Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 17, 2011

Trousil a Polách prvými posilami MFK Dubnica

DUBNICA (SITA) - Peter Gergely: "Kluby sú v podstate na ich príchode k nám už prakticky dohodnuté. Do úspešného konca je potrebné ešte dotiahnuť niektoré detaily a zmluvy o polročnom hosťovaní oboch hráčov môžeme v najbližších dňoch podpísať."

 
 
 
 
Peter Gergelyl (napravo) - tréner Dubnice pred futbalovým zápasom počas zápasu 31. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Dubnica nad Váhom - MŠK Žilina. Dubnica nad Váhom, 5.máj 2010. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

Kmeňoví hráči FC Zbrojovka Brno Jan Trousil a Tomáš Polách, s ktorými hlavný tréner Zbrojovky Karel Večeřa už pre jarnú časť Gambrinus ligy neráta, sú prvými posilami aktuálne posledného tímu Corgoň ligy MFK Dubnica. Príchodu oboch futbalistov na Považie predchádzalo krátke zapojenie sa do zimnej prípravy pod vedením hlavného trénera Dubnice Petra Gergelyho.


„Obaja sú skúsení futbalisti, takže skúšať ich nepotrebujeme. Navyše Polách už u nás v minulosti pôsobil. Veľmi dobre vieme, čo dokážu na ihrisku. Dohodli sme sa na polročnom hosťovaní bez opcie, pretože ich ďalšie pôsobenie u nás bude závisieť od toho, či sa v Corgoň lige zachránime, alebo nie," povedal v pondelok pre agentúru SITA predseda predstavenstva, športový riaditeľ a hlavný tréner MFK Dubnica v jednej osobe Peter Gergely.

Dlhoročný funkcionár považského corgoňligového tímu tiež prezradil, že okrem angažovania 34-ročného obrancu Jana Trousila (216 duelov v Gambrinus lige a 14 gólov) a o rok mladšieho stredopoliara Tomáša Polácha (183 zápasov/19 gólov) v týchto dňoch intenzívne hľadajú jedného kvalitného útočníka a pracujú tiež na príchode krajného obrancu, ktorý by pomohol vystužiť dubnickú defenzívu.


"Keďže rokovanie s možnými adeptmi na tieto dva - pre nás veľmi dôležité - posty sú iba v začiatkoch, mená zatiaľ nezverejníme, aby nás niekto nepredbehol s lukratívnejšou ponukou. Uvedomujeme si, že všetko je aj vec financií, preto sme v otázkach posilnenia nášho kádra opatrnejší ako v minulosti. Momentálne nám ide o veľa - a zároveň veľa vecí v našom klube je závislých na tom, či Corgoň ligu v jarnej časti Corgoň ligy udržíme, alebo nie,“ dodal Peter Gergely.

MFK Dubnica na 12. mieste Corgoň ligy má po 18 dueloch jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže 2010/2011 na konte 15 bodov za štyri víťazstvá, tri remízy a jedenásť prehier. Skóre Dubničanov je pasívne 13:35 a v tabuľke pravdy majú manko až 12 bodov, čiže o dva viac ako dvojica "východniarov" v tabuľke pred nimi: 1. FC Tatran Prešov na 11. mieste a MFK Košice na 10. priečke. MFK Ružomberok na 9. pozícii má pred tímom z Považia náskok 5 bodov (Liptáci v tabuľke pravdy majú -7 bodov) a ôsma Nitra dokonca sedem bodov, siedma Dunajská Streda a šieste Zlaté Moravce až deväť bodov, pričom oba tieto tímy majú v tabuľke pravdy mínusovú bilanciu (obaja -3 body).