Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 10, 2013

Slovan chce obhájiť double a uspieť v Lige majstrov

BRATISLAVA (TASR) - Z tlačovej besedy klubu ŠK Slovan Bratislava pred začiatkom sezóny 2013/2014

 
 
 
 
Na snímke nové posily futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava pred novou sezónou Corgoň ligy 2013/2014. Zľava obranca Miloš Josimov, záložník Matej Jakúbek a český útočník Pavel Fořt.  Uprostred tréner Samuel Slovák, druhý sprava generálny riaditeľ klubu Petr Kašpar. Bratislava, 10. júla 2013.

Uprostred slávneho, no o pár dní už so zemou zrovnaného štadióna Tehelného poľa, sa v stredu na tlačovej konferencii stretli s médiami i výraznými postavami bohatej klubovej histórie zástupcovia futbalového Slovana Bratislava. V tieni ťažkej techniky pripravenej zahryznúť sa do tribún či múrov dnes už ruiny slovenského futbalového chrámu deklaroval rekordný 7-násobný majster SR smelé plány do novej sezóny 2013/2014. 

Obhajoba prestížneho double aj úspech v Lige majstrov sú ale logickými prioritami "belasých". "Minulá sezóna bola úspešná, získali sme double. V Lige majstrov sú ciele postúpiť do 3. predkola a potom sa tešiť na žreb. V lige a pohári by sme chceli obhájiť minuloročné výsledky," deklaroval ciele generálny riaditeľ ŠK Petr Kašpar, ktorého doplnil kormidelník A-mužstva Samuel Slovák. "Titul v lige chceme obhájiť dobrou hrou. Verím, že posily, ktoré prišli, dobre zapadnú a budú oporami. V Lige majstrov by sme radi prešli cez úvodnú bulharskú prekážku. Radi by sme pritiahli na štadión ďalších nových fanúšikov, aby videli, že sme tu pre nich. Verím, že o pár rokov už budeme hrať na krásnom novom štadióne."

Hlas kabíny reprezentoval pred kamerami a mikrofónmi žurnalistov kapitán Igor Žofčák. "Verím, že sme dobre pracovali a sme pripravení na novú sezónu. Za chlapcov poviem, že sa na nový ročník tešíme a budeme chcieť urobiť radosť fanúšikom kvalitnými výsledkami. Gro tímu zostalo. Uvidí sa až časom, teda až samotné zápasy ukážu, či noví chalani ukážu kvalitu, ale keď sú v Slovane, tak tú kvalitu majú. Verím, že v lige úspech zopakujeme a niečo uhráme aj v Európe," povedal pre TASR Žofčák. 

Jednou z nových posíl sa stal práve český útočník Pavel Fořt, ktorý prišiel z Dynama Drážďany. "Slovan je v tradícii najväčší klub na Slovensku. Človek sem ide, že tu bude tlak. Ale ja som na to zvyknutý a nepripúšťam si to. Ale ten tlak tam je. Už som dosť skúsený, aby som si dával nejaké veľké predsavzatia. Uvidím, či mi to tam bude padať, ak tak bude, budem veľmi rád. Chcem ale pomôcť mužstvu, gólmi, asistenciami alebo hrou. Pôjdem zápas od zápasu," skonštatoval pre TASR vysoký ofenzívny futbalista. 

"Belasí" odohrali v príprave šesť zápasov, z toho päťkrát vyhrali a podľahli len Hradcu Králové. Najlepším strelcom prípravy bol so štyrmi gólmi Karol Meszáros, po tri dali Marko Milinkovič, Juraj Halenár a Pavel Fořt. 

Nový ročník začne Slovan domácim zápasom so staronovým nováčikom DAC Dunajská Streda v piatok 12. júla.

Káder ŠK SLOVAN BRATISLAVA v nadchádzajúcej sezóne 2013/2014: 

BRANKÁRI: Martin Polaček, Matúš Putnocký 

OBRANCOVIA: Miloš Josimov, Branislav Niňaj, Erik Čikoš, Dávid Hudák, Nicolas Gorosito, Mamadou Bagayoko, Kristián Kolčák, Martin Vrablec

STREDOPOLIARI: Filip Hlohovský, Erik Grendel, Igor Žofčák, Marko Milinkovič, Facundo Serra, Jiří Kladrubský, Seydouba Soumah, Matej Jakúbek, Viktor Miklós

ÚTOČNÍCI: Pavel Fořt, Juraj Halenár, Karol Meszároš, Lukáš Hutta, Marek Kuzma, Lester Peltier 

Príchody: Pavel Fořt (Dynamo Drážďany), Matej Jakúbek (MFK Dubnica), Miloš Josimov (FK Donji Srem), Karol Meszáros (z hosťovania vo ViOn Zlaté Moravce), Martin Polaček a Viktor Miklós (obaja z hosťovania v DAC Dunajská Streda), Martin Vrablec (z hosťovania v SFM Senec)

Odchody: Pavel Kováč (návrat do MFK Dubnica), Filip Lukšík (Spartak Myjava), Lukáš Pauschek (Sparta Praha), Partik Sabo a Róbert Vaniš (obaja hosťovanie vo ViOn Zlaté Moravce), Boris Turčák (hosťovanie v FC Nitra), Kamil Kopúnek a Ákos Szarka (obaja v štádiu riešenia)