Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 15, 2015

Ružomberok odštartuje sezónu v NTC Poprad

RUŽOMBEROK (mfkruzomberok.sk) - Z tlačovej besedy MFK Ružomberok pred začiatkom sezóny 2015/2016

 
 
 
 
Kapitán tímu Ján Maslo, tréner Ivan Galád, prezident klubu Ľubomír Golis a marketingový riaditeľ Erik kendera počas tlačovky MFK Ružomberok pred začiatkom sezóny 2015/2016. Ružomberok, 14. júl 2015.

V utorok 14. júla 2015 sa uskutočnila tlačová konferencia nášho klubu pred začiatkom novej sezóny 2015/16. Konferencie sa zúčastnil generálny riaditeľ klubu Ing. Ľubomír Golis, športový a marketingový riaditeľ Erik Kendera, tréner A mužstva Ivan Galád a kapitán tímu Ján Maslo.

"V prvom rade chcem poďakovať za podporu firme Mondi SCP, ktorá nás dlhodobo podporuje a bude nás podporovať aj v budúcej sezóne, taktiež sa chcem poďakovať mestu Ružomberok," povedal na úvod tlačovej konferencie generálny riaditeľ klubu, Ľubomír Golis a ďalej opísal momentálny stav prebiehajúcich rekonštrukčných prác. Na hlavnom ihrisku sa uskutočnil výsev nového trávnika a ako ďalší bod bude nasledovať dobudovanie vnútorných priestorov východnej tribúny. Východná tribúna by mala byť dokončená do jari 2016, na novom vyhrievanom trávniku sa Ruža predstaví vo štvrtom domácom stretnutí ročníka 2015/16 s Michalovcami.

Tím opustili Milorad Nikolič a Oliver Práznovský, ktorým sa skončili zmluvy, Lukášovi Janičovi sa skončilo hosťovanie a dvojica Štefan Gerec a Mário Almaský odchádzajú na hosťovanie. V riešení sú aj hosťovania Borisa Turčáka a Tomáša Lešňovského. Naopak, do Ružomberka sa vrátili Tomáš Ďubek a Peter Maslo, okrem nich klub posilnili Martin Jakubko, Michal Faško a Matúš Macík, MFK naďalej pracuje na príchode člena moldavského seniorského reprezentačného výberu Anatola Cheptineho z tímu Zimbru Kišiňov.

Súčasťou tímu momentálne nie je ružomberský kapitán z majstrovskej sezóny Marek Sapara, ktorý sa musel hlásiť v tureckom Osmanlispore. "Opakovane sme ho nazvali dušou nášho tímu. Z aktuálnej situácie sme smutní, má platnú zmluvu v Turecku, kde sa musel zapojiť do prípravy. Našou snahou je aby sa vrátil do Ružomberka, veríme, že sa tu čo najskôr objaví," vyjadril sa k situácii Ivan Galád.

Ružomberčania budú mať v budúcej sezóne k dispozícii rozpočet 2 000 000 €. V otázke vytýčených cieľov odpovedali zúčastnení diplomaticky. "Všetci hráči majú určite vyššie ambície ako hrať o záchranu, samotná súťaž ukáže na čo máme a na čo nie," povedal Ján Maslo a jeho slová potvrdil aj generálny riaditeľ: "Nemôžeme sa uspokojiť s hrou o záchranu. Základný cieľ je nehrať o záchranu, súťaž ukáže na čo máme, ale som presvedčený, že máme káder na to, aby sme sa pohybovali ďalej od zostupového miesta." Tréner Ivan Galád považuje za dôležité, vytvoriť prostredie, kde sa budú hráči a ich výkony zlepšovať. "Chcel by som, aby ľudia, ktorí tu hrajú sa integrovali s prostredím, aby ho nebrali len ako určitú ekonomickú väzbu," zaželal si tréner a ďalej poukázal na potrebu priviesť hráčov k profesionálnemu životnému štýlu a "stotožniť sa s ambíciami majiteľa klubu, pána Fiľa, ktoré sú vždy vysoké," dodal lodivod A mužstva.

Počas prípravy na novú sezónu sa Liptáci zúčastnili na oslavách osemdesiateho výročia futbalu v Turanoch, kde odohrali dve skrátené stretnutia, následne absolvovali sústredenie v rakúskom Lutzmannsburgu, kde nastúpili na ďalšie tri prípravné zápasy. Po návrate zo sústredenia ešte dvakrát vycestovali do Poľska a tam si zmerali sily s dvomi tímami tamojšej najvyššej súťaže, Cracoviou Krakov a TS Podbeskidzie Bielsko-Biala. Prvý zápas novej sezóny Ruža odohrá v sobotu 18. júla 2015 o 19:00 v Poprade, kde si zmeria svoje sily s nováčikom zo Skalice.

Odchody: Milorad Nikolič (ukončenie zmluvy), Oliver Práznovský (ukončenie zmluvy), Lukáš Janič (ukončenie hosťovania), Štefan Gerec (hosťovanie Liptovský Mikuláš), Mário Almaský (hosťovanie ŽP Šport Podbrezová) 

Odchody v riešení: Boris Turčák, Tomáš Lešňovský 

Príchody: Martin Jakubko (prestup Amkar Perm), Tomáš Ďubek (prestup FC Slovan Liberec), Peter Maslo (prestup BB Termalica Nieciecza), Michal Faško (FK Dukla Banská Bystrica), Matúš Macík (hosťovanie MFK Tatran Liptovský Mikuláš)
Príchod v riešení: Anatol Cheptine (prestup Zimbru Kišiňov)

káder MFK Ružomberok na sezónu 2015/2016

BRANKÁRI: Matúš Macík, Štefan Senecký, Matej Šavol

OBRANCOVIA: Dominik Kružliak, Ján Maslo, Lukáš Ondrek, Peter Maslo, Gagik Daghbashyan, Antonín Rosa, Martin Boszorád

STREDOPOLIARI: Milan Ferenčík, Michal Faško, Anatol Cheptine, Tomáš Gerát, Tomáš Ďubek, Martin Nagy, Juraj Vavrík, Lukáš Lupták, Štefan Zošák, Ivan Kotora

ÚTOČNÍCI: Andrej Lovás, Pavol Masaryk, Martin Jakubko

Realizačný tím:

Tréner: Ivan Galád
Asistent trénera: Ján Bíreš 
Tréner brankárov: Marek Rodák 
Technický vedúci: Peter Adamčiak 
Kluboví lekári: Tibor Letko, František Rigo 
Masér: Juraj Hervartovský