Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 2, 2012

ViOn chce zabojovať o miestenku do pohárovej Európy

ZLATÉ MORAVCE (SITA) - Z tlačovej besedy FC ViOn Zlaté Moravce pred jarnou časťou sezóny 2011/2012

 
 
 
 
Zľava športový riaditeľ Milan Galaba, člen predstavenstva Martin Ondrejka, tréner Juraj Jarábek a kapitán Pavol Majerník na tlačovej besede klubu FC ViOn Zlaté Moravce pred začiatkom jarnej časti sezóny 2011/2012. Zlaté Moravce, 1. marca 2012.

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce patria medzi najpríjemnejšie prekvapenia Corgoň ligy 2011/12. Po jeseni sú v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže na 5. mieste len s trojbodovou stratou za vedúcou Žilinou. V Slovnaft Cupe sa FC ViOn dostal do semifinále, kde ho čaká jeden z dvojice Slovan - Senica.

Počas zimného obdobia nastali v Zlatých Moravciach zmeny. Odišli skúsení hráči Peter Kuračka a Karol Pavelka do Spartaka Trnava či Marek Janečka do Hansy Rostock. Novými akvizíciami sú v klube Martin Luhový z Petržalky, Juraj Pilát z Púchova, Ľubomír Bernáth z Trnavy a Martin Husár, ktorý prišiel ako voľný hráč. "Pevne verím, že noví hráči sú kvalitní aplne nahradia tých, ktorí opustili káder vzimnej prestávke. Sme presvedčení, že budeme úspešní a po sezóne aj spokojní. Klub je ekonomicky zabezpečený, hráčí sa môžu sústrediť len na futbal. Verím, že sa stým úspešne popasujú," povedal na predsezónnej tlačovej besede člen predstavenstva FC ViOn Martin Ondrejka.

Zlaté Moravce tradične absolvovali zimnú prípravu v domácich podmienkach, štyri dni strávili na sústredení na Morave, kde odohrali aj Tipsport ligu v Brne. Celkovo FC ViOn odohral v príprave 12 stretnutí, z ktorých šesť vyhral, jedno remizoval a päť prehral, spolu dosiahol skóre 24:20. "Ciele pred jarou sú vysoké. Sme tri body za prvými a v semifinále Slovnaft Cupu. Nie sme však pod tlakom, máme čisté hlavy a chceme čo byť najdlhšie v hornej časti tabuľky Corgoň ligy. Hneď na úvod ideme do Trnavy s pokorou, kde sa chceme prezentovať našou hrou. Počas prípravy sme mali veľa zranených, čo bolo najväčším negatívom. Chýbajú nám vyhrievané trávniky, takže sme všetko odtrénovali a odohrali na umelej tráve. Potešil ma kolektívny duch mužstva, odchod hráčov do veľkých klubov je pre ostatných motiváciou," povedal tréner Juraj Jarábek.

Kapitánom mužstva bude Pavol Majerník. "Bolo by veľmi alibistické, aby sme sa nechceli pobiť o miestenku v pohárovej Európe. Chlapci, ktorí odišli, budú veľmi chýbať. Noví hráči však zapadli do kabíny a bude len na nich, ako sa chytia svojej šance," povedal Pavol Majerník.

V Zlatých Moravciach už tradične myslia aj na fanúšikov. Vyhlásili pre nich tipovaciu súťaž o strelca 100. gólu ViOn-u v Corgoň lige. "Momentálne sme na čísle 98 a boli by sme radi, keby stogólová hranica padla už v Trnave," povedal športový riaditeľ klubu Milan Galaba.

Káder FC ViOn pre jarnú časť sezóny 2011/2012

BRANKÁRI: Martin Kuciak, Patrik Brezina

OBRANCOVIA: Patrik Pavlenda, Pavol Majerník, Martin Chren, Martin Husár, Peter Farkaš, Juraj Pilát

STREDOPOLIARI: Milan Pavlovič, Jakub Paur, Martin Babic, Peter Oravik, Martin Hruška, Lukáš Kováč, Martin Ondrejka, Michal Pintér, Martin Luhový

ÚTOČNÍCI: Adrián Candrák, Andrej Hodek, Ľubomír Bernáth, Andrej Brčák

Realizačný tím

Hlavný tréner: Juraj Jarábek
Asistent trénera: Milan Ivanka
Vedúci mužstva: Vladimír Červený
Lekár mužstva: Jozef Mada
Masér mužstva: František Ondrejka

záznam z tlačovej besedy si môžete pozrieť tu