Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 13, 2010

Senica má prvú zimnú posilu - M. Poliačka z Prešova

SENICA (SITA) - Dušan Vrťo (športový riaditeľ FK Senica): "Miroslav Poliaček je hotový futbalista, ktorý sa nám svojím herným prejavom hodí do koncepcie."

Prvou zimnou posilou corgoňligového futbalového klubu FK Senica je 27-ročný stredopoliar 1. FC Tatran Prešov Miroslav Poliaček. Vedenie tímu zo Záhoria, ktoré po nečakane úspešnej jeseni so ziskom 31 bodov zimuje na výbornom 2. mieste tabuľky, sledovalo odchovanca prievidzského futbalu už dlhšiu dobu. Agentúre SITA to potvrdil športový riaditeľ senického klubu Dušan Vrťo.

"Poliaček je hotový futbalista, ktorý sa nám svojím herným prejavom hodí do koncepcie. Sledovali sme ho dlhšie, no všetko sme najskôr prekonzultovali s hlavným trénerom Stanislavom Grigom. Keď s jeho príchodom súhlasil, vstúpili sme do rokovania s Tatranom. Kluby sa dohodli, Poliaček je už naším hráčom. Podpísali sme s ním riadny dvojročný kontrakt, v ktorom je aj možnosť uplatnenia opcie," povedal Dušan Vrťo.

Vzhľadom na to, že Poliaček počas prešovského pôsobenia často absentoval pre problémy so zraneným členkom, Seničania pamätali aj na jeho nedávne zdravotné problémy a na jeho individuálnu prípravu po predčasnom konci v A-tíme Prešova. "Poliaček sa bude od 20. decembra tak ako aj iní hráči nášho áčka pripravovať individuálne podľa tréningových plánov, ktoré dostal od kondičných trénerov. V období od 3. do 5. januára 2011 by mal v Bratislave absolvovať zdravotné testy. Potom s mužstvom začne trénovať a pripravovať sa na jarnú časť Corgoň ligy," pokračoval Dušan Vrťo, ktorý verí, že bývalý hráč Prievidze, Slovana Bratislava a Tatrana Prešov bude mať v Senici lepšie obdobie, ako mal v poslednom pôsobisku na východe republiky. "Samozrejme, každý futbalista sa môže nešťastne zraniť a na dlhšiu dobu vypadnúť zo zostavy. Ale my veríme, že Poliaček si svoj prídel smoly už vybral. Dúfame, že naši kondiční tréneri Milan Skokan s Martinom Šnegoňom ho dajú fyzicky dokopy a budú sa mu vyhýbať zranenia. Určite urobíme všetko pre to, aby v jarnej časti Corgoň ligy bol pre náš klub platným hráčom," reagoval D. Vrťo na tému častých zdravotných problémov šikovného stredopoliara, o ktorého bol v minulosti záujem aj v Poľsku a hral aj za slovenskú reprezentáciu do 21 rokov.

"Rokovania s ním boli korektné. Vysvetlili sme mu, čo jeho angažovaním sledujeme. Oboznámili sme ho s podmienkami, ktoré mu v Senici ponúkame, a keď videl, že to s jeho službami myslíme vážne, našu ponuku prijal. Teraz je už iba na ňom, aby sa vrátil do formy, v akej bol pred rokmi, keď išiel z Prievidze do Slovana. My mu na to podmienky v klube vytvoríme. Na tom sme sa už spolu dohodli," zdôraznil Dušan Vrťo.