípravy Prešovčania naberali kondíciu v domácich podmienkach a následne absolvovali herné sústredenie na Cypre. "Naša zimná príprava bola rovnaká ako v minulosti. Začali sme v domácich podmienkach, kde sme odohrali mnoho prípravných zápasov. Prvé sústredenie sme absolvovali v Starom Smokovci, kde sme sa pripravovali hlavne po kondičnej stránke. Druhú časť zimnej prípravy tvoril pobyt na Cypre. To je drobná zmena oproti minulému roku, keď sme boli v Turecku. Na Cypre sme odohrali za dvanásť dní päť zápasov. Nevyhli sa nám ani zmeny v kádri. Spomenul by som najmä príchod Martina Vyskočila zo Žiliny. Oslabením je určite odchod brankár Jakuba Diviša so Škótska. Sme trochu nešťastní, že sa nám nepodarilo skompletizovať príchod Pavla Masaryka. S ním aj jeho agentom sme boli ústne na sto percent dohodnutí, ale nakoniec hráč zmenil názor," opísal zimnú prípravu i pohyb v kádri Erik Bogdanovský.

"Do Prešova som prišiel, lebo som vedel, že tento tím má kvalitný káder. Mužstvu sa v jesennej časti nedarilo, preto by som mu chcel pomôcť svojimi výkonmi. S klubom som absolvoval sústredenie na Cypre, kde sme odohrali kvalitné zápasy a ja som mal možnosť spoznať nových spoluhráčov. Tatranu chcem pomôcť dostať sa v tabuľke nahor a tým aj prilákať divákov," povedala zimná akvizícia zo Žiliny Martin Vyskočil.

So zimnou prípravou vyslovil spokojnosť aj kapitán mužstva Ján Papaj. "Klub nám vytvoril dobré podmienky na zimnú prístavu. Škoda, že z kádra odišiel Jakub Diviš, ktorý bol oporou mužstva. Môžem sľúbiť, že my hráči urobíme všetko pre to, aby sme poskočili v tabuľke vyššie," avizoval ciele obranca Papaj.

Káder 1. FC Tatran Prešov pre jarnú časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

Brankári:

Ján Mucha st., Jakub Plánička, Boris Peškovič

Obrancovia:

Michal Piter-Bučko, Dávid Čep (ČR), Michal Krajník, Marián Farbák, Tomáš Josl (ČR), Peter Petráš, Peter Bašista, Jakub Heidenreich (ČR)

Stredopoliari:

Viliam Macko, Avdija Vršajevič (B. a Herceg.), Peter Katona, Ivan Belák, Martin Baran, Martin Vyskočil, Ján Papaj, Dávid Leško, Pavol Baláž

Útočníci:

Jozef Dolný, Ľubomír Meszároš, Dávid Guba, Libor Žůrek (ČR)

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Ladislav Pecko

Asistenti trénera: Jozef Daňko, Vladimír Kinder

Tréner brankárov: Jaroslav Belejčák

Vedúci mužstva: Jozef Košút

Lekári: Július Svätojánsky, Ján Mirilovič, Peter Cvengroš

Fyzioterapeuti: Jozef Štieber

Masér: Vladimír Šarišský