Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 9, 2013

Senica chce dôstojne reprezentovať SR a doma byť v popredí

SENICA (SITA) - Utorňajšia TB FK Senica pred začiatkom sezóny 2013/2014

 
 
 
 
Zľava: kapitán FK Senica Tomáš Kóňa, tréner Eduard Pagáč, športový riaditeľ Dušan Vrťo, prezident klubu Viktor Blažek a mediálny manažér Milan Ondruš na tlačovej konferencii FK Senica pred začiatkom corgoňligového ročníka 2013/2014. 9. júla 2013, Senica.

Ambíciou corgoňligového futbalového klubu FK Senica v nadchádzajúcej sezóne 2013/2014 je štvrtýkrát po sebe kvalifikovať sa do pohárovej Európy a v najvyššej domácej súťaži sa pohybovať na popredných priečkach. Takéto ambície avizovali zástupcovia "Záhorákov" na utorňajšej predsezónnej tlačovej konferencii. Seničania obsadili v minulom ročníku druhú pozíciu v Corgoň lige a z pozície vicemajstra sa predstavia v 2. predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014, kde ich súperom bude úspešnejší z dvojice FK Mladost Podgorica (Č. Hora) - Videoton Fehérvár (Maď.).

"Sme stabilizovaný klub. Už tretí rok po sebe hráme Európsku ligu, čo je pre nás výborný výsledok. Naše ciele sú jasné. V pohároch chceme dôstojne reprezentovať Slovensko. V Corgoň lige by sme chceli byť na popredných priečkach. I tento rok máme túžbu prebojovať sa do pohára, no nie je to top cieľ klubu," uviedol na stretnutí s novinármi prezident FK Senica Viktor Blažek na margo ambícií a doplnil: "Mám radosť, že sa zvýšila návštevnosť v domácich zápasoch, za čo patrí vďaka predovšetkým novému fanklubu Železná únia 1921." 

Seničania absolvovali v príprave na nový ročník osem duelov. Zvíťazili v jedinom prípade, dosiahli štyri nerozhodné výsledky a pripísali si aj tri prehry. "Letná príprava sa začala podľa plánu. Odohrali sme osem kvalitných stretnutí. Skúšali sme množstvo hráčov. Niektorí zostali, iní museli odísť. Verím, že tí, čo posilnili farby klubu, ho budú hrdo reprezentovať," vyhlásil športový riaditeľ klubu Dušan Vrťo

Novým trénerom úradujúceho vicemajstra SR sa stal v letnej prestávke Eduard Pagáč, ktorý na lavičke vystriedal Vladimíra Koníka. Tridsaťpäťročný kouč prešiel k A-mužstvu z mládežníckych štruktúr. "V prvom rade chcem povedať, že máme kvalitný realizačný tím. Okrem ľudí, ktorí v ňom už pracovali aj po minulé roky, pribudol Stanislav Macek, toho som si sám vybral. Je pre mňa dôležité, že máme rovnaký pohľad na futbal, a že si rozumieme po ľudskej stránke. Tím ako celok pracuje výborne. Čo sa týka zmien, odišlo 11 hráčov a prišlo 10. Z toho štyria dorastenci a šesť futbalistov zvonku. Výsledky v príprave neboli pre mňa až také dôležité. Zamerali sme sa trochu na iný štýl futbalu. So samotným herným prejavom som však spokojný," povedal Pagáč. 

Novými tvárami v A-mužstve budú český obranca Pavel Čermák, ktorý naposledy pôsobil vo Viktorii Žižkov, slovenský záložník Lukáš Opiela (Mladá Boleslav), ale aj Alexander Jakubov (Sparta Praha) a dvojica Brazílčanov Hiago de Oliveira Ramiro, Cristovam Roberto Ribeiro Da Silva. Káder Seničanov opustili autor desiatich gólov v minulej ligovej sezóne Rolando Blackburn, ale aj Martin Babic, Milan Švenger, Ján Gajdošík, Martin Ďurica, Patrik Mráz, Matej Krajčík, Pavol Masaryk a Stef Wijlaars, ktorým sa skončili zmluvy, resp. hosťovania. Peter Štepanovský odišiel na hosťovanie do Spartaka Trnava a "zapožičanie" do iných klubov čaká s najväčšou pravdepodobnosťou aj Miroslava Sedláka, Ivana Hladíka, Petra Hošeka, Michala Vilkovského a Tomáša Vrťa.

Kapitánom FK Senica zostane aj v nastávajúcom ročníku Tomáš Kóňa. Mužstvo zo Záhoria otvorí corgoňligovú sezónu 2013/2014 sobotňajším domácim zápasom so Spartakom Trnava (19.30).

Káder FK SENICA v nadchádzajúcej sezóne 2013/2014: 

BRANKÁRI: Michal Šulla, Ján Malec, Pavol Kamesch 

OBRANCOVIA: Petr Pavlík, Erich Brabec, Róbert Pillár, Cristovam Roberto Ribeiro Da Silva, Peter Šenk, Pavel Čermák 

STREDOPOLIARI: Tomáš Kóňa, Jaroslav Diviš, Juraj Križko, Milan Jirásek, Martin Zeman, Lukáš Opiela, Tomáš Komara, Denis Ventúra, Tomáš Kapusta

ÚTOČNÍCI: Juraj Piroska, Jan Kalabiška, Lamine Diarrassouba, Alexander Jakubov, Hiago de Oliveira Ramiro

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Eduard Pagáč 
Asistent trénera: Stanislav Macek 
Tréner brankárov: Miroslav Mentel 
Vedúci mužstva: Martin Šnegoň 
Maséri: Róbert Beblavý, Radovan Hyža, Ján Šimek 
Fyzioterapeut: Peter Hečko