Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 17, 2015

VIDEO: Prioritami Skaličanov záchrana a dobudovanie štadióna

SKALICA (TASR) - Z tlačovej besedy MFK Skalica pred začiatkom sezóny 2015/2016

 
 
 
 
Manažér Roman Čavojský, člen predstavenstva MFK Pavel Vaško, predseda predstavenstva Peter Bartoš , člen predstavenstva Marek Gula, tréner Aleš Křeček, kapitán Pavol Majerník a hráč Peter Vaško počas tlačovej konferencie MFK Skalica pred začiatkom sezóny 2015/2016, 16. júla 2015 v Skalici.

Futbalisti MFK Skalica vo svojej nováčikovskej sezóne Fortuna ligy 2015/2016 nebudú chcieť byť iba do počtu. Základným cieľom Záhorákov je záchrana medzi elitou, tabuľkovo by sa radi umiestnili aspoň do ôsmeho miesta.

 

Skaličania, ktorí za tri roky vyskočili zo štvrtej do prvej ligy, odštartujú účinkovanie v najvyššej súťaži v sobotu 18. júla na ihrisku NTC Poprad proti Ružomberku. V 2. kole sa predstavia proti ďalšiemu nováčikovi z Michaloviec. Duel sa bude hrať v Senici, keďže skalický klub musí dorobiť záverečné úpravy na domovskom štadióne. "Chceme, aby štadión bol pripravený 8. augusta na domáci zápas s Podbrezovou. Bude mať dočasnú kapacitu 1500 divákov a samozrejme pracujeme na tom, aby sme ju navýšili. Uchádzame sa o dotáciu od vlády vo výške 750.000 eur, v prípade jej získania vedenie mesta Skalica prisľúbilo, že na štadión poskytne ďalších 500.000. Všetci sa na novú sezónu tešíme a veríme, že historicky prvá účasť medzi elitou bude pre nás úspešná," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii predseda predstavenstva MFK Skalica a.s. Peter Bartoš. Ten dodal,  že klub chce operovať s ročným rozpočtom 850.000 eur.

Skaličania v júni ukončili spoluprácu s trénerom Štefanom Horným, ktorý mal veľký podiel na postupe medzi fortunaligovú elitu. Jeho nástupcom sa stal český kouč Aleš Křeček, ktorý naposledy pôsobil ako asistent trénera v Slavii Praha. "Skúsenosti so slovenským futbalom mám, pred troma rokmi som pôsobil v Ružomberku. Na Slovensku sa mi páčilo a aj preto sa sem rád vraciam. Príchod do Skalice bol trochu hektický. Rokovania boli veľmi rýchle a ja som po krátkom rozhodovaní s ponukou súhlasil. Do klubu som prišiel pred troma týždňami. S hráčmi sme stihli to, čo sme si naplánovali, absolvovali jedno sústredenie. Samozrejme, privítal by som ešte jeden termín na prípravu, ideálne by bolo, ak by sa liga začala o desať dní neskôr. To však nejde a my sme si toho vedomí. V úvode sezóny budeme potrebovať určitý čas na zohratie, budeme musieť nájsť našu  hernú tvár. Verím však, že s postupom času sa budú naše výkony zlepšovať. V kádri máme aktuálne 18 hráčov plus dvoch dorastencov. Mužstvo som po trénerovi Hornom prevzal dobre pripravené po kondičnej stránke. Verím, že tu v Skalici nadviažem na jeho úspešnú prácu," povedal novinárom kouč Křeček.

Mužstvo po sezóne opustila pätica hráčov, dres MFK si oblečie osem nových posíl. Medzi tie najkvalitnejšie patria Radoslav Ciprys, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v Myjave, brankár Luboš Hajdúch alebo skúsený útočník Ivan Lietava. Novým kapitánom tímu bude Pavol Majerník. "V Skalici vždy bola silná kabína a verím, to tak zostane. Myslím, že noví hráči k nám zapadli bez problémov. Viem, že vedenie klubu určilo ako cieľ ôsme miesto, ale my pôjdeme od zápasu k zápasu a samozrejme, budeme chcieť vyhrať každý jeden duel. Verím, že sa medzi elitou nestratíme a potešíme skalických fanúšikov. Ako mužstvo sa tešíme aj na derby zápasy proti Senici a Myjave. Chceme ukázať, že na Záhorí sa hrá dobrý futbal," naznačil ambície nováčika v novej sezóne Majerník.

Odchody: Marián Švrček, Peter Šenk, Martin Privrel, Tomáš Jeleček, Martin Sipľá

Príchody: Luboš Hajdúch, Martin Vrablec, Radoslav Ciprys, Michal Gašparík, Peter Mazan, Adrián Čermák, Damián Bariš, Ivan Lietava

Káder A-mužstva MFK Skalica pre ročník 2015/2016

BRANKÁRI: Luboš Hajdúch, Michal Lupač, Andrej Fišan

HRÁČI V POLI: Martin Vrablec, Roman Konečný, Peter Vaško, Lukáš Švrček, Adrián Čermák, Peter Mazan, Michal Jakubek, Daniel Šebesta, Ľubomír Ulrich, Mário Kurák, Radoslav Ciprys, Ondrej Neoveský, Andrej Petrovský, Igor Šefčík, Damián Bariš, Pavol Majerník, Michal Gašparík, Ivan Lietava

Realizačný tím

hlavný tréner: Aleš Křeček
asistenti trénera: Ladislav Totkovič, Pavol Majerník
tréner brankárov: Martin Sedláček
vedúci mužstva: Stanislav Salajka