Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 12, 2011

V Trenčíne sa tešia na najvyššiu súťaž

BRATISLAVA (SITA) - Z tlačovej besedy futbalového klubu AS Trenčín pred novou sezónou 2011/2012

 
 
 
 
Sprava: Kapitán AS Trenčín Martin Ševela, tréner Adrián Guľa, generálny manažér Róbert Rybníček, člen predstavenstva Aegon Branislav Buštík a marketingový manažér AS Trenčín Igor Schlesinger na tlačovej besede futbalového klubu AS Trenčín pred štartom nového súťažného ročníka Corgoň Ligy 2011/2012. Bratislava, 12. júl 2011.

Futbalisti staronového účastníka Corgoň ligy AS Trenčín zažili počas uplynulých štyroch týždňov obdobie, ktoré bolo pre väčšinu z nich novinkou. Pod vedením hlavného trénera Adriána Guľu sa totiž pripravovali na súťaž, po ktorej veľmi túžili, na ktorú sa tešili. Na stretnutí s novinármi to uviedol prvý muž realizačného tímu AS Trenčín, ktorý je spolu s najbližšími spolupracovníkmi prichystaný energiu, skúsenosti a vedomosti dať do služieb aktuálneho zamestnávateľa. Všetku energiu chcú obetovať tomu, aby hral Trenčín v Corgoň lige dôstojnú úlohu a nebol v nej iba do počtu.

"Práve pre náročnosť súťaže, ktorá nás teraz čaká, sme zvolili duely so silnejšími súpermi, medzi ktorými nechýbali ani mužstvá českej Gambrinus ligy," skonštatoval 36-ročný rodák z Novák Adrián Guľa a pokračoval: "Spomenutá konfrontácia s tými najsilnejšími súpermi bola veľmi dobrou vecou. Meranie síl s českými protivníkmi ako boli Hradec Králové (4:0), Sigma Olomouc (6:0), respektíve Baník Ostrava (0:3) alebo 1. FC Slovácko (1:4) nám jasne ukázalo nie iba veci, na ktorých môžeme v budúcnosti v Corgoň lige stavať, ale tiež odhalila aj naše nedostatky, na ktorých musíme počas nadchádzajúcej sezóny ešte intenzívne pracovať." Trenčania pod jeho vedením odohrali v rámci letnej prípravy spolu šesť stretnutí s vyrovnanou bilanciou (3 víťazstvá - 3 prehry, skóre 14:10), najlepším strelcom bol argentínsky kanonier David Depetris so 6 úspešnými zásahmi.

Odchovanec Interu Bratislava a kapitán AS Trenčín Martin Ševela, ktorý v minulosti strávil rok a pol aj v belasom drese Slovana, je veľmi rád, že v pokročilom futbalovom veku sa vracia do najvyššej slovenskej súťaže. "Som šťastný, že som späť v Corgoň lige a ešte na ´staré kolená´ budem hrať s aktuálne najlepšími slovenskými mužstvami. Nemám rád, keď niekto delí mužstvo na starých a mladých. To je také umelé delenie. V prvom rade sme jeden tím, v ktorom útočníci nemôžu existovať bez podpory obrany a obrana nemôže byť úspešná bez pomoci hráčov zo stredu poľa a útoku," reagoval Martin Ševela na otázku, ako v kabíne Trenčína spolunažívajú skúsení hráči s futbalistami, ktorí v Corgoň lige budú v piatok 15. júla 2011 v súboji s majstrovským Slovanom Bratislava iba debutovať.

"Nemám konkrétnu gólovú métu, ktorú by som chcel pokoriť. Trúfam si dať aspoň jeden v každom zápase," skonštatoval kanonier David Depetris. "Nijaká zo súperových obrán mi nenaháňa strach. Prechod do vyššej súťaže bude viditeľný, liga je silnejšia, a preto očakávam náročné zápasy. Rešpektujem všetkých súperových hráčov a verím, že budú aj oni mňa a zvedieme férové súboje." Obávaného strelca by potešil gól už v premiérovom corgoňligovom súboji v piatok 15. júla na ihrisku majstrovského Slovana Bratislava. "Bolo by pekné skórovať hneď v úvode, ale nie je to len o mne. Ak bude kvalitne pracovať celý tím, môžeme v Bratislave uhrať dobrý výsledok," predpokladá Agrentínčan s talianskym pasom, ktorý v piatok vybehne na trávnik aj proti Filipovi Šebovi, s 22 gólmi najlepšiemu strelcovi uplynulého ročníka Corgoň ligy. "Osobne sa nepoznáme, ide však o veľmi dobrého strelca s čuchom na góly," pridal Depetris, o ktorého mal mať po skončení uplynulej sezóny záujem práve bratislavský Slovan. "Kluby možno áno, ale ja som s nikým o takejto možnosti nerokoval. Viem si však predstaviť, že by som nastupoval po boku Filipa Šeba. Veď obaja sme kanonieri, tak prečo nie," odpovedal s úsmevom na špekuláciu dobre naladený David Alberto Depetris.

