Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 3, 2014

Róbert Vittek - 32. člen Klubu ligových kanonierov

BRATISLAVA (SFZ) – Rekordér v počte gólov v drese Slovenska, Róbert Vittek si pripísal v dueli so Senicou ligový gól s poradovým číslom 100

 
 
 
 
Róbert Vittek po strelení gólu s poradovým číslom 100 v dohrávanom zápase 24. kola futbalovej Corgoň ligy Slovan Bratislava - FK Senica. Bratislava, 1. marca 2014.

V pondelkovej dohrávke 24. kola Corgoň ligy strelil dva góly. Ten druhý znamenal zároveň dosiahnutie magickej stogólovej hranice a vstup do elitnej kanonierskej spoločnosti. Róbert Vittek si tak dal zároveň predčasný darček k narodeninám, ktoré oslávil o deň neskôr (1.4)

Futbalista so skúsenosťami z francúzskej, nemeckej a tureckej ligy sa vrátil na slovenskú corgoňligovú scénu po zranení v priebehu jari a v drese lídra, bratislavského Slovana, zaznamenal v trinástich zápasoch doteraz jedenásť gólov. Najlepší strelec v novodobej ére slovenskej futbalovej reprezentácie tak iba o gól zaostáva za dvojicou Tawamba (MFK Ružomberok) – Malec (AS Trenčín) v tabuľke strelcov prebiehajúceho ročníka.

Róbert Vittek dosiahol stogólovú métu v dresoch piatich klubov klubov. 58 gólov zaznamenal v materskom ŠK Slovan Bratislava, 26 v Bundeslige v službách 1. FC Norimberg, 8 vo francúzskej Ligue 1 počas pôsobenia v OSC Lille a rovnaký počet počas pôsobenia v Turecku v kluboch Anakaragücü (6 gólov) a Trabzonspor (2 góly). Prvý ligový gól dosiahol v roku 1999 vo veku 17 rokov do siete trnavského Spartaka, stogólovú métu dosiahol po 15 rokoch aktívnej kariéry.

Róbert Vittek je ambasádorom najväčšieho dlhodobého mládežníckeho turnaja Dôvera Školský pohár SFZ 2013/14.