Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 11, 2013

Trenčín chce naďalej svojou hrou šíriť pozitívnu energiu

TRENČÍN (TASR) - Z tlačovej besedy klubu AS Trenčín pred začiatkom sezóny 2013/2014

 
 
 
 
Tréner AS Trenčín Ľuboš Nosický (vľavo), generálny manažér Róbert Rybníček (uprostred) a kapitán Miloš Volešák počas tlačovej konferencie klubu pred začiatkom sezóny. Trenčín, 11. júl 2013

Vo futbalovom klube AS Trenčín chcú v jesennej časti Corgoň ligy 2013/2014 nadviazať na výkony a výsledky, ktoré dosiahli v posledných dvoch sezónach. Napriek tomu, že na Sihoti sa o konkrétnom umiestnení nehovorí, spoločným cieľom je atraktívny futbal a šírenie pozitívnej energie.

Trenčín, ktorý v minulom ročníku najvyššej slovenskej súťaže obsadil "bronzovú" priečku, sa predstaví aj v 2. predkole Európskej ligy UEFA proti švédskemu IFK Göteborg. "Nechcem hovoriť príliš o konkrétnych ambíciách a cieľoch. V každom prípade sa ale budeme snažiť zopakovať dobré výkony v Corgoň lige z posledných dvoch sezón. Štartujeme aj v Európskej lige, čo vnímame ako pridanú hodnotu a dar za doterajšiu robotu. Verím, že si to užijeme a budeme v Európe dôstojne reprezentovať náš klub a slovenský futbal," povedal predseda predstavenstva a generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Predsa len trochu konkrétnejší pri stanovení sezónnych cieľov a ambícií bol nový hlavný tréner Ľubomír Nosický, ktorý prevzal taktovku po úspešnom kormidelníkovi Adriánovi Guľovi. "Čo sa týka cieľov, tak určite chceme, aby diváci  v Trenčíne chodili na futbal. Aby sa bavili a naša hra ich oslovila. Chceme pokračovať v klubovej filozofii so snahou o kombinačný a ofenzívne atraktívny futbal, čo možno pekne vyzerá, ale je za tým veľké množstvo driny. Chceme vychovávať mladých hráčov pre prvé mužstvo a postupne ich zapojiť do ligového kolotoča," skonštatoval Nosický, ktorý dodal: "Mali sme päť týždňov, aby sme sa pripravili na náročný vstup do sezóny. V lige budú veľmi dôležité už prvé štyri zápasy, ktoré nás riadne preveria. A potom samozrejme dvojzápas s Göteborgom."

Futbalisti Trenčína sa v novej sezóne už musia zaobísť bez útočníka Františka Kubíka, ktorý kývol na ponuku Arsenalu Kyjev. Do Ajaxu Amsterdam odišiel na hosťovanie Stanislav Lobotka. Trenčín zasa získal na prestup Milana Rundiča a Harisa Hajradinoviča z chorvátskeho klubu NK Inter Zaprešič, stiahol niekoľkých hráčov z hosťovania a vlastného dorastu, pričom z Ajaxu Amsterdam prišiel na hosťovanie Gino van Kessel.

"Dôležité je, že sa nám podarilo udržať 85% hráčov z minuloročného kádra. To znamená, že kostra mužstva zostala pokope," uviedol Rybníček. "Samozrejme hráči ako Kubík s Lobotkom budú mužstvu chýbať, ale aj súčasný káder má svoju kvalitu a nebude slabší ako v minulej sezóne. Na druhej strane sa tešíme z toho, že o Lobotku prejavil záujem taký klub ako je Ajax Amsterdam. Možno otvorí dvere aj pre ďalších hráčov z nášho klubu. V každom prípade aj v tejto sezóne chceme byť mužstvom, ktoré prináša pozitívnu energiu."
            
Káder AS Trenčín pre sezónu 2013/2014:

BRANKÁRI: Miloš Volešák, Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Róbert Bačík

OBRANCOVIA: Lukáš Skovajsa, Milan Rundič, Daniel Bednárik, Peter Čögley, Lukáš Ďuriška, Peter Kleščík, Matúš Bero, Ramón Rodríguez da Silva, Róbert Mazáň, Mário Tóth

STREDOPOLIARI: Damián Bariš, Patrik Mišák, Aldo Omar Baez, Tomáš Brigant, Marek Frimmel, Jakub Holúbek, Peter Mazan, Karol Mondek, Samuel Štefánik, Haris Hajradinovič

ÚTOČNÍCI: Tomáš Malec, William Alves de Oliveira, Juiz de Fora, Fanendo Adi, Gabriel Bezák, Gino van Kessel

Príchody: Igor Šemrinec (z hosťovania v Novom Meste nad Váhom), Tomáš Malec (z hosťovania v Liptovskom Mikuláši), Gabriel Bezák (z hosťovania v Nemšovej), Matúš Bero, Damián Bariš (obaja z dorastu AS Trenčín), Milan Rundič, Haris Hajradinovič (obaja prestup z NK Inter Zaprešič), Patrik Mišák      (prestup z Nového Mesta nad Váhom), Gino van Kessel (hosťovanie z Ajaxu Amsterdam)

Odchody: František Kubík (prestup do Arsenal Kyjev), Stanislav Lobotka (hosťovanie v Ajaxe Amsterdam), Peter Bartalský (koniec zmluvy)