Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 12, 2011

Šebo: "Je to doteraz najnepríjemnejšie zranenie"

BRATISLAVA (SITA) - "Počas kariéry som mal mnoho pre futbalistu typických zranení, ale zatiaľ nič takéhoto. Bol som prvýkrát v živote na operácii a hneď išlo o zranenie hlavy."

 
 
 
 
Zľava: Filip Šebo z Bratislavy a Róbert Cicman z Košíc v zápase MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 12. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 16. október 2010. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Útočník slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Filip Šebo, ktorý utrpel v sobotu počas prestížneho halového turnaja Fortuna Víkend šampiónov vážne zranenie tvárovej časti hlavy a následne sa podrobil operačnému zákroku, by sa podľa prvých odhadov mohol začať individuálne pripravovať v horizonte dvoch či troch týždňov.


"Dnes sa vyskytli komplikácie, stúpla mi teplota, ale hneď som ju zrazil dole. V piatok ma čaká kontrola a dúfam, že všetko bude v poriadku. Prvé odhady hovoria, že individuálne by som sa mohol začať pripravovať keď mi ustúpi opuch, teda o nejaké dva či tri týždne. S vážnejším tréningom by som to videl na asi štyri, alebo päť týždňov. V piatok ma čaká kontrola v Prahe, verím, že bude všetko v poriadku,“ povedal Filip Šebo.

Slovenský reprezentant sa zranil po zrážke s hráčom Bohemians 1905 Josefom Jindříškom, keď si po náraze na jeho koleno zlomil časť čeluste a podočnicový oblúk. Jindříšek pri spomenutom incidente prepadol cez 26-ročného zakončovateľa a neúmyselne ho zasiahol do tváre. Zranenie si vyžiadalo okamžitú operáciu, ktorá sa uskutočnila v nemocnici na pražskom Karlovom námestí. 


Kráľ corgoňligových strelcov zo sezóny 2004/2005 sa v septembri 2010 na 2,5 roka upísal bratislavskému Slovanu a po výborných jesenných výkonoch sa vrátil do slovenskej reprezentácie. "Ak si odmyslím súčasné zranenie, všetko je tak, ako má byť. Rok som zakončil podľa mojich predstáv. Darilo sa mi v klube, dostal som sa aj do reprezentácie. Do nového roka si prajem predovšetkým zdravie, všetko ostatné už príde samo," uzavrel rodák z Bratislavy.