Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 6, 2012

Stanovisko FC Spartak Trnava k dianiu v klube

TRNAVA (FC Spartak Trnava) - Zverejňujeme oficiálnu tlačovú správu klubu FC Spartak Trnava v plnom znení a bez redakčných i jazykových úprav

 
 
 
 

FC Spartak Trnava, žiaľ, potvrdzuje, že po návrate výpravy s futbalistami po prehratom zápase 12. kola Corgoň ligy v Košiciach (0:1), prišlo v sobotu, približne o jednej hodine v noci, v priestoroch Štadióna Antona Malatinského smerom k výprave k incidentu zo strany skupinky ľudí, ktorá ich čakala na Kollárovej ulici, pred vstupom do šatní. Ešte predtým však bolo na aute hráča Jána Vlaska poškodené čelné sklo, na aute asistenta trénera Branislava Krišku bolo rozbité zadné sklo. Žiadne ďalšie autá členov výpravy, ktoré boli tiež zaparkované na parkovisku štadióna, poškodené neboli.

Pri vystupovaní výpravy z autobusu začali začala asi tridsiatka týchto ľudí slovne napádať členov výpravy, pričom sa im podarilo dostať až do kabíny hráčov, kde zotrvali s hráčmi a členmi realizačného tímu asi trištvrtehodinu. Skupinka vyčítala hráčom postavenie v tabuľke, chcela vedieť príčiny a dôvody, pričom z jej strany zaznelo aj ultimátum, že ak Spartak v najbližšom kole neporazí doma Žilinu, zájdu ešte ďalej. Potom sa skupina ľudí a hráči rozišli.

K uvedenému poskytol stanovisko jeden z majiteľov FC Spartak, a.s., Vladimír Poór: "Spartak Trnava má tri kategórie fanúšikov. Tých, ktorí svoj klub milujú, majú ho radi a tlačia ho dopredu aj v čase, keď sa klubu nedarí. Druhou sú ľudia, ktorí sa iba prídu pozrieť na futbal a treťou je skupina vagabundov, ktorí nemajú nič spoločné ani s fanklubom. Sú to tí, ktorí sa prejavili po návrate našej výpravy z Košíc. Ak ich polícia identifikuje v spolupráci s naším klubom, títo ľudia už na náš štadión neprídu! Nedovolíme, aby sa čosi podobné ešte v Spartaku udialo, aby takíto vagabundi vnikali do priestorov štadióna a napádali hráčov. S touto skupinkou sa vysporiadame. Na týchto ľudí, za incident, ktorý sa odohral voči našim hráčom, podáme trestné oznámenia."

Druhou témou v FC Spartak Trnava sú prípadné opatrenia voči realizačnému tímu a hráčom zo strany vedenia klubu. Aj k tejto téme poskytol stanovisko Vladimír Poór: "Necítime žiadne dôvody na zmeny v realizačnom tíme alebo v hráčskej kabíne. Chceme ukázať všetkým futbalovým fanúšikom, že vedenie klubu, realizačný tím, hráči a fanklub držia v tejto krízovej situácii pokope. Chceme ukázať, že majitelia klubu práve teraz klubu pomáhajú a nie len vtedy, keď sa mu darí. Veľa ľudí očakávalo, že to bude naopak. Buďme trpezliví, buďme kľudní. Ideme ďalej, máme za sebou tretinu súťaže a preto nevidíme dôvod na nervozitu a zmeny!"