Prvý muž realizačného tímu AS Trenčín A. Guľa sa nevyhol na utorkovej tlačovej besede ani otázke, či je spokojný so zložením súčasného kádra, resp. či v kabíne očakával aj nejaké výraznejšie posily. "V prvom rade musím povedať, že sme spokojní s tým, že mužstvo, ktoré s veľkým náskokom vyhralo druhú najvyššiu slovenskú súťaž, zostalo spolu. To bol náš hlavný cieľ, na ktorom sme sa hneď po úspešnej sezóne s vedením a manažmentom mužstva dohodli. Aby sme mohli úspešne pôsobiť v Corgoň lige, musíme ju hrať s futbalistami, ktorí boli spolu už dlhšie obdobie. Z mužstva zatiaľ nikto neodišiel a navyše prišli do neho hráči, ktorí môžu byť prínosom. Preto medzi príchody rátam aj účinkovanie Lestera Peltiera z Trinidadu a Tobaga, ktorý sa v našom drese predstavil už v závere minulej sezóny 2010/2011. Medzi príchody počítam aj návrat skúseného Vojtecha Horvátha, ktorý pre zranenie v uplynulej sezóne pol roka nehral. Teraz je už zdravotne fit a určite nám svojimi skúsenosťami v Corgoň lige pomôže," zdôraznil tréner AS Adrián Guľa.

Spokojnosť s návratom do Corgoň ligy neskrýval ani generálny manažér tímu Róbert Rybníček, ktorý postup medzi slovenskú futbalovú elitu označil za vyvrcholenie takmer štvorročného úsilia majoritných akcionárov klubu vrátiť futbalu v Trenčíne jeho niekdajšiu slávu. "Pre mňa osobne je tento moment veľmi emotívny a osobný. Keď sme pred takmer štyrmi rokmi prišli do trenčianskeho futbalu s cieľom vrátiť ho medzi tímy Corgoň ligy, mnohí nad našimi ambíciami neveriaco krútili hlavami a o našich zámeroch pochybovali. Teraz je to realita a Trenčín po postupe do najvyššej slovenskej súťaže je opäť v centre mediálneho záujmu. O Trenčíne sa opäť rozpráva, píše, čo je pozitívnym ovocím nášho niekoľkoročného úsilia," povedal Róbert Rybníček na tlačovej besede pred začiatkom nového ročníka Corgoň ligy.

"Nejdeme teraz tvrdiť, že ideme hrať o titul. Takýmito vyjadreniami sa nechceme verejne prezentovať. To by bolo prehnané a silácke. My ideme do súťaže s ambíciou byť úspešní v každom zápase, na ktorý nastúpime. Či sa nám to podarí, ukáže čas. Do konfrontácie s najlepšími mužstvami Slovenska nepôjdeme v porazeneckej nálade, ale ani s veľkými vyhláseniami. Chceme pokračovať v našom typickom hernom prejave a presadiť sa našimi vlastnými zbraňami, ktorými sme dokázali víťaziť nad súpermi v uplynulej sezóne," tvrdili zhodne tréner A. Guľa i kapitán Martin Ševela. Obaja sa tiež tešia na to, že debut v Corgoň lige si odkrútia na pôde najlepšieho slovenského mužstva, ktoré tesne pred súbojom s Trenčínom bude hrať úvodný zápas 2. predkola Ligy majstrov. "O takom vstupe do sezóny sníva každý tím. Všetci sa chcú stretnúť s top tímom najvyššej republikovej súťaže, nám sa to teraz v piatok splní. Čo viac si môžeme priať?" zdôraznil Adrián Guľa.

Generálnym partnerom staronového účastníka Corgoň ligy bude minimálne na štyri roky poisťovacia spoločnosť Aegon, s ktorou zástupcovia AS Trenčín podpísali zmluvu o partnerstve a spolupráci. Medzi zlatých partnerov patrí tiež firma Nike, ktorá zabezpečí technické vybavenie tímu AS Trenčín. Ševela a spol. budú v jej výrobkoch hrať majstrovské corgoňligové zápasy, do portfólia zlatých partnerov "guľovcov" patrí aj slovenský pivovar Urpiner a česká stávková kancelária Synot Tip. Aj vďaka ich pomoci sa vedeniu AS Trenčín darí naplniť plánovaný ročný rozpočet 1,9 milióna eur. Časť z neho (290 000 eur, pozn.) už odčerpala výmena umelého trávnika 3. generácie a modernizácia štadióna na Sihoti.

Káder AS Trenčín pre sezónu 2011/2012

brankári: Miloš Volešák, Igor Šemrinec, Matej Vozár

obrancovia: Martin Ševela, Peter Valla, Peter Čögley, Peter Kleščík, Boris Godál, Roland Szabó, Róbert Mazáň

stredopoliari: Lukáš Ďuriška, Aldo Báez, Jorge Salinas, Vojtech Horváth, Filip Hlohovský, Jakub Holúbek, Karol Mondek, Samuel Štefánik, Stanislav Lobotka, Peter Mazan, Lukáš Kyselica

útočníci: Tomáš Malec, David Depetris, Lester Peltier, Johan Peltier

Zmeny v kádri

príchody: Matej Vozár, Róbert Mazáň, Lukáš Kyselica (všetci z dorastu AS Trenčín), Johan Peltier (Trinidad a Tobago)

odchody: Tomáš Peciar, Milan Marušinec, Christian Santana (koniec kontraktu), Erik Feriančík (koniec kontraktu, štúdium), Patrik Mišák (hľadá si angažmán), František Kubík (návrat z hosťovania a prestup do FC Kubaň Krasnodar/Rus.)

Realizačný tím

Hlavný tréner: Adrián Guľa

Asistenti trénera: Marián Zimen, Ján Blaháč

Tréner brankárov: Roman Hodál

Lekár: MUDr. Jozef Takáč

Masér: Jozef Líška

Vedúci mužstva: Jozef Hollý