Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 16, 2010

Tarkovič rieši dilemu, v hre MFK Košice i SR "21"

KOŠICE (SITA) - Štefan Tarkovič: "Priznávam, v mojom prípade je to nejasná situácia."

Slovenský tréner Štefan Tarkovič momentálne rieši svoju futbalovú budúcnosť. Hoci má spolu s asistentom Richardom Högerom dôveru vedenia MFK Košice pokračovať aj v jarnej časti Corgoň ligy 2010/2011 na lavičke spomenutého tímu z východu Slovenska (ako je známe, Tarkovič nahradil po 10. kole Srba Žarka Djuroviča, pozn.), láka ho aj možnosť stať sa reprezentačným kormidelníkom do 21 rokov. Posledný termín pre prihlásenie sa uchádzačov o post kouča SR "21" je streda 22. decembra 2010.

"Priznávam, v mojom prípade je to nejasná situácia, navyše v košickom klube som aj športovým riaditeľom. Isté je, že dosiaľ som si nedal prihlášku na konkurz na post trénera slovenskej dvadsaťjednotky, ktorý by mal byť v januári," uviedol vo štvrtok popoludní pre agentúru SITA Štefan Tarkovič a pokračoval: "S prezidentom MFK Košice pánom Podolákom som dohodnutý, že začnem 5. januára so zimnou prípravou na jarnú časť Corgoň ligy. Na druhej strane mi však šéf nášho klubu vyjadril podporu aj vtedy, keby som sa rozhodol kandidovať na post trénera reprezentácie do 21 rokov. Momentálne to všetko zvažujem a je to v rovine 50 na 50. Keby som sa rozhodol podať prihlášku na zväz a podarilo by sa mi napokon v konkurze uspieť, vedenie košického klubu by si asi muselo nájsť nového trénera A-mužstva."

Tridsaťsedemročný Štefan Tarkovič v tejto chvíli nevie, ako sa rozhodne. "Košice sú pre mňa srdcovou záležitosťou, som v tomto klube tri roky. Byť kormidelníkom Slovenska do 21 rokov je však veľká pocta a česť." 

Na otázku, či by sa nedalo všetko zladiť v rámci reprezentačného i klubového zamerania, keďže dvadsaťjednotka začne kvalifikáciu až na jeseň budúceho roka, Š. Tarkovič odpovedal: "Nemyslím si, že by to bolo lojálne voči obidvom stranám. Slovenský futbalový zväz si nevyberie človeka, ktorý je rozpoltený. Nechcem predbiehať udalosti, skutočne neviem, ako sa rozhodnem. Do 22. decembra je tu ešte nejaký časový priestor, chcem si to ešte premyslieť." 

"Netajím, že Štefan Tarkovič je jedným z horúcich kandidátov na post trénera futbalistov Slovenska do 21 rokov. Záleží na ňom, ako sa rozhodne," cituje slová prezidenta MFK Košice Blažeja Podoláka internetová stránka klubu. Košiciam patrí po jesenných odohraných osemnástich kolách so 17 bodmi 10. priečka v tabuľke Corgoň ligy.