Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 22, 2013

VIDEO: Slovan tri domáce duely bez divákov a s pokutou 15 000 eur

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Slovenský futbalový majster má povinnosť odohrať tri domáce zápasy proti FK Senica (hrali v stredu 21.8.), FC ViOn Zlaté Moravce (1.9.) a FC Nitra (17.9.) bez divákov

 
 
 
 
Miroslav Vlk, ktorý je poverený vedením Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu počas tlačovej konferencie k predbežnému rozhodnutiu DK SFZ o udalostiach na zápase 6. kola CL ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 20. august 2013.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) uložila vo štvrtok majstrovskému klubu ŠK Slovan Bratislava pokutu 15 000 eur a povinnosť odohrať tri domáce zápasy proti FK Senica (hrali už stredu 21. 8. ako dohrávku 2. kola, výsledok 1:0), FC ViOn Zlaté Moravce (8. kolo - hrá sa 1. 9.) a FC Nitra (10. kolo - hrá sa 17. 9.) bez divákov. DK SFZ nariadila "belasým" prijať organizačné a personálne opatrenia na zvýšenie úrovne usporiadateľskej služby. 

Prehrať video

"Slovan Bratislava bude musieť zvýšiť usporiadateľskú službu, zabezpečiť, aby diváci neprechádzali zo sektoru do sektoru a hladký priebeh stretnutí, ktoré by sa uskutočnili v domácom prostredí. Tento zákaz neplatí na stretnutia Slovana na ihriskách súpera, ale iba pre domáce duely," uviedol poverený šéf disciplinárnej komisie SFZ Miroslav Vlk pre spravodajstvo SFZ a doplnil: "V tomto prípade ide o dosiaľ najvyššiu pokutu disciplinárnej komisie. Myslím si, že je aj adekvátna tomu, čo sa udialo na štadióne Pasienky v nedeľu počas duelu Slovana s Ružomberkom." 

Vo futbalovej verejnosti rezonovali aj správy, že v prípade Slovana by mohlo prísť aj k odrátaniu bodov, resp. dokonca k vylúčeniu zo súťaže. "Súčasný disciplinárny poriadok nám to v sadzobníku neumožňuje, pretože to spadá pod iné kompetentné komisie a orgány ako sú Únia ligových klubov a komisia rozhodcov SFZ. Tie musia rozhodnúť, či bolo stretnutie dohrané regulárne a aké povinnosti má rozhodca. Nespadá to do našej kompetencie."

Ako je známe, futbalovými Pasienkami, domovským stánkom ŠK Slovan Bratislava, otriasol zhruba desať minút pred koncom nedeľňajšieho stretnutia 6. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok (3:2) silný výbuch z delobuchu v sektore hostí. Zranenia utrpeli dve maloleté deti a hospitalizovať v Bratislave museli aj 22-ročného muža z Ružomberka. Neskôr vyhľadali ošetrenie v nemocnici v Ružomberku aj ďalší priaznivci mužstva spod Čebraťa.

Uznesenie Disciplinárnej komisie SFZ č. 98