Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 30, 2012

Spartak Myjava podá prihlášku do Corgoň ligy

LIPTOVSKÝ JÁN/MYJAVA (spartakmyjava.sk) - Víťaz 2. ligy ročníka 2011/2012 nebude v budúcej sezóne chýbať v najvyššej ligovej súťaži

 
 
 
 
Futbalisti TJ Spartak Myjava s trofejou a medailami za víťazstvo v 2. lige sezóny 2011/2012 bezprostredne po zápase 33. kola s MFK Dubnica, v ktorom zvíťazili 3:1. Stará Lúka, 27. mája 2012.

Po rokovaní prezídia Únie ligových klubov (ÚLK) a Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Liptovskom Jáne prezident Spartaka Myjava Pavel Halabrín vyhlásil, že Myjava do 31.5.2012 podá prihlášku do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže! Účasť Myjavy v Corgoň lige však podmienil viacerými faktormi – a funkcionári ÚLK prisľúbili, že ich budú akceptovať. Podľa slov Pavla Halabrína ide najmä o ústupky v oblasti profesionalizácie realizačného tímu, či o zachovanie filozofie myjavského klubu a jeho tradícií. Toto rozhodnutie v praxi znamená, že Myjavčania majú teraz asi šesť týždňov na prípravu zápasov s najlepšími slovenskými mužstvami na domácej pôde. Musia včas dokončiť prvú etapu rekonštrukcie štadióna a organizačne zabezpečiť majstrovské zápasy. Vyžrebovanie nového ročníka 2012/2013 je také, že hneď v úvode súťaže v júli tohto roka nováčika preverí majstrovská Žilina, trnavský Spartak – obaja na svojich štadiónoch a v treťom kole na Myjavu pricestuje bratislavský Slovan.

"Účinkovanie v Corgoň lige je pre nás historickým úspechom, udalosťou, ktorá je pre celý región mimoriadne významná. Urobíme všetko pre to, aby sme v nej boli ostatným mužstvám dôstojným partnerom. Určite nechceme byť fackovacím panákom. Samozrejme si uvedomujeme, že pre nás nebude v Corgoň lige nikto ľahkým súperom," povedal generálny manažér klubu Peter Halabrín.

Myjavčania dokonca dostali od Únie ligových klubov (ÚLK), riadiaceho orgánu dvoch najvyšších slovenských ligových súťaží, prísľub o dočasnom rešpektovaní nesplnenia podmienok v oblasti profesionalizácie realizačného tímu. "Obaja asistenti hlavného trénera Hudeca nemajú potrebné licencie. ÚLK sme informovali o tom, že na zložení realizačného tímu nechceme nič meniť a ani papierovo podvádzať. Naši asistenti si doplnia potrebné vzdelanie, Únia ligových klubov to akceptovala," pokračoval Peter Halabrín.

Napriek postupu do kvalitatívne výrazne náročnejšej súťaže sa v kabíne Spartaka nechystá personálny "prievan". Jadro tímu by malo zostať nezmenené, tréneri uvažujú o troch či štyroch hráčskych zmenách. Dôležitým faktorom pri angažovaní posíl bude podľa spomenutého funkcionára ich vzťah k regiónu.

Významnou otázkou pri slovenských športových kolektívoch je dostatočné finančné krytie, to by však pre Myjavčanov nemalo predstavovať problém. "Ak sa nestane nič mimoriadne, finančnú stránku máme pokrytú. Je to dané aj tým, že nestaviame žiadne megalomanské vzdušné zámky. Predpokladáme, že rozpočet by sa mohol oproti nedávno skončenej sezóne zvýšiť o desať percent a jeho maximálna úroveň je 750-tisíc eur," uviedol Peter Halabrín a dodal: "Všetko robíme pre našich fanúšikov a miestnu verejnosť, je to filozofia nášho klubu. Veríme, že ľudia, ktorí nás doteraz podporovali a hnali dopredu, nám aj naďalej zachovajú priazeň."