Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 29, 2012

ÚLK verí, že Corgoň liga začne 3. marca

BRATISLAVA (SFZ) - Z tlačovej besedy predstaviteľov Únie ligových klubov pre začiatkom jar

 
 
 
 
Prezident ÚLK Dušan Tittel počas tlačovej konferencie Únie ligových klubov pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy a 2. ligy sezóny 2011/2012. Bratislava, 29. február 2012.

Predstavitelia Únie ligových klubov (ÚLK), riadiaceho orgánu dvoch najvyšších súťaží (Corgoň ligy a 2. ligy), sa na tlačovej konferencii zhodli, že odloženie prvého jarného kola sezóny 2011/2012 pre nevyhovujúce poveternostné podmienky bolo správnym krokom. Ako je známe, 19. kolo CL sa malo uskutočniť v posledný februárový víkend, 2. liga mala 19. kolom začať o týždeň neskôr. Corgoň liga sa napokon začne v sobotu 3. marca, druhá najvyššia národná dlhodobá súťaž 10. marca.

"Bohužiaľ, počasie v mesiaci február nebolo ideálne, preto sme museli odložiť prvé jarné kolo Corgoň ligy a 2. ligy. Verím, že terény pre päť sobotňajších zápasov budú v poriadku. Sme optimistami, čo sa týka všetkých štadiónov," povedal prezident ÚLK Dušan Tittel a pokračoval: "Rozhodnutie výkonného výboru ÚLK o preložení prvého jarného kola bolo jednoznačne správnym krokom, pretože zdravie hráčov a komfort divákov sú pre nás prvoradé. Ak by sa hralo, zrejme by tiež vznikli zbytočné vysoké materiálne škody. Nemá zmysel hrať za každú cenu."

Riaditeľ ÚLK pre Corgoň ligu Dušan Huňady uviedol: "Prípravy na jarnú časť Corgoň ligy prebiehajú už od januára, kluby mali povinnosti ako nahlásenie termínov zápasov, rizikových zápasov, súpisiek a ďalšie náležitosti. Kluby takisto museli mať zaplatené úhrady za rozhodcov a delegátov." Pokiaľ ide o plnenie formálnych predpokladov, MFK Košice mal z minulosti neuhradené finančné pohľadávky, klub sa však so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) dohodol na splátkovom kalendári. Všetky záväzky k riadiacim orgánom si splnil aj FK DAC 1904 Dunajská Streda. "Hráči by sa v prípade nevyplatených miezd mali obrátiť na rozhodcovský súd v rámci SFZ," nechal sa počuť Tittel.

Devätnáste kolo Corgoň ligy sa uskutoční v náhradnom termíne 27. marca, 19. kolo II. ligy je na programe 4. apríla. Ako informoval Dušan Huňady, úmyslom pri hľadaní nového termínu bolo vyhnúť sa pracovným dňom, pretože divácka návšteva by bola ešte slabšia ako cez víkend.

Riaditeľ ÚLK pre II. ligu Dušan Keketi povedal, že s výnimkou Ružomberka, ktorý už vopred disponoval povolením odohrať zápas na pôde súpera, sa všetky kluby, ktoré by museli odohrať prvé jarné kolo na prírodnej tráve, vyjadrili v tom zmysle, že podmienky nie sú vyhovujúce. Z dvanástich účastníkov II. ligy splnilo podmienky 10 klubov, k 27. marcu nemali FC Petržalka a MFK Dolný Kubín vyrovnané záväzky k SFZ. Ak však dodatočne vyrovnajú svoje záväzky, bude im potvrdená súpiska. "Situácia v Petržalke nás mrzí, pretože tento klub ešte nedávno robil Slovensku dobré meno v pohárovej Európe. Veríme, že sa vzniknuté problémy podarí vyriešiť, napríklad aj z prostriedkov zinkasovaných za predaj hráčov," doplnil Dušan Tittel.