Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 13, 2011

Útočníka MFK Košice Pavla Jurča čaká operácia, jar si nezahrá

KOŠICE (SITA) - "Podľa vyjadrenia lekárov ma čaká päť- až osemmesačná prestávka. Na jar si teda určite nezahrám"

 
 
 
 
Pavol Jurčo z MFK Košice (vľavo) bránený Patrikom Pavlendom z FC Vion Zlaté Moravce (vpravo) počas 10. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - MFK Košice. Zlaté Moravce, 26. september 2010. Foto: SITA/Martin Havran

Pavol Jurčo bude corgoňligovému tímu MFK Košice chýbať v jarnej časti najvyššej súťaže 2010/2011. Dôvodom je vážne zranenie, ktoré onedlho 25-ročný útočník (nar. 12. 2. 1986) utrpel na umelej tráve v Bardejove v utorkovom prípravnom stretnutí proti českému druholigovému tímu Fotbal Třinec (výsledok z pohľadu MFK 1:5, pozn.). Jurčo pritom nastúpil iba v druhom polčase a už po pätnástich minútach svojho pobytu na trávniku sa musel porúčať z ihriska.


"Ani sa poriadne na celú situáciu nepamätám. Viem len, že som celou váhou stál na pravej nohe a práve vtedy mi protihráč svojím kolenom trafil to moje. Podvrtol som si koleno a hneď som vedel, že je zle. Nemyslím si, že išlo o úmysel. Jednoducho, tak sa to stalo," citovala internetová stránka www.mfkkosice.sk slová Pavla Jurča. 


Vysokého zakončovateľa odviezli hneď do prešovskej nemocnice, kde na neho čakalo vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Diagnóza nikoho nepotešila, ale bohužiaľ potvrdila prvotnú prognózu lekárov. V Jurčovom prípade ide o roztrhnutie predného skríženého väzu, ktorý je hlavným stabilizátorom kolena pri rotáciach. Odchovanec Spišskej Novej Vsi sa musí podrobiť operačnému zákroku.

"Podľa vyjadrenia lekárov ma čaká päť- až osemmesačná prestávka. Na jar si teda určite nezahrám," dodal bývalý slovenský reprezentant do 21 rokov Pavol Jurčo, ktorý v doterajšej kariére pôsobil aj v Ružomberku, Prešove, Ličartovciach i rakúskom klube SV Horn.