Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 5, 2011

Trenčín sa vo veľkom chystá na Corgoň ligu

TRENČÍN (SITA, astrencin.sk) - Nováčik najvyššej súťaže môže počítať s trénerom Guľom, peniazmi za prestup Kubíka, vynoveným štadiónom a novým trávnikom

 
 
 
 
Hlavný tréner AS Trenčín Adrián Guľa nad hlavami hráčov pri oslave postupu do Corgoň ligy po skončení zápasu 26. kola futbalovej I. ligy medzi AS Trenčín - FK Púchov. Trenčín, 23. apríl 2011.

Tréner Guľa ostáva na lavičke

Adrián Guľa bude sedieť na lavičke AS Trenčín aj po návrate tímu do najvyššej súťaže. Klub si uplatnil opciu na ďalšie dvojročné pôsobenie úspešného trénera prvého mužstva a zostávajú aj asistenti Marián Zimen a Roman Hodál.

"Nemali sme žiadny dôvod na zmenu. Predlženie zmluvy bolo pre nás  formalitou, keďže išlo o uplatnenie opcie. Tréner Guľa nás nielen výsledkami, ale aj svojou prácou, prístupom a progresom presvedčil už dávnejšie. Ani náhodou sme neuvažovali o prípadnej výmene. Myslíme si, že zďaleka neodovzdal mužstvu všetko, čo mu môže dať. Preto sme sa rozhodli pokračovať v spolupráci. Veríme, že jeho progres sa bude v Corgoň lige vyvíjať rovnako ako I. lige. Realizačný tím prvého mužstva navyše rozširujeme o dvoch špecialistov. Jeden bude mať na starosti tréningové a zápasové analýzy a druhý regeneráciu," povedal generálny manažér Róbert Rybníček.

Tréner Guľa prišiel pod Čákov hrad pred štartom ročníka 2009/2010 v pozícii asistenta trénera Vladimíra Koníka. Tri kolá pred koncom jesennej časti ho vymenil v pozícii hlavného trénera. Odvtedy AS odohralo 48 ligových stretnutí, z ktorých 32 vyhralo, 9 remizovali a 7 prehralo. Zásadný obrat však nastal najmä v podobe hernej tváre tímu.

"Je to fantastická správa pre mňa. Som rád, že môžeme pokračovať pri tomto mužstve a v tomto klube. Sme na začiatku určitého procesu a aj náš realizačný tím môže prispieť k jeho budovaniu. Je to veľká výzva. Ideme ďalej a budeme bojovať," povedal Adrián Guľa a dodal: "Corgoň liga je najvyššia úroveň u nás. Zažil som ju ako hráč a teším na ňu ako tréner."

Corgoň liga sa bude hrať na Sihoti

Nováčik privíta najvyššiu súťaž na futbalovom štadióne priamo pod majestátnym hradom Matúša Čáka. "Podarilo sa nám dať dokopy dostatok financií, aby sme dali náš futbalový štadión do požadovaného stavu," potvrdil informáciu generálny manažér klubu Róbert Rybníček. "S prácami priamo na štadióne začneme počas prvých júnových dní. Som presvedčený, že všetko načas stihneme. Prípravy celého projektu totiž trvajú už nejaký ten mesiac. Okrem snahy získať dostatočný finančný balík potrebný na rekonštrukciu, sme dávali dokopy nevyhnutné podklady a dokumenty v spolupráci s Mestom Trenčín, Slovenským futbalovým zväzom a Úniou ligových klubov. Veľmi sa tešíme, že štadión dostane aspoň čiastočne nový šat," pokračoval generálny manažér klubu.

Odhadovaná investícia klubu sa pohybuje vo výške 300 000 eur. Pripravená je inštalácia kamerového systému, položenie novej umelej trávnatej plochy spĺňajúcej najprísnejšie kritériá, novú tvár dostane fasáda hlavnej budovy a rekonštrukcia čaká dnešné státie oproti hlavnej tribúne. "V prvom rade chceme poďakovať všetkým partnerom, ktorí nám pomáhajú udržať futbal v Trenčíne," povedal Róbert Rybníček a dodal: "Naše kroky viedli k umožneniu hrať ligové stretnutia v domovskom stánku. Mali sme pripravenú aj inú alternatívu, ale prioritou sa s pribúdajúcim časom stával jednoznačne Trenčín. Plánujeme urobiť iba najdôležitejšie veci. Uvedomujeme si, že každá investícia vložená do súčasného štadióna je neefektívna. Napriek objektívnym komplikáciám sme si nevedeli predstaviť, že naše mesto a našich fanúšikov pripravíme o najvyššiu súťaž."

