Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 1, 2012

Slovan chce obhájiť double

BRATISLAVA (SITA) - Z tlačovej konferencie klubu ŠK Slovan Bratislava pred začiatkom jarnej časti sezóny 2011/2012

 
 
 
 
Zľava hráč Filip Šebo, generálny riaditeľ Petr Kašpar a tréner Vladimír Weiss na tlačovej besede futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava pred jarnou časťou sezóny 2011/2012. Bratislava, 1. marec 2012.

Úradujúci držiteľ prestížneho double za víťazstvo v lige i domácej pohárovej futbalovej súťaži ŠK Slovan Bratislava obsadil po jesennej časti aktuálneho ročníka Corgoň ligy druhé miesto s rovnakým počtom 32 bodov ako má tretí FC Spartak Trnava, na doterajšieho lídra MŠK Žilina má tím z Pasienkov jednobodový odstup. Ambície "belasých" pred jarnou 15-kolovou zápasovou porciou sú opäť najvyššie.

"Naším cieľom je obhájiť majstrovský titul. Zároveň sa chceme dostať aj do finále našej pohárovej súťaže Slovnaft Cup-u a aj tam sa pokúsime uspieť. Keď zvládneme dohrávané štvrťfinále Slovnaft Cupu so Senicou a cez Zlaté Moravce pôjdeme do rozhodujúceho duelu, za 2,5 mesiaca odohráme až 20 duelov, čo je mimoriadne náročný program. Verím, že naše predsavzatia dokážeme naplniť," uviedol generálny riaditeľ Slovana Bratislava Petr Kašpar na tlačovej konferencii pred víkendovým jarným štartom Corgoň ligy.

Ku slovám skúseného funkcionára sa pridal aj tréner bratislavského klubu Vladimír Weiss st., ktorý od jesenného 4. kola nahradil v pozícii šéfa realizačného tímu Čecha Karla Jarolíma. "Až samotná liga ukáže, ako sme sa cez zimu pripravili. Myslím si však, že mužstvo má lepšiu tvár ako na jeseň. Tam to nevyšlo herne, ani pokiaľ ide o transfery. Na jar chceme stabilizovať našu výkonnosť a byť lepší ako v jesennej časti," poznamenal 47-ročný lodivod Slovana a pokračoval: "Pokiaľ ide o ciele, v Slovane sú vždy iba tie najvyššie. Určite patríme ku kandidátom na titul. Je tu však ešte aj Žilina, ktorá sa asi poučila z vlaňajška a samozrejme aj ambiciózna Trnava, čo sa takpovediac znovuzrodila najmä príchodom takej osobnosti ako je Miro Karhan. Nesmieme však zabúdať ani na iné tímy ako Senica, Zlaté Moravce či Ružomberok, ktoré nemajú veľké bodové manko na prvé miesto. O titule sníva každý."

V hráčskom kádri nastali zmeny. Z jesenného kádra odišlo desať futbalistov, naopak pribudlo osem hráčov. "Tí, čo zostali, sú súci nosiť dres Slovana," poznamenal V. Weiss st. a doplnil: "Zo základnej jedenástky však mužstvo opustil iba Karim Guédé, na jeho miesto však prišiel Kamil Kopúnek, ktorý by ho mal nahradiť k našej spokojnosti. Som rád, že sa nám podarilo angažovať do mužstva aj ďalších dvoch futbalistov do základnej zostavy. Ďuro Piroska prišiel zo Senice a mne nemusí nič dokazovať, keďže poznám jeho kvality z ligy i z reprezentácie. V príprave tvrdo pracoval aj útočník Smetana, ktorý v Belgicku prakticky pol roka nehral. Je to prirodzené, že sa do toho dostával pomalšie, ale určite bude pre náš tím prínosom."

Kormidelník Slovana sa aj ďalej vyjadril k aktuálnej situácii s hráčmi, ktorých má či nemá k dispozícii. "Každý tréner chce mať samozrejme v mužstve čo najlepších hráčov. Sčasti sa nám to podarilo v zime, nie všetko však vyjde. Zranili sa nám Igor Žofčák a Dobrotka, s ktorými nemôžeme rátať. Verím, že Pečalka sa stihne dať do poriadku na väčšiu časť jari a pomôže nám. Dlhodobé zdravotné problémy má Had, takže so spomenutým Dobrotkom, ktorý pôjde na operáciu, nám vypadli obaja jesenní stopéri. V strede obrany mám k dispozícii v súčasnosti Dosoudil, Kladrubský, Jánošík, na šancu čaká aj Kolčák. My chceme forsírovať systém 4 - 3 - 3, ten mám najradšej, záležať však bude na tom, či budú hráči zdraví. Slovan bude hrať otvorený futbal, okrem nás sa tak prezentuje snáď iba Žilina a Trnava, ostatné mužstvá to proti nám asi zabetónujú. Viem, že budeme hrať takpovediac do plných, uvidíme, ako sa presadíme."

