Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 23, 2011

V Nitre pred jarnými odvetami bez veľkých zmien

NITRA (SITA) - Tlačová beseda FC Nitra pred jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011

 
 
 
 
Tréner FC Nitra (uprostred) Ivan Vrabec, kapitán mužstva (vľavo) Ivan Hodúr a generálny manažér klubu (vpravo) Jozef Petráni počas tlačovej konferencie FC Nitra pred začiatkom jarnej časti futbalovej Corgoň ligy 2010/11. Nitra, 23. február 2011.

V klube najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Nitra, ktorému po jesenných 18 odohraných kolách patrí v konkurencii tucta tímov s 22 bodmi momentálne 8. miesto v corgoňligovej tabuľke, neprišlo počas zimnej prestávky k mimoriadne veľkým zmenám. Tá najväčšia sa udiala na lavičke na pozícii hlavného trénera.

"Kormidla v našom tíme sa ujal Ivan Vrabec, keď vystriedal už v záverečnom 18. kole jesennej časti jesene Ivana Galáda," informoval na tlačovej besede v priestoroch tlačového strediska štadióna pred víkendovým začiatkom jarnej časti Corgoň ligy 2010/2011 generálny manažér nitrianskeho klubu Jozef Petráni a pokračoval na tému menoslovu realizačného tímu: "Na poste asistentov trénera budú pôsobiť Roman Berta a Michal Kuruc, technickým vedúcim nášho mužstva sa stal Igor Demo." Cieľom FC Nitra je minimálne si udržať súčasné postavenie, v klube spod Zobora by sa však nenahnevali, keby sa mužstvu podarilo posunúť sa aj o nejakú priečku vyššie.

Pohľad z kabíny ponúkol kapitán mužstva, skúsený 31-ročný špílmacher Ivan Hodúr: "Sú tu výborní futbalisti. Na jar sa budeme snažiť podávať čo najlepšie výkony a keď sa k nám prikloní šťastie, mohli by sme skončiť vysoko v konečnom účtovaní."

Zástupcovia nitrianskeho tímu na tlačovej besede uviedli, že v hráčskom kádri nastali iba minimálne zmeny. Až na Róberta Valentu, ktorému sa skončilo hosťovanie zo Sparty Praha (jeho ďalším pôsobiskom by mal byť Zbrojovka Brno, pozn.), z kádra Nitry nikto neodišiel. V kolónke príchodov zarezonovalo tiež iba jedno meno - na jar by mal mužstvu výraznejšie pomôcť český legionár a bývalý mládežnícky reprezentant Vojtěch Schulmeister.

Počas zimnej prestávky absolvovali futbalisti Nitry sústredenie v Dolnom Kubíne. Zverenci Ivana Vrabca odohrali 8 prípravných stretnutí, z ktorých tri vyhrali, jeden remizovali a v štyroch stretnutiach ťahali za kratší koniec. Najlepším strelcom bol spomenutý nový muž v nitrianskom kádri Vojtěch Schulmeister so štyrmi úspešnými zásahmi, po tri góly dali Ivan Hodúr a Matúš Paukner. Generálku na jarnú časť Corgoň ligy absolvovali Nitrania uplynulú sobotu v Rakúsku a duel proti lídrovi tamojšej II. ligy FC Trenkwalder Admira sa skončil nerozhodne 1:1 (0:1). Za tím spod Zobora vyrovnával po zmene strán z jedenástky kanonier Róbert Rák, ktorý bol koncom januára na skúške v rumunskom tíme Astra Ploješť.

"Myslím si, že sme mali v prípravných stretnutiach silných protivníkov, ktorým sme boli vyrovnanými súpermi," skonštatoval hlavný tréner Ivan Vrabec a na margo účinkovania v jarnej časti Corgoň ligy doplnil: "Pôjdeme určite od zápasu k zápasu. Radi by sme sa posunuli v tabuľke vyššie. Predovšetkým však chceme pritiahnuť divákov a dosiahnuť, aby si vážili hráčov. Naším cieľom je dosiahnuť, aby ľudia radi chodili na štadión pozerať sa na dobré výkony tímu. Mužstvo, ktoré bude hrať ofenzívne a vytvorí si veľa šancí, sa bude páčiť. Možno sa to spočiatku nevydarí, no určite sa o to budeme snažiť."

 

Káder FC Nitra pre jarnú časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

Brankári:

Lukáš Hroššo, Martin Chudý, Matej Kopecký

Obrancovia:

Petr Kaspřák, Marián Kolmokov, Igor Kotora, Martin Tóth, Ján Harbuľák, Michal Áč, Lukáš Štetina

Stredopoliari:

Ivan Hodúr, Miloš Šimončič, Lukáš Zelenický, Matej Král, Ľuboš Kolár, Róbert Glenda, Andrej Ivančík

Útočníci:

Vojtěch Schulmeister, Roman Sloboda, Matúš Paukner, Róbert Rák, Matúš Mikuš

Realizačný tím:

Tréner: Ivan Vrabec

Asistenti trénera: Roman Berta, Michal Kuruc

Tréner brankárov: Igor Mesároš

Vedúci mužstva: Igor Demo

Masér: Ladislav Pokorný