Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 4, 2012

V Senci vyhodnotia uplynulú a odštartujú novú sezónu Corgoň ligy

SENEC (ÚLK/SITA) - V hoteli Senec vyhlásia najlepšiu jedenástku, najlepšieho hráča, strelca, trénera a objav sezóny 2011/2012

 
 
 
 

Predstavitelia Únie ligových klubov (ÚLK), riadiaceho orgánu dvoch najvyšších slovenských futbalových súťaží, organizujú v spolupráci s marketingovým partnerom UFA Sports Slovakia a partnermi Corgoň ligy a podujatia slávnostné otvorenie novej sezóny futbalovej Corgoň ligy 2012/2013. Na galavečere, ktorý sa uskutoční v piatok 6. júla od 19:30 v hoteli Senec pri Slnečných jazerách, chcú však dať organizátori aj slávnostnú bodku za uplynulým ročníkom najvyššej domácej súťaže 2011/2012.

V Senci na spomenutom piatkovom podujatí vyhlásia Jedenástku Corgoň ligy 2011/2012, ďalej najlepšieho hráča v minulom corgoňligovom ročníku, najlepšieho trénera ako aj objav uplynulej sezóny. Laureáti, ktorých dekorujú, vyšli z hlasovania kormidelníkov corgoňligových mužstiev, trénerov reprezentácie a futbalových funkcionárov.

"Počas galavečera odovzdajú aj špeciálnu cenu pre fankluby, ktorú prináša hlavný partner Corgoň ligy, spoločnosť Heineken Slovensko. Túto cenu udelia za špeciálne fanúšikovské projekty v najvyššej futbalovej súťaži," uvádza sa v tlačovej správe Únie ligových klubov.

Prvenstvo v kategórií Najlepší ligový tréner získal za súťažný ročník 2010/2011 kouč Senice Stanislav Griga, v súčasnosti už reprezentačný kormidelník A-tímu Slovenska. Objavom sezóny sa stal v sezóne 2010/2011 obranca Slovana Bratislava Lukáš Pauschek a za najlepšieho hráča Corgoň ligy vyhlásili jeho klubového spoluhráča Filipa Šeba (ten bol s 22 gólmi aj najlepším kanonierom v ročníku 2010/2011).

Jedenástka Corgoň ligy 2010/2011:
Petr Bolek (FK Senica, 6 hlasov) - Lukáš Pauschek (ŠK Slovan Bratislava, 7 hlasov), Martin Dobrotka (ŠK Slovan Bratislava, 11 hlasov), Mário Pečalka (MŠK Žilina - Hapoel Tel Aviv/Izr., 8 hlasov), Filip Lukšík (FK Senica, 18 hlasov) - Karim Guédé (ŠK Slovan Bratislava, 15 hlasov) - Marko Milinkovič (MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava, 12 hlasov), Róbert Jež (MŠK Žilina - Górnik Zabrze/Poľ., 13 hlasov), Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava, 17 hlasov) - Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava, 20 hlasov), Ondřej Smetana (FK Senica, 16 hlasov)