Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 16, 2011

Prihlášky všetkých klubov do dvoch najvyšších súťaží prišli včas

BRATISLAVA (SITA) - Od novej sezóny sa budú číselne označovať jednotlivé ligy podľa výkonnostnej úrovne

 
 
 
 

Všetkých dvanásť účastníkov nového ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2011/2012 podalo v stanovenom termíne prihlášky, čím deklarovali záujem o účinkovanie v Corgoň lige. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) pre Corgoň ligu Dušan Huňady.

Prihlásil sa aj nováčik AS Trenčín, ktorý do jej začiatku (sobota 16. júla 2011, pozn.) musí splniť niekoľko technických podmienok týkajúcich sa predovšetkým licenčného systému.  "Trenčín vo veci účinkovania v Corgoň lige nedostal od ÚLK pri podávaní prihlášky žiadnu výnimku. Predstavitelia tohto klubu veľmi dobre vedia, v ktorej oblasti musia odstrániť nedostatky, aby mohli hrať najvyššiu súťaž aj bez udeľovania nejakých výnimiek," povedal Dušan Huňady a doplnil: "Keďže tieto veci sa týkajú licenčného konania, nie je v našej kompetencii nejako detailne o nich informovať športovú verejnosť. Funkcionári Trenčína sa s členmi licenčnej komisie SFZ dohodli na harmonograme prác, ktoré musia do začiatku novej sezóny urobiť. Trenčania vedia aj o dátumoch, kedy ľudia z licenčnej komisie prídu na kontrolu, či klub splnil všetko, na čom sa na konzultáciách s nimi dohodli. Ešte majú na to mesiac času."

Kompetentní funkcionári Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a predstavitelia Únie ligových klubov (ÚLK) sa už dávnejšie avizovanou zmenou názvoslovia rozhodli od novej sezóny 2011/2012 vniesť väčší poriadok do hierarchie futbalových súťaží v SR od Corgoň ligy až po okresné ligy. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) pre doterajšiu I. ligu Dušan Keketi v súvislosti s informáciou o dodržaní termínu podania prihlášok účastníkov budúcej 2. ligy (druhej najvyššej futbalovej súťaže v SR), ktorým bola streda 15. júna 2011.

Keketi uviedol, že kým najvyššia slovenská futbalová súťaž bude naďalej niesť obchodné meno Corgoň liga, v hierarchii súťaží, ktoré riadi ÚLK, bude chápaná ako 1. liga. Doterajšia 1. liga, ktorá bola druhou najvyššou súťažou v SR, sa bude v novom súťažnom ročníku volať 2. liga a doterajšie dve druholigové súťaže - 2. liga skupina Západ a Východ budú od novej sezóny treťoligové. Čiže budú logicky tretím stupňom v hierarchii súťažného futbalu na Slovensku. Súťaž o stupeň nižšie nebude už tretia liga, ale štvrtá - a takisto súťaže, ktoré v uplynulej sezóne boli označované ako štvrté ligy, budú od sezóny 2011/2012 piatou.

"Po určitom čase fungovania doterajšieho názvoslovia sme dospeli k názoru, že sa vrátime k bývalému systému označovania jednotlivých futbalových súťaží podľa ich výkonnostnej úrovne. Chceme, aby v tom bol lepší prehľad," povedal Dušan Keketi na margo už dávnejšie avizovaných zmien. Riaditeľ ÚLK pre druhú najvyššiu súťaž tiež potvrdil, že v stanovenom termíne do 15. júna podali všetky kluby, ktoré majú právo štartovať v budúcej II. lige, prihlášky. "Urobili tak aj predstavitelia TJ Spartak Myjava a ŽP Šport Podbrezová. Tieto tímy budú nováčikmi v druhej najvyššej súťaži 2011/2012," dodal Dušan Keketi.