Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 9, 2012

VIDEO: Prezident ÚLK Dušan Tittel sa zúčastnil 6. workshopu licenčného systému

BRATISLAVA (SFZ) - Podľa prezidenta ÚLK treba tlačiť na kluby, aby rozumne hospodárili a zlepšiť podmienky pre fanúšikov i hráčov

 
 
 
 
Prezident ÚLK Dušan Tittel na 6. workshope klubového licenčného systému. Bratislava, 8. marca 2012.

Včera prebehol 6. workshop licenčného systému v City Hoteli Bratislava. Počas neho sme sa porozprávali s prezidentom Únie ligových klubov Dušanom Tittelom o novinkách i o jarnej časti najvyšších ligových súťaží.

Prehrať video

"Terény, ktoré boli vo februári, boli veľmi zlé, veľmi zmrznuté a snehové podmienky počas celého mesiaca nám nevyhovovali, aby sme odštartovali v tom termíne, ktorý sme si naplánovali," povedal k odloženiu prvých jarných kôl Dušan Tittel. Týždeň odkladu bolo z jeho pohľadu správne rozhodnutie. "Následné 20. kolo sa už hralo na dobrých terénoch, padli pekné góly, boli pekné zápasy. Myslím si, že sme ušetrili ihriská a predovšetkým sme neriskovali zdravie hráčov," dodal prezident ÚLK.

V súťažiach SFZ platí pravidlo, že každý klub Corgoň ligy musí byť licencovaný. "Podmienky sú veľmi tvrdé a na druhej strane nútia kluby, aby pracovali zodpovedne. Som rád, že aj licenčná komisia v spolupráci s klubmi vytvára ten tlak na kluby, aby sa snažili zlepšovať podmienky pre fanúšikov, pre hráčov, kabíny, infraštruktúru," povedal o licenčnom systéme Tittel. "Problémy, ktoré sú kluboch ekonomického charakteru, nedovoľujú väčší rozvoj," naznačil možné zprekážky a pridal príklad: "Ten tlak tu je na to, aby sa nám nestalo to, čo v Glasgow Rangers, že skončil s dlhmi viac ako 50 miliónov EUR."

Dušan Tittel ocenil pozíciu Koordinátora styku s fanúšikom, ktorý by mal zlepšiť komunikáciu medzi klubmi a fanúšikmi. "Iný je pohľad na klub zo strany fanúšika, iný od manažmentu klubov," povedal Tittel o dôvode vzniku tejto pozície. "Bolo by krátkozraké čakať, že keď urobíme túto funkciu, že hneď zajtra bude viac fanúšikov na štadióne. Som presvedčený, že kluby, ktoré už zaviedli túto funkciu koordinátora, majú lepší spôsob komunikácie. Verím, že keď vytvoríme pre fanúšikov lepšie podmienky a hra bude atraktívna, tak potom bude tých fanúšikov na štadióne ešte viac," uzavrel prezident ÚLK.