Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 8, 2014

Šláger Slovan - Trnava odložili, aktéri: "Rozumné riešenie"

BRATISLAVA (TASR) - Podmočený trávnik neumožnil odohrať dohrávku 14. kola Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Spartakom Trnava. Hlavný rozhodca Pavol Chmura uznal terén za nespôsobilý

 
 
 
 
Pohľad na futbalový štadión Pasienky pred zrušeným zápasom dohrávky 14. kola Fortuna ligy 2014/15 medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava. Bratislava, 7. december 2014.

Šláger Slovana s Trnavou mal uzavrieť jesennú časť najvyššej domácej súťaže. Silný popoludňajší dážď však neumožnil jeho odohratie, lopta na viacerých miestach ihriska stála, nekotúľala sa a hráči preto po rozcvičke ani nevyšli zo šatní. "My sme stav hracej plochy monitorovali už dve hodiny pred stretnutím. Jej stav sa zhoršoval, bola značne podmočená. Navyše rozhodca by mal dbať aj na zdravie hráčov. Terén v čase výkopu nebol spôsobilý na odohratie zápasu," uviedol rozhodca Chmura.

Arbitrovo rozhodnutie kvitovali obe strany. Kouč Spartaka Juraj Jarábek: "My sme veľmi chceli hrať, tešili sme sa na derby, na ktoré sme sa pripravovali celý týždeň. Chceli sme prelomiť zlú sériu z ihrísk súperov, na ktorých sme na jeseň ani raz nebodovali naplno. Zvíťazil však zdravý rozum, pretože tu išlo o zdravie hráčov. Na tomto teréne by to rozhodne nebol pekný futbal. Navyše pred štadiónom zadržali našich fanúšikov, ktorých prišlo okolo tisíc, takže vlastne ani neviem, pre koho by sa hralo... Za desať minút by sa z ihriska stalo oranisko, bola by to len prekopávaná a súboje, takže rozhodca urobil rozumné riešenie. Futbal sa hrá pre ľudí."

Domáci kormidelník Jozef Chovanec pripravoval hráčov na šláger, ktorý mal byť generálkou na štvrtkový duel I-skupiny Európskej ligy UEFA proti SSC Neapol, no počasie bolo proti. "Počasie sa s nami zahráva. Snažili sme sa cez týždeň šetriť ihrisko a trénovali sme na inej ploche, ale napokon naše úsilie vyšlo nazmar. Počasie neovplyvníme, je december a väčšinou v tomto období býva škaredé počasie. My sme sa pripravovali na zápas a nepremýšľali sme nad tým, či sa bude alebo nebude hrať. To, že sa napokon nehralo, však považujem za rozumné riešenie."

Jesenným lídrom FL je MŠK Žilina, ktorý má trojbodový náskok pred AS Trenčín. Na poslednej priečke figuruje Dukla Banská Bystrica, no iba horšie skóre ju delí od MFK Ružomberok. Slovan je na 5. mieste, Trnave patrí 6. priečka, obaja však odohrali o zápas menej. Jarná časť najvyššej súťaže by sa v prípade priazne počasia mala začať 28. februára 2015, majster bude známy najneskôr 30. mája, keď je na programe záverečné 33. kolo.

Náhradný termín nedeľňajšej dohrávky 14. kola Fortuna ligy 2014/2015 zatiaľ nie je známy, pravdepodobne sa však uskutoční až po Novom roku.