Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 13, 2012

V Žiline majú opäť najvyššie ciele

ŽILINA (SITA) - Karol Belaník (športový manažér MŠK Žilina): "Do novej sezóny vstupujeme s najvyššími ambíciami. Sledujeme konkurentov, chceme sa udržať na špičke a bojovať o titul, napredovať a víťaziť"

 
 
 
 
Majstrovský titul vo futbalovej Corgoň lige získali v sezóne 2011/2012 šiestykrát v ére samostatnosti SR hráči MŠK Žilina. Dunajská Streda, 20. máj 2012.

Úradujúci slovenský futbalový majster a víťaz Slovnaft Cupu (domáca pohárová súťaž) MŠK Žilina má za sebou najúspešnejšiu sezónu vo svojej histórii. Pred novým ligovým ročníkom jeho zástupcovia opäť potvrdili najvyššie ambície.

Prípravu začali "žlto-zelení" v domácich podmienkach. "Pokračovali sme hernou časťou v Rakúsku, kde sme odohrali tri kvalitné prípravné zápasy. Záverečnú časť prípravy sme opäť absolvovali pod Dubňom," informoval športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník. Po uplynulom ligovom ročníku neodišiel z kádra majstra ani jeden kľúčový hráč, dá sa povedať, že tím zostal pohromade. "Do novej sezóny vstupujeme s najvyššími ambíciami. Sledujeme konkurentov, chceme sa udržať na špičke a bojovať o titul, napredovať a víťaziť," pokračoval K. Belaník

Podľa slov holandského trénera MŠK Fransa Adelaara je veľmi ťažké získať double, ešte ťažšie však je obhájiť ho. "Musíme sa snažiť a pokúsiť sa o to," prezradil ambície 51-ročný žilinský kouč. 

Po piatkovej ouvertúre, domácom vystúpení proti nováčikovi z Myjavy, čaká na slovenského majstra jeden z vrcholov sezóny: prvý zápas druhého predkola Ligy majstrov proti izraelskému šampiónovi Hapoel Ironi Kirjat Šmona. Kapitán mužstva Miroslav Barčík skonštatoval, že v kabíne necítiť nervozitu, hráči sa skôr tešia na zápasový rytmus a chcú si takto nabitý program udržať čo najdlhšie. "V príprave sme sa snažili popracovať na nedostatkoch, ktoré nás trápili v minulej sezóne. Mužstvo zostalo pokope a to je dobre. Z hosťovaní sa vrátili mladí chlapci a zapadli do kolektívu. Až samotná sezóna však ukáže, ako sme na tom," doplnil skúsený 34-ročný stredopoliar.

Zatiaľ najvýraznejšou posilou v kádri MŠK Žilina je 26-ročný Bruno Guimaraes Pinho Azevedo s futbalovým menom Guima. Portugalský útočník podpísal pod Dubňom dvojročný kontrakt. V minulej sezóne pôsobil v druholigovom UD Oliveirense, v žilinskom tíme sa už zapojil aj do prípravných zápasov. "Je to dobrý útočník, ale ešte nie je v potrebnej fyzickej kondícii. Myslím si, že potrebuje tak tri týždne na to, aby bol stopercentne pripravený," zhodnotil tréner MŠK Frans Adelaar

Podľa Karola Belaníka je v Žiline stále otvorená otázka príchodu stopéra a stredového hráča. Žilinský kormidelník zatiaľ nemôže rátať so zranenými Ondrášom a Bellom. V utorok začal trénovať útočník Tomáš Majtán. Ďalší zakončovateľ Momodou Ceesay má problémy s kolenom. "Mimo hry je aj brankár Martin Krnáč, ktorý bol v minulej sezóne našou veľkou oporou. Musel podstúpiť operáciu ruky a potrebuje ešte štyri až päť týždňov na rehabilitáciu," doplnil Frans Adelaar. Holandský lodivod sa počas svojho pôsobenia pod Dubňom začína pomaly učiť aj po slovensky. Novinárov na tlačovej konferencii pozdravil "Dobrý deň", ovláda už aj niekoľko slovenských slov z futbalovej terminológie, napríklad: "Druhá strana", "Otoč" a ďalšie. Podľa jeho slov si krok za krokom osvojuje slovenský jazyk. 

Káder MŠK Žilina pre jesennú časť sezóny 2012/13

BRANKÁRI:  Martin Dúbravka, Martin Krnáč, Patrik Le Giang, Dominik Holec.  

OBRANCOVIA: Stanislav Angelovič, Vladimír Leitner, Ernest Mabouka, Jozef Piaček, Serge Akakpo, Ricardo Nunes, Ali Ceesay.

STREDOPOLIARI: Miroslav Barčík, Babatounde Issiaka Bello, Jean Deza, Roman Gergel, Viktor Pečovský, Róbert Pich, Peter Šulek, Milan Škriniar, Jakub Paur, Miroslav Káčer.

ÚTOČNÍCI: Momodou Ceesay, Tomáš Majtán, Jaroslav Mihálik, Ján Novák, Bruno Guimaraes Pinho Azevedo "Guima".

Zmeny v kádri

príchody: Bruno Guimaraes Pinho Azevedo "Guima" (Oliveirense UD), Jakub Paur (návrat z hosťovania v Zlatých Moravciach), Ali Ceesay, Patrik Le Giang (návrat z hosťovania v Michalovciach), Miroslav Káčer (z dorastu), Pavol Poliaček (Baník Ostrava - zranený).

odchody: Ivan Lietava (Vorskla Poltava), Michal Škvarka, Adam Žilák (obaja hosťovanie Zlaté Moravce), Prince Ofori (koniec zmluvy), Matej Rakovan (hosťovanie Karviná), Juraj Chupáč (hosťovanie MFK Košice), Michal Janec (pravdepodobne hosťovanie), David Střihavka (ukončenie zmluvy).

Realizačný tím

Športový manažér: Karol Belaník
Hlavný tréner:  Frans Adelaar  
Asistenti trénera: Štefan Tarkovič, Miroslav Nemec 
Tréner brankárov: Miroslav Seman  
Kondično-rehabilitačný tréner: Milan Ťapay 
Lekári: Juraj Popluhár, Jozef Hudcovský
Fyzioterapeut: Tomáš Lintner
Maséri: Peter Vojt, Jozef Hromka  
Technicko-organizačný pracovník: Marián Varga