Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 24, 2011

V Košiciach chcú nadviazať na úspešný záver jesene

KOŠICE (SITA) - Tlačová beseda MFK Košice pred jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011

 
 
 
 
Zástupcovia MFK Košice na tlačovej besede pred jarnou časťou Corgoň ligy. Zľava: kapitán Peter Šinglár, Jaroslav Kolbas, tréner Štefan Tarkovič a vedúci mužstva Ivan Kozák. 24. februára 2011, Košice.

Vyše dve tretiny jesennej časti Corgoň ligy 2010/2011 vyzerala pozícia futbalistov MFK Košice v tabuľke beznádejne. Veď za 13 kôl nazbierali biednych šesť bodov. Finiš však mali parádny, v zostávajúcich piatich kolách získali 11 bodov a prezimovali na treťom mieste od konca. A práve na koniec jesene by "žlto-modrí" chceli nadviazať i na jar.

"Naším cieľom je skončiť minimálne na súčasnom mieste, prípadne lepšom. Kvalitatívne máme na to, aby sme sa zlepšovali," povedal športový riaditeľ a zároveň hlavný tréner "východniarov" Štefan Tarkovič.

V Košiciach prešli na úspornejší režim, aj preto sa príprava odvíjala takmer výlučne v domácich podmienkach, keď absolvovali len krátky minikemp v Budapešti. "Vypadli sme z Košíc a pomohlo nám to. Verím, že prípravu pretavíme na ihrisku do dobrých výsledkov a súčasné umiestnenie nielen udržíme, ale ho aj vylepšíme,“ zastrájal sa kapitán mužstva Peter Šinglár, ktorý však pre trest bude chýbať v jarnej ouvertúre v Dubnici.

Oproti jesene došlo v kádri iba k minimálnym zmenám. Keďže kanonier Ján Novák pre zranenie v tejto sezóne neodohral ani jeden zápas, jeho hosťovanie do francúzskeho FC Tours by Košičania nemali veľmi pocítiť. Podobné je to aj v prípade Filipa Serečina, ktorý hosťoval v Michalovciach a teraz je na Zemplíne už na prestup. Spolu s ním odišiel do tohto klubu na hosťovanie tretí brankár MFK Jozef Brudňák. Jediným citeľným odchodom je prestup srbského stredopoliara Marka Milinkoviča do bratislavského Slovana. Košičania za tieto odchody zinkasovali 440 000 eur, čo je cenný prínos do vyprahnutej pokladnice. Pre vážne zranenie kolena však kormidelník MFK nemôže rátať ani s Pavlom Jurčom a taktiež Petrom Gálom-Andrezlym. Ten je po plastike slabín, no v priebehu sezóny by ešte mohol mužstvu pomôcť. „Rozpočet je do leta vykrytý, takže sezóna je na sto percent zabezpečená,“ dodal Štefan Tarkovič.

Do kádra pribudla jediná posila - Róbert Ujčík. Bývalý mládežnícky reprezentant, ktorý tri roky pôsobil v akadémii anglického Derby County, by mal posilniť útok MFK. "Finalizujeme jeho zmluvu. Robo by mal byť naším hráčom na 2,5 roka,“ poznamenal Štefan Tarkovič. Do A-mužstva prišli ešte dvaja noví hráči, no v tomto prípade ide skôr o presuny – z rezervy prišiel Digoň a z dorastu Kubík. MFK odohral v príprave 12 zápasov s bilanciou 7-1-4. Najlepšími strelcami sa so šiestimi gólmi stal Škutka, o jeden presný zásah menej zaznamenal Pačinda.

 

Káder MFK Košice pre jarnú časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

Brankári:

Darko Tofiloski, Róland Repiský, Miloje Prekovič

Obrancovia:

Ivan Djokovič, Róbert Cicman, Matúš Čonka, Timon Dobias, Mikuláš Tóth, Martin Juhar, Peter Šinglár, Jaroslav Kolbas

Stredopoliari:

Miroslav Viazanko, Kamil Karaš, Jozef Skvašík, Juraj Hovančík, Peter Gál-Andrezly, Kamil Kuzma, Uroš Matič

Útočníci:

Pavol Jurčo, Matúš Digoň, Erik Pačinda, Dávid Škutka, Tomáš Kubík, Róbert Ujčík

Realizačný tím:

tréner: Štefan Tarkovič

asistenti trénera: Richard Höger, Jozef Móder, Ladislav Šimčo

tréner brankárov: Stanislav Seman

kondičný tréner: Rastislav Švický

vedúci mužstva: Ivan Kozák