Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 22, 2011

Ružomberské déjà-vu Ladislava Jurkemika

RUŽOMBEROK (SITA/Mediafax) - Vedenie klubu MFK Ružomberok odvolalo trénera Ladislava Jurkemika a dohodlo sa na spolupráci s Alešom Křečkom

 
 
 
 
Zľava obchodný manžér Michal Mertinyák, športový riaditeľ Jiří Steinbroch, generálny riaditeľ Michal Baraník, hlavný tréner Ladislav Jurkemik a kapitán Tomáš Ďubek na tlačovej besede klubu MFK Ružomberok pred začiatkom novej sezóny 2011/2012. Ružomberok, 13. júla 2011.

Čech Aleš Křeček sa definitívne stal trénerom slovenského futbalového klubu MFK Ružomberok. Tridsaťdeväťročný kouč nahradil vo funkcii odvolaného Ladislava Jurkemika. "Som rád, že som dostal takúto ponuku. Beriem to ako posun a výzvu vo svojej trénerskej kariére," uviedol pre agentúru Mediafax Křeček. Na slová nového kouča klubu spod Čebraťa nadviazal generálny riaditeľ MFK Ružomberok Milan Baraník, ktorý pre agentúru SITA povedal: "Myslím si, že sme mali korektné rokovanie, našu serióznu ponuku pán Křeček prijal. Dohodli sme sa na podmienkach do konca aktuálneho corgoňligového ročníka bez opcie, náš nový hlavný tréner večer už aj absolvoval s hráčmi prvý tréning. Očakávame zlepšenie herného prejavu a výsledkov mužstva, väčšiu disciplínu. Z predsezónnych cieľov nechceme zľaviť, radi by sme skončili do štvrtého miesta a zabojovali o miestenku do európskych pohárov."

Päťdesiatosemročnému skúsenému kormidelníkovi Ladislavovi Jurkemikovi sa stala osudným prehra s treťoligovou Dolnou Ždaňou v 2. kole Slovenského pohára (Slovnaft Cupu) a následne aj neúspech v ligovom zápase s MŠK Žilina. Z pohľadu Jurkemika ide o nepríjemné déjà vu, takmer identický scenár sa totiž odohral aj v roku 2010. Bývalý československý reprezentant trénoval Liptákov od júna do októbra 2010, následne sa k zostupom ohrozenému tímu vrátil v marci 2011. Na ružomberskej lavičke sedel aj v rokoch 1998 - 1999.

Křeček pôsobil pri reprezentačných českých mládežníckych výberoch a v minulosti pracoval aj ako skaut pre Spartu Praha. V Brne v sezóne 2008/2009 najprv robil asistenta hlavnému trénerovi Petrovi Uličnému a v piatich kolách účastníka najvyššej domácej súťaže viedol z pozície hlavného kormidelníka. "Vtedy som striedal Petra Uličného, ktorý tiež už pôsobil aj v Ružomberku. Veľa som sa s ním teraz o tom rozprával a rozhodne mi odporučil tento angažmán. Keby som sa bál faktu, že v Ružomberku často striedajú trénerov, zostal by som v pokojnejších českých vodách, ale ono je to skoro všade rovnaké. Keď máte výsledky, všetko je v poriadku, a keď nie, tak ste na rade ako prvý," poznamenal kormidelník, ktorý naposledy trénoval druholigový český klub FK Varnsdorf.

Ružomberku patrí po deviatom kole Corgoň ligy s 10 bodmi momentálne 8. miesto (MFK je štyri body pred poslednou Dunajskou Stredou, ale aj štyri body za treťou v poradí Nitrou), po reprezentačnej prestávke utrpeli v septembri tri prehry: v ligovej súťaži v Senici (1:2) a naposledy doma so Žilinou (1:2), medzitým prišla spomenutá blamáž a vyradenie v 2. kole Slovenského pohára - Slovnaft Cupu na pôde treťoligovej Dolnej Ždane (2:2, v jedenástkovom rozstrele 4:5). Po tomto nečakanom vyradení z národného pohára predstavenstvo ružomberského klubu udelilo A-mužstvu kolektívnu pokutu (tím MFK musí zaplatiť divákom vstupné na tri domáce stretnutia - so Žilinou /17. septembra/, Banskou Bystricou /1. októbra/ a Zlatými Moravcami /15. októbra/), vedenie zároveň pozastavilo vyplácanie odmien a akýchkoľvek bonusov nad rámec mesačných odmien a do B-mužstva boli preradení traja hráči Milomir Sivčević, Marko Radič a David Šmahaj. Novým kapitánom sa stal Pavol Masaryk, ktorý v tejto funkcii nahradil Tomáša Ďubeka.

Na futbalistov Ružomberka čaká najbližšie corgoňligový duel u doterajšieho lídra tabuľky v Trnave proti domácemu Spartaku, ktorý sa uskutoční v sobotu 24. septembra o 17:30.