Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 28, 2012

V Žiline majú zálusk na víťazstvo v lige aj v pohári

ŽILINA (SITA) - Z tlačovej besedy klubu MŠK Žilina pred začiatkom jarnej časti sezóny 2011/2012

 
 
 
 
Zľava hlavný tréner Ľuboš Nosický, kapitán Miroslav Barčík a športový manažér Karol Belaník na tlačovej besede futbalového klubu MŠK Žilina pred začiatkom jarnej časti sezóny 2011/12. Žilina, 27. február 2012.

V tíme jesenného lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže MŠK Žilina myslia pred začiatkom jarnej časti na najvyššie ciele. Platí to nielen pre Corgoň ligu, v ktorej majú "žlto-zelení" jednobodový náskok pred Slovanom Bratislava a Trnavou a o dva body viac ako má štvrtá Senica, ale aj pre domácu pohárovú súťaž Slovnaft Cup. "Nemôžeme si dať iný cieľ ako zostať na tej pozícii, kde sme teraz. Slovu titul sa nevyhýbame. Jar však môže priniesť aj určité nástrahy, lebo naši súperi sa tiež posilnili. Myslím si, že liga bude mať svoj náboj až do konca tohto ročníka," povedal na pondelkovej popoludňajšej tlačovej konferencii pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

Pod Dubňom chcú napredovať, hrať dobrý, atraktívny futbal a prilákať na tribúny divákov. "Z tohto pohľadu sme sa snažili doplniť káder. Prišli noví hráči na posty, ktoré sme chceli posilniť. Uvidíme, ako sa nám podarí začleniť ich do mužstva v ligových zápasoch," skonštatoval tréner Ľuboš Nosický. Žilinčania sa chcú opäť dostať do finále Slovnaft Cup-u. Potrebujú na to zvládnuť duely s Duklou Banská Bystrica, na ktoré sa budú zvlášť pripravovať.

Pokiaľ ide o hráčsky káder, medzi hlavné posily by mali v Žiline na jar patriť útočník Ján Novák, ktorý prestúpil z MFK Košice, ďalej portugalský ľavý obranca Ricardo Nuno dos Santos Nunes a stopér Serge Ogandon Akakpo z Toga, v ostatných zápasoch kapitán reprezentácie tejto africkej krajiny. "To, čo si od Nováka sľubujeme, v príprave aj ukazuje. Myslím si, že je pripravený na ligu. Nunes sa mi zdá veľmi zodpovedný v obrannej fáze, ale nie je mu cudzia ani podpora útoku. Jeho príchodom sa vyriešila aj jazyková bariéra. Jean Deza hovorí len po španielsky, Nunes hovorí portugalsky a dobre po anglicky," doplnil kouč MŠK Ľuboš Nosický. Pod Dubňom zapracovávajú do tímu aj vlastných odchovancov. Tréningy a prvé zápasy v A-mužstve MŠK Žilina majú za sebou dorastenci Milan Škriniar, Pavol Ilko a Jaroslav Mihalík. Keďže brankár Martin Dúbravka je zranený, jednotkou medzi žrďami bude na začiatku jarnej časti buď Martin Krnáč, ktorý už má skúsenosti z najvyššej súťaže, alebo Matej Rakovan.

Po analýze jesenných osemnástich odohraných kôl sa v Žiline rozhodli doplniť aj realizačný tím. Nosický je zároveň aj šéftrénerom mládeže, preto angažovali ako jeho asistenta do prvého mužstva MŠK Štefana Tarkoviča, na jeseň trénera Tatrana Prešov.

Počas zimnej prípravy absolvovali futbalisti MŠK Žilina vo februári 11-dňové herné sústredenie v Turecku, kde si zmerali sily s kvalitnými európskymi mužstvami ako Crvena zvezda Belehrad (Srb.), Tavrija Simferopoľ (Ukr.), CFR Kluž (Rum.) či FK Rostov (Rus.). Najviac gólov v zimnej príprave strelil Momodou Ceesay (7), po dva presné zásahy zaznamenali Tomáš Majtán, Ján Novák a Róbert Pich.

Káder MŠK Žilina pre jarnú časť sezóny 2011/2012

BRANKÁRI: Martin Dúbravka, Martin Krnáč, Matej Rakovan, František Plach

HRÁČI V POLI: Stanislav Angelovič, Miroslav Barčík, Babatounde Issiaka Bello, Momodou Ceesay, Jean Deza, Roman Gergel, Vladimír Leitner, Ernest Mabouka, Tomáš Majtán, Marcel Ondráš, Viktor Pečovský, Jozef Piaček, Róbert Pich, Prince Ofori, Peter Šulek, Adam Žilák, Milan Škriniar, Pavol Ilko, Jaroslav Mihalík, Serge Ogandon Akakpo, Ricardo Nuno dos Santos Nunes, Ján Novák

Zmeny v kádri

Príchody: Ján Novák (MFK Košice), Serge Ognadon Akakpo (NK Celje), Ricardo Nunes (Portimonense SC), Milan Škriniar, Pavol Ilko, Jaroslav Mihalík (všetci z dorastu MŠK Žilina)

Odchody: Patrik Mráz (Vroclav), Štefan Zošák, David Střihavka (obaja hosťovanie v 1. FC Tatran Prešov), Zdeno Štrba (bez angažmánu), Nemanja Zlatkovič (ukončenie zmluvy), Semir Kerla (ukončenie platnosti zmluvy), Dominik Fótyik, Michal Janec (obaja hosťovanie MFK Tatran Liptovský Mikuláš)

Realizačný tím MŠK Žilina

Športový manažér: Karol Belaník
Tréner: Ľuboš Nosický
Asistenti trénera: Štefan Tarkovič, Erich Cviertna
Tréner brankárov: Miroslav Seman
Kondično-rehabilitačný tréner: Milan Ťapay
Lekári: MUDr. Juraj Popluhár, MUDr. Jozef Hudcovský
Fyzioterapeut: Tomáš Lintner
Maséri: Peter Vojt, Jozef Hromka
Technický vedúci: Miroslav Nemec
Technicko-organizačný pracovník: Marián Varga