Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 17, 2015

Štart Žiliny vo Fortuna lige odložila viróza, na infúziách dvanásť hráčov

ŽILINA (TASR) - Z tlačovej besedy MŠK Žilina pred začiatkom sezóny 2015/2016

 
 
 
 
Tréner MŠK Žilina Adrián Guľa (vľavo), kapitán družstva Viktor Pečovský a športový manažér Karol Belaník (vpravo) počas tlačovej konferencie pred začiatkom novej sezóny futbalovej Fortuna ligy 2015/16 17. júla 2015 v Žiline.

Futbalisti MŠK Žilina začali novú sezónu 2015/2016 už 2. júla zápasmi Európskej ligy UEFA. Po štvrtkovom zápase 2. predkola proti Dacii Kišiňov a prílete z metropoly Moldavska je dvanásť hráčov a štyria členovia realizačného tímu na infúziach, a preto úvodný duel Fortuna ligy v nedeľu s Podbrezovou neodohrajú.

Tlačovú konferenciu pred štartom nového ročníka Fortuna ligy začal športový manažér šošonov Karol Belaník bleskovou správou: "Vrátili sme sa z Kišiňova a dvanásť hráčov plus štyria členovia realizačného tímu sú na infúziách. Momentálne čakáme na súhlas krajského hygienika, ktorý by vydal potvrdenie, aby sme mohli odložiť náš zápas prvého kola Fortuna ligy s Podbrezovou," ozrejmil horúcu novinku z tábora žlto-zelených Belaník. Odloženie zápasu neskôr potvrdilo na oficiálnom klubovom webe aj vedenie ŽP Šport Podbrezová. Náhradný termín je 18.8. so začiatkom o 19:00.

Belaník zhodnotil prípravné obdobie s následnými tromi výhrami v Európskej lige nasledovne: "Prvý raz sme boli na sústredení v slovinskom Zrece a našli sme tam výborné podmienky. Vrcholom bol zápas s Dinamom Záhreb a boli sme milo prekvapení výkonom nášho tímu. Športovou témou číslo jeden je zápas v Kišiňove, odohrali sme kvalitný európsky zápas a mňa len teší, že chlapci vyhrali i napriek tomu, že výkon tomu nenasvedčoval. Avšak u niektorých hráčov sa objavili spomínané problémy pred, ale aj počas zápasu." Na otázku možných posíl a novej fortunaligovej sezóny diplomaticky zareagoval: "Budeme potrebovať doplniť káder a touto otázkou sa zaoberáme denno-denne. Myslím si, že Fortuna liga bude atraktívna, vytvára sa konkurenčné prostredie a viacero tímov má ambíciu hrať o pohárovú Európu."

Pri cieľoch MŠK Žilina v novej sezóne sa pristavil kapitán Viktor Pečovský: "Tento tok to bude od začiatku poriadne vyrovnané. Myslím si, že máme potenciál, aby sme minimálne vyrovnali pozíciu vicemajstra z minulej sezóny." Práve tréner Adrián Guľa bol jedným z členov realizačného tímu, ktorý po prílete nútene putoval na infúzie: "Máme stále zápasovú emóciu a ešte väčšiu v tom, že sme ležali na infekčnom oddelení." Tréner predostrel aj svoj pohľad ohľadom možných posíl, ale aj odchodov, rovnako aj tie nie sú vylúčené z kádra MŠK Žilina: "Hľadáme hráča do obrany a do vrchných pozícií na zvýšenie útočnej variability. Musíme a chceme stabilizovať káder, a toto je nová situácia pre Žilinu. Možné odchody? To je predsa futbalový život."

MŠK Žilina v príprave:

Piast Gliwice 5:3 (2:2), góly: Paur 3, Jelič, Lucič
NK Olimpija Lubľana 2:1 (2:1), góly: Paur, Jelič
GNK Dinamo Záhreb 1:1 (0:0), gól: William

Príchody: Aleš Mandous (Plzeň)

Odchody: Adam Žilák (Podbrezová)

Káder MŠK Žilina na sezónu 2015/2016

BRANKÁRI: Volešák, Le Giang, Mandous

HRÁČI V POLI: Hučko, Škriniar, Piaček, Vavro, Letič, Králik, Mabouka, Káčer, Paur, Kopičár, Pečovský, Škvarka, Bénes, Klec, Jelič, William, Špalek, Čmelík, Mihalík