Kubík prestupuje do ruského klubu Kubaň Krasnodar

František Kubík podpísal štvorročnú zmluvu s nováčikom najvyššej ruskej súťaže FC Kubaň Krasnodar. Dvadsaťdvaročný rodák z Prievidze v nedávno skončenej sezóne hosťoval ako kmeňový hráč AS Trenčín v holandskom ADO Den Haag a v celkovo 31 súťažných zápasoch zaznamenal 9 gólov.

"O moje služby sa zaujímalo viacero klubov, no všetko bolo iba v hypotetickej rovine. Rusi prišli s konkrétnou ponukou pre mňa a pre AS Trenčín, preto sme sa dohodli," povedal František Kubík pre agentúru SITA a pokračoval: "Od prvého kontaktu do podpísania zmluvy ubehol asi mesiac. V tomto období som sledoval výsledky Kubaňu, na diaľku som sa oboznamoval s tímom. Ide o nováčika súťaže, ktorému momentálne patrí druhá priečka. Je to ambiciózne mužstvo, s viacerými cudzincami v kádri a rumunským trénerom Petrescom, ktorý bol výborným futbalistom. Je pre mňa dôležité, že práve on o mňa prejavil eminentný záujem. Pri prestupe mi pomohli aj predstavitelia AS, ktorí mali skúsenosti s odchodom Martina Škrtela do Ruska."

Talentovaný útočník či krídelník sa neobáva nového futbalového prostredia a nepredpokladá ani jazykovú bariéru. "Ruská liga ide čoraz viac dopredu, pôsobia tam veľmi kvalitní hráči. Mám za sebou prvú sezónu v zahraničí, ktorá mi vyšla nad očakávania a dúfam, že sa mi bude dariť aj v novom tíme. Myslím si, že ruský futbal by mi mal sedieť. Môj prvý cieľ však je presadiť sa do základnej zostavy a pravidelne hrávať. Čo sa týka bývania, už je to v štádiu riešenia, ale ešte to má čas. Teším sa, že so mnou v Krasnodare bude aj moja priateľka. V Haagu som mal jedného ruského spoluhráča, veľa som mu rozumel a čo-to som sa od neho aj naučil. Po anglicky viem, takže neočakávam žiadne problémy v tomto smere," uzavrel odchovanec prievidzského futbalu.

Transakciu potvrdil aj generálny manažér AS Róbert Rybníček. "Vnímali sme záujem aj iných tímov, ale napokon sme sa dohodli s Kubaňom Krasnodar, pretože predložil konkrétnu ponuku. Aj preto sme tento klub uprednostnili a nelicitovali s nikým ďalším. Myslím si, že prestup do tohto menej známeho, ale ambiciózneho klubu môže byť dôležitým krokom vpred v jeho ďalšej kariére. Ruská liga sa neustále zlepšuje, v krajine sa uskutočnia majstrovstvá sveta, ide o atraktívne prostredie. Rokovania boli korektné, ponuka bola pre klub finančne veľmi zaujímavá a myslím si, že aj hráčovi vytvoril Kubaň adekvátne podmienky," povedal Rybníček.

Vedenie klubu chce udržať káder pokope

Hlavnou ambíciou vedenia nováčika Corgoň ligy 2011/12 AS Trenčín je udržať káder pokope a byť vyrovnaným súperom ostatným účastníkom najvyššej slovenskej dlhodobej futbalovej súťaže. "Podarilo sa nám uskutočniť transfery Fanenda Adiho a Františka Kubíka (Metalurg Doneck, resp. Kubaň Krasnodar), a preto teraz nie sme v štádiu, v ktorom by sme museli uvažovať nad predajom našich opôr. Registrujeme však záujem o viacerých hráčov, uvidíme, ako to dopadne," povedal generálny manažér Trenčanov Róbert Rybníček pre agentúru SITA, no jedným dychom pokračoval: "Chceme si udržať mančaft, aby mal svoju kvalitu. Nechceme byť v lige iba do počtu."

Rybníček pripustil záujem o posilnenie sa na niektorých postoch: "Vieme si predstaviť doplnenie tíme v krídelných priestoroch, eventuálne v ofenzívne, ale je to otvorené. Bude to závislé aj od toho, kto odíde. V našom aktuálnom kádri je hráčska kvalita, chlapci sú dlhšie pokope, poznajú sa a sú zohratí. Záležitosť doplnenia mužstva nás nejakým významným spôsobom netlačí aj preto, že sme predĺžili zmluvy s viacerými hráčmi."