Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 26, 2012

Rekonštrukcia štadióna v Myjave pokračuje podľa plánu

MYJAVA (spartakmyjava.sk) - Diváci corgoňligového nováčika budú sledovať zápasy svojho tímu z vynovených a úplne nových tribún

 
 
 
 

Rekonštrukcia futbalového štadióna v Myjave, kde sa má o necelý mesiac odohrať prvý domáci corgoňligový zápas spartakovcov so Zlatými Moravcami, pokračuje podľa plánu. K dnešnému dňu je tesne pred dokončením nová tribúna označená písmenom C, na ktorej prakticky chýbajú už len stavebné úpravy vstupov a zábradlia. Práce naplno pokračujú na novej tribúne B za bránou, ktorá bude mať na sebe sedadlami vytvorený nápis Myjava a takisto sa začala výmena strešnej krytiny na pôvodnej tribúne s označením A. Na nej sa budú nachádzať aj upravené striedačky mužstiev, ktoré budú po novom vybudované na "anglický spôsob", teda budú zapustené do tribúny. Za bránkou pri ihrisku s umelou trávou sú pripravené základy pre nosnú konštrukciu s plachtou, ktorá bude opticky uzatvárať priestor hracej plochy. Revitalizáciou prešiel aj myjavský trávnik, do ktorého bol zabudovaný systém umelého zavlažovania a pripravené sú všetky siete pre umelé osvetlenie a kamerový systém, ktoré by mali byť dobudované v ďalšej etape. Podľa slov prezidenta klubu Pavla Halabrína má klub ambíciu dostavať štadión do navrhovanej podoby do mája budúceho roka.

Súčasný plán investora a klubu Spartak Myjava je taký, aby bol štadión na súťaž pripravený do 10. júla tohto roku. Tempo stavebných a rekonštrukčných úprav a naznačuje, že je reálne tento termín stihnúť. Po skončení práve vykonávaných prác bude nasledovať montáž reklamných plôch, úprava areálu a prístupových komunikácií, vybudovanie informačného systému na štadióne a montáž vstupných turniketov. Riešený bude takisto systém parkovania na Marečkovej a Staromyjavskej ulici tak, aby nevznikali problémy s parkovaním obyvateľov priľahlých ulíc v okolí štadióna. Prakticky to bude riešené zákazom vjazdu do tejto časti mesta hodinu pred a hodinu po zápase, s výnimkou obyvateľov ulíc pri športovom areáli či zamestnancov tu existujúcich prevádzok a obchodov. Tí majú možnosť vyzdvihnúť si do 21.7.2012 na Mestskej polícií v Myjave povolenky na vjazd.

Na myjavskom štadióne má byť v tomto roku preinvestovaných okolo 350 000 až 400 000 €, celkové náklady na nový myjavský štadión sú vypočítané na sumu asi 850 000 €. Štadión sa buduje z finančných prostriedkov akciovej spoločnosti Spartak Myjava, ktorej vznik bol odsúhlasený Mestským zastupiteľstvom v Myjave v apríli tohto roka. Spoločnosť združuje financie od samosprávy, sponzorov a akcionárov, ktorí si do konca mája mohli zakúpiť akcie spoločnosti v hodnote 100 € a 10 000 € a týmto spôsobom priamo podporiť rekonštrukciu myjavského futbalového stánku. Týmto spôsobom prispeli záujemcovia na štadión sumou viac ako 30 000 €.