Slovan odohral v zimnej príprave - vrátane sústredenia v Španielsku - spolu desať zápasov a ani raz neprehral. "Belasí" si pripísali sedem víťazstvie a tri nerozhodné výsledky s vysoko aktívnym skóre 29:7. Najlepším strelcom v príprave bol nový kapitán Filip Šebo s 5 gólmi, Smetana a Grendel strelili po 4 góly, tri razy sa presadili Milinkovič, Halenár a talentovaný K. Mészáros. "V príprave sme neprehrali, ale ja to neberiem ako bernú mincu. Pre hráčov je to však psychická vzpruha a veľké plus pre športovú výkonnosť a ich formu," podotkol V. Weiss st. a dodal: "Chlapcov musím jednoznačne pochváliť za všetko, čo odviedli počas zimnej pauzy. Vyzdvihol by som najmä Erika Grendela, ktorý o sto percent zvýšil svoju výkonnosť. Spolu s Filipom Šebom, ktorý strieľal góly a je osobnosťou ligy, dušou mužstva s Igorom Žofčákom, bohužiaľ teraz zraneným, by mali patriť k oporám. Slovan však chce ísť aj cestou mladých hráčov, fantasticky naskočil do prípravy Mészáros, je tu aj Pauschek, Čikoš. Teraz musíme dobrú pripravenosť pretaviť do dobrých jarných výkonov a výsledkov, a to už v sobotu proti Dunajskej Strede."

Na tlačovej konferencii bol za hráčov prítomný Filip Šebo. Kráľ ligových strelcov (22 gólov) z uplynulého ročníka si v pondelok prevzal v Trnave ocenenie najlepšieho hráča za rok 2011, pôsobiaceho v najvyššej slovenskej súťaži. "My sa tešíme na jar. V kabíne je pohoda, vedenie nám po všetkých stránkach vychádza v ústrety a môžeme sa koncentrovať iba na futbal. Takúto fantastickú zimnú prípravu, ako sme mali teraz v Slovane, som nezažil ani počas môjho pôsobenia v zahraničných kluboch. Sme výborná partia, dúfam, že sa to odzrkadlí aj na nar. Verím, že úsmev na tvári nám vydrí čo najviac," doplnil 28-ročný kanonier Slovana Filip Šebo a na otázku, že príchodom Smetanu a Pirosku je v útoku tlačenica, dodal: "To je vždy dobré pre hráča. Osobne konkurenciu v útoku vnímam veľmi dobre a vítam. Len tak sa môže hráč zlepšovať. Nášmu mužstvu to určite prospeje."

Káder ŠK Slovan Bratislava pre jarnú časť sezóny 2011/2012

BRANKÁRI: Pavel Kováč, Peter Gabriš, Matúš Putnocký

OBRANCOVIA: Mário Pečalka, Erik Čikoš, Martin Dobrotka, Mamagou Bagayoko, Kristián Kolčák, Peter Jánošík, Lukáš Pauschek, Marián Had, Radek Dosoudil

STREDOPOLIARI: Erik Grendel, Igor Žofčák, Marko Milinkovič, Kamil Kopúnek, Adrián Čermák, Nika Piliev, Jiří Kladrubský

ÚTOČNÍCI: Juraj Piroska, Juraj Halenár, Karol Mészáros, Ondřej Smetana, Ákos Szarka, Filip Šebo

Zmeny v kádri

Príchody: Kamil Kopúnek (prestup z AS Bari/Tal.), Pavel Kováč (hosťovanie z MFK Dubnica), Karol Mészáros (vlastný odchovanec), Mário Pečalka (hosťovanie z Hapelu Tel Aviv/Izr.), Nika Piliev (hosťovanie z CSKA Moskva/Rus.), Juraj Piroska (prestup z FK Senica), Ondřej Smetana (hosťovanie zo St. Trond/Belg.), Ákos Szarka (návrat z hosťovania v SFM Senec)

Odchody: Radoslav Augustín, Marek Kuzma (obaja hosťovanie v Dukle Banská Bystrica), Karim Guédé (predstup do SC Freiburg/Nem.), Lukáš Hartig (ukončenie hosťovania z Bohemians 1905/ČR), Lukáš Hroššo (ukončenie hosťovania z FC Nitra), Milan Ivana (prestup do SV Wehen Wiesbaden/Nem.), Krešimir Kordič (hosťovanie v DAC Dunajská Streda), Miloš Lačný (ukončenie hosťovania zo Sparty Praha/ČR), Peter Štepanovský (prestup do FK Senica), Ivo Táborský (ukončenie hosťovania z FK Mladá Boleslav/ČR)

Realizačný tím

Tréner: Vladimír Weiss st.
Asistenti trénera: Boris Kitka, Jozef Kontír
Kondičný tréner: Peter Boďo
Tréner brankárov: Miroslav König
Vedúci mužstva: Ján Švehlík
Lekári: Ladislav Pavlovič, Ján Grňa
Fyzioterapeuti: Jiří Jurza, Viliam Kalman
Masér: Štefan Szilágyi
Kustód: Ján Beniak