Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 18, 2013

Tréner Slovák: "Rozhodujúca bola jeseň a duel so Senicou"

BRATISLAVA (SITA) - ŠK Slovan Bratislava získal siedmy ligový titul v ére samostatnosti SR

 
 
 
 
Tréner ŠK Slovan Bratislava Samuel Slovák počas TB futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava pred jarnou časťou sezóny 2012/13. Bratislava, 27. február 2013.

Tréner čerstvého slovenského šampióna vo futbale ŠK Slovan Bratislava Samuel Slovák označil za kľúčové pri ceste za titulom dve časti sezóny. Podľa slov kouča "belasých" rozhodli o ich primáte jesenná časť Corgoň ligy, po ktorej mal Slovan na čele tabuľky šesťbodový náskok pred druhým FC ViOn Zlaté Moravce, a domáce víťazstvo Bratislavčanov 3:2 nad Seničanmi v rámci 28. kola najvyššej slovenskej súťaže. Slovan v spomenutom dueli odrazil nápor druhého tímu poradia v podaní mužstva zo Záhoria a upevnil si vedúcu pozíciu.

"V jesennej časti sme vykonali veľmi dobrú prácu. Nazbierali sme dostatočný počet bodov a na jar sme sa koncentrovali najmä na udržanie náskoku. Na jeseň všetky mužstvá vlastne absolvovali dve tretiny sezóny, a teda jej podstatnejšiu časť. Nasledovala kvalitná zimná príprava a potom ďalší zlomový úsek. Bol ním náš domáci zápas so Senicou koncom apríla, v ktorom sme naplnili majstrovské ambície a vyhrali sme ho 3:2," povedal v sobotu večer pre agentúru SITA 37-ročný kormidelník. Jeho zverenci sa tešia z rekordného siedmeho ligového primátu a dosiahli ho dve kolá pred koncom tohto ročníka. O celkovom prvenstve pre "belasých" sa rozhodlo bez nich. Slovanu pomohli hráči MFK Ružomberok sobotňajším víťazstvom v 31. kole CL nad FK Senica 3:1. Práve iba klub zo Záhoria mohol okrem bratislavského mužstva pomýšľať na titul. Bratislavčania odohrajú duel 31. kola dlhodobej súťaže až v nedeľu 19. mája od 14.00 h v Zlatých Moravciach. 

Slovan predtým nevyužil dve možnosti v predstihu rozhodnúť o zisku tohtosezónneho majstrovského titulu, "belasým" to vyšlo až do tretice. Pred 14 dňami podľahol v rámci 29. kola v Trenčíne domácemu AS 1:4, pred týždňom v sobotu 11. mája nezužitkoval ani druhú príležitosť: domáci nerozhodný výsledok 2:2 na Pasienkoch proti Ružomberku nestačil na celkové prvenstvo.

"Dnešný duel Senice v Ružomberku som síce pozorne nesledoval, ale mal som podrobné informácie o jeho priebehu. Naše mužstvo v sobotu absolvovalo klasický predzápasový tréning a normálne sme sa pripravovali na stretnutie v Zlatých Moravciach. V žiadnom prípade sme nepriali Senici, aby zakopla v Ružomberku, chceli sme si to uhrať sami. Samozrejme ma mrzí, že sa nám to nepodarilo minulý týždeň v domácich podmienkach. Pred belasým publikom by boli určite krásne oslavy. Žiaľ, aj to sa stáva. My sme ešte tri minúty pred koncom zápasu s Ružomberkom viedli, ale nevyhrali sme. Corgoň liga je však dlhodobá súťaž a my sme v nej dokázali nazbierať viac bodov ako konkurenti. Niekedy bol ten náš náskok aj na škodu, pretože hráči si ho uvedomovali a chýbala im tá zdravá motivácia súťažiť so súpermi," analyzoval končiacu sa sezónu bývalý reprezentant SR Samuel Slovák

Tím z Pasienkov získal v tejto sezóne double, keď v prvý májový deň triumfoval aj v domácom pohári - Slovnaft Cupe. Pre Slováka bola táto nesmierne úspešná sezóna prvá v úlohe klubového trénera a rozhodne mu nechýba motivácia do ďalšej práce. "My sme už pred začiatkom súťaže avizovali najvyššie ciele. Tie sme teraz splnili, ale práca sa pre nás nekončí. Úspechy sú zaväzujúce a ja chcem pokračovať v získavaní trofejí. Po prvé, do konca ligy nám zostáva odohrať ešte tri zápasy. Chceme ich absolvovať so cťou, tak, ako sa na Slovan patrí. Budeme hrať v predkole Ligy majstrov, takže už treba myslieť na doplnenie kádra, aby sme utvorili dostatočnú konkurenciu v mužstve. No a v neposlednom rade je potrebné zdokonaľovať sa. Vždy sa dajú veci robiť lepšie a to je aj moja filozofia. Nielen ja, ale aj hráči, funkcionári, všetci musíme drieť ešte viac ako doteraz. Dá sa povedať, že ziskom titulu sa nám začína nová práca," uzavrel bývalý hráč Nitry, Slovana Bratislava, španielskeho Tenerife, českého Liberca a nemeckého Norimbergu Samuel Slovák