Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 15, 2010

V Nitre hlavný tréner do konca týždňa, adeptom aj Vrabec

NITRA (SITA) - Marián Valenta (člen predstavenstva FC Nitra): "Do Vianoc túto situáciu určite vyriešime. Myslím si, že definitíva ohľadom trénera by mohla padnúť ešte skôr, a to do konca tohto týždňa."

 
 
 
 
Juraj Tomášek z FC Vion Zlaté Moravce (vľavo) v súboji s Martinom Tóthom z FC Nitra (vpravo) počas zápasu 18. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce a FC Nitra. Zlaté Moravce, 27. november 2010. Foto: SITA/Martin Havran

Vedenie corgoňligového klubu FC Nitra ešte nerozhodlo, kto povedie mužstvo v jarnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2010/2011. "Do Vianoc túto situáciu určite vyriešime. Myslím si, že definitíva ohľadom trénera by mohla padnúť ešte skôr, a to do konca tohto týždňa," informoval v stredu popoludní agentúru SITA člen predstavenstva nitrianskeho klubu Marián Valenta.

Už dávnejšie je isté, že doterajší hlavný kouč Ivan Galád, s ktorým sa funkcionári spod Zobora dohodli, že si od 24. novembra bude čerpať dovolenku, nebude na jar šéfom realizačného tímu. V jesennej derniére sedel na lavičke Nitry asistent trénera Ivan Vrabec a tento dočasne poverený hlavný kouč dokázal zvíťaziť so svojimi zverencami na pôde Zlatých Moraviec 2:1. "Nechceme nič šiť horúcou ihlou, na predstavenstve sme sa však začiatkom tohto týždňa zaoberali našou situáciou. Prezradím, že existujú viaceré alternatívy, jednou z nich je stále aj zotrvanie pána Vrabca vo funkcii. V hre boli i zostali aj kandidáti z Česka," doplnil M. Valenta.

Futbalistom Nitry patrí po jesennej časti Corgoň ligy s 22 bodmi 8. miesto v tabuľke (bilancia po 18 odohraných zápasoch: 6 - 4 - 8, skóre: 15:26, pozn.), na poslednú Dubnicu má klub spod Zobora sedembodový náskok.

Úvodný novoročný zraz je naplánovaný na 7. januára 